Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Studia? Tak, ale tylko w Wielkiej Brytanii. Dlaczego warto wybrać Wielką Brytanię ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Studia? Tak, ale tylko w Wielkiej Brytanii. Dlaczego warto wybrać Wielką Brytanię ?"— Zapis prezentacji:

1

2 Studia? Tak, ale tylko w Wielkiej Brytanii.

3 Dlaczego warto wybrać Wielką Brytanię ?

4  Wybierając studia w Wielkiej Brytanii, mamy cały czas do czynienia z językiem angielskim, a jak wiadomo jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych języków świata. Dzięki temu można bez przerwy szlifować swoje umiejętności w mowie oraz piśmie w tym języku. Ponadto po angielsku porozumiewa się również świat nauki, dzięki czemu ośrodki badawcze rozmieszczone na różnych szerokościach geograficznych mogą korzystać wzajemnie ze swoich osiągnięć, polemizować, weryfikować badania i płynnie się rozwijać. Język

5  Internet: W ojczystym języku anglików jest napisanych najwięcej stron internetowych, można to zauważyć na przykładzie Wikipedii, która właśnie w tym języku jest najobszerniejsza, ma także stosunkowo najwięcej współtwórców. Znaczenie języka w Internecie oraz literaturze.

6

7  Literatura: Bez wnikliwych badań można zauważyć, że to właśnie na język Szekspira tłumaczy się książki w pierwszej kolejności, i to te anglojęzyczne podbijają potem listy bestsellerów. Także utwory napisane przez twórców angielskojęzycznych są zazwyczaj uznawane za najlepsze i jak się później okazuje najbardziej dochodowe Znaczenie języka w intrenecie oraz literaturze.

8 Ranking najlepszych uniwersytetów

9  Uniwersytet Oksfordzki - obok University of Cambridge, jest to najbardziej renomowana uczelnia w Wielkiej Brytanii, wysoko ceniona w Europie oraz na świecie. Stale zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce wszelkich światowych rankingów uczelni wyższych, tak w klasyfikacji ogólnej, jak i w poszczególnych dziedzinach nauki. Uniwersytet w Oxfordzie

10 Oxford

11  Uniwersytet w Cambridge, założony w 1209 przez grupę profesorów i studentów, którzy odeszli z Uniwersytetu w Oxfordzie. Jest to uniwersytet, który zachęca swoich przyszłych studentów różnorodnością kierunków do wybrania oraz renomą jednego z najlepszych uniwersytetów na świecie. Ukończenie go gwarantuje absolwentom podjęcie wymarzonej i dobrze opłacanej pracy. Cambridge

12  Szeroka oferta uczelni brytyjskich pozwala na uzyskanie umiejętności, kwalifikacji i kontaktów niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w karierze zawodowej. Brytyjskie dyplomy naukowe cieszą się wysokim uznaniem na całym świecie. Dla pracodawców są gwarancją wysokich standardów akademickich. Rozwój kariery

13  Brytyjskie uniwersytety i instytucje badawcze wykształciły 107 noblistów. Do najbardziej znanych należą : Sir Alexander Fleming- odkrywca penicyliny, Peter Higgs za odkrycie Bozonu Higgsa. Uznanie na świecie

14  Studiowanie w Wielkiej Brytanii to także świetna okazja do poznania wyjątkowej kultury kraju Szekspira. Literatura, film, sztuki wizualne, muzyka - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki studentów. Kultura anglosaska

15  Ponad 50% doktorantów i doktorantek w Wielkiej Brytanii to zagraniczni studenci. Rozwój naukowy

16  Do podjęcia nauki w Wielkiej Brytanii zachęcają również liczne, ciekawe wydarzenia organizowane m in. dla studentów.

17  Wydarzeniem godnym zauważenia w Anglii jest przyznanie przez Cambridge English nagród ELTons. Nagrody te są przyznawane za innowacyjność w nauczaniu angielskiego.

18  Wśród wydarzeń rozrywkowych warto wziąć udział w Pałac Hampton Court Festiwal. Gwiazdy rocka, muzyki klasycznej oraz pop wystąpią na scenie zlokalizowanej na zabytkowym dziedzińcu głównym w pałacu Tudorów.

19  Unikalną imprezą roku w Anglii jest tydzień mody organizowany od 12 do 16 września w Londynie. Światowi projektanci zaprezentują nowe trendy w modzie podczas imprezy, zaś widzowie będą mogli podziwiać nowości.

20  Tylko 10-15 godzin zajęć tygodniowo! Student nie jest "zawalony" zajęciami i "wkuwaniem" - tygodniowo na uniwersytecie jest ok. 10-15h zajęć. Są to godziny wykładów “lectures” oraz ćwiczeń “tutorials”, "seminars", poza tym wymagana jest praca indywidualna np. pisanie esejów, praca w grupach. Zalety studiowania w Wielkiej Brytanii:

21  Za studia nie trzeba płacić przed ich rozpoczęciem, ani w czasie ich trwania, czyli nie trzeba mieć żadnych oszczędności na czesne. Rząd Walii zapewnia bezzwrotne stypendia i pożyczkę (bez oprocentowania komercyjnego i czasem bezzwrotną). Czesne płaci rząd!

22  Kierunek studiów składa się z przedmiotów (modules), które zazwyczaj można dobierać odpowiednio do zainteresowań studenta. Lista zawartości modułów znajduje na poszczególnych kierunkach. Sam wybierz przedmioty!

23  Pracę przygotowała Kinga Husa, kl. III B LO.


Pobierz ppt "Studia? Tak, ale tylko w Wielkiej Brytanii. Dlaczego warto wybrać Wielką Brytanię ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google