Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pałac Holyrood w Edynburgu jest rezydencją monarchów brytyjskich w Szkocji. Położony jest na wzniesieniu, na wschodnim końcu Royal Mile, która między.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pałac Holyrood w Edynburgu jest rezydencją monarchów brytyjskich w Szkocji. Położony jest na wzniesieniu, na wschodnim końcu Royal Mile, która między."— Zapis prezentacji:

1

2 Pałac Holyrood w Edynburgu jest rezydencją monarchów brytyjskich w Szkocji. Położony jest na wzniesieniu, na wschodnim końcu Royal Mile, która między innymi prowadzi do zamku W roku 1128 znajdowało się tu Opactwo Holyrood. Dziedziniec budynku budowany był stopniowo; w 1532 roku powstała wież strażnicza w północno-zachodniej części zamku. Pałac Holyrood w obecnej formie powstał w XVII wieku. Zamek gościł m.in królową Szkotów, Marię Stuart.

3 Jest to największy na świecie pałac królewski Pałac został wybudowany w 1703 jako rezydencja miejska Księcia Buckingham. W roku 1761 król Wielkie Brytanii Jerzy III wszedł w posiadanie pałacu, który przekształcono w jego rezydencję prywatną. W ciągu kolejnych 75 lat pałac wielokrotnie rozbudowywano, w 1837 ogłoszono go oficjalną siedzibą brytyjskich monarchów.

4  I oczywiście

5  Big Ben to nieustannie zachwycająca a zarazem jedna z najpopularniejszych atrakcji Londynu, która często jest odwiedzana przez mieszkańców i turystów z całego świata. Mianem Big Bena określa się wieżę, na szczycie której znajduje się zegar. Warto mieć na uwadze, że Big Ben wcześniej określany był jako wieża Elizabet.Bardzo często mają miejsce sytuacje, że turyści, którzy przybywają do Londynu na wycieczkę turystyczną rozpoczynają zwiedzanie właśnie od tej atrakcji. W 1834 roku miał miejsce pożar, który przyczynił się do wielu uszkodzeń pałacu oraz wieży. Warto jednak mieć na uwadze, że część pałacu, która uległa znacznym zniszczeniom w wyniku pożaru została odbudowana.

6

7  Podczas Świąt Bożego Narodzenia Brytyjczycy (podobnie jak Polacy) ubierają choinkę, kupują prezenty, które umieszczają w specjalnych skarpetach i wieszają w miejscach, gdzie najłatwiej może dostać się Święty Mikołaj (najczęściej przy kominku). W czasie Świąt dzieci biorą udział w przedstawieniach teatralnych na motywach znanych bajek. Pierwszego dnia Świąt szuka się pończoch z prezentami. A następnie rodziny jedzą wspólny posiłek w postaci: pieczonego indyka, gęsi bądź wołowiny, puddingu Christmas z suszonymi owocami oraz babeczek z suszonymi owocami (mince pies). Znanym zwyczajem świątecznym jest pulling of Christmas crackers. Cracker to niewielki rulonik z papieru, wewnątrz którego umieszcza się małe zabawki, kapelusiki świąteczne, błyskotki albo zagadki. Crackers otwiera się pierwszego dnia Świąt. By dostać się do tego co jest w środku dwoje ludzi musi ciągnąć za jego końce. Zgodnie z tradycją, tego dnia wygłasza przemówienie królowa.

8  31 października w wielu krajach kultury chrześcijańskiej, a najhuczniej w Anglii, obchodzone jest Święto Halloween, związane z maskaradą i odnoszące się do święta zmarłych. Święto wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain, a jego symbolami są: dynie, czarownice, czarne koty i nietoperze.

9 THE END


Pobierz ppt "Pałac Holyrood w Edynburgu jest rezydencją monarchów brytyjskich w Szkocji. Położony jest na wzniesieniu, na wschodnim końcu Royal Mile, która między."

Podobne prezentacje


Reklamy Google