Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fundacja Hospicyjna powstała na początku 2004 roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fundacja Hospicyjna powstała na początku 2004 roku."— Zapis prezentacji:

1 Fundacja Hospicyjna powstała na początku 2004 roku.

2 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Na ten dzień przypada też zakończenie VI kampanii społecznej "Hospicjum to też Życie", którą koordynuje Fundacja Hospicyjna, a w której uczestniczy ponad 100 hospicjów z całego kraju.

3 Hospicjum - instytucja opieki paliatywnej funkcjonująca w ramach systemu opieki zdrowotnej.

4 Jej celem jest prowadzenie działalności charytatywnej, edukacyjno– szkoleniowej i marketingowej związanej z pozyskiwaniem środków na opiekę hospicyjną i szkolenie pracowników służby zdrowia, wolontariuszy oraz pacjentów i ich rodzin.

5 Fundacja wspiera działania Krajowego Duszpasterza Hospicjów przy Konferencji Episkopatu Polski, mające na celu integrację i promocję działań hospicyjnych na terenie całego kraju i poza jego granicami.

6 Na co dzień współpracuje ze środowiskiem medycznym i naukowym, ciesząc się uznaniem świata nauki, polityki oraz mediów.

7 Fundacja Hospicyjna jest organizatorem ogólnopolskich akcji społecznych, mających na celu informowanie o potrzebach hospicjów, edukowanie na temat opieki paliatywno- hospicyjnej a także pozyskiwanie środków na pomoc hospicjom w całej Polsce.

8 Najbardziej spektakularne akcje: Hospicjum To Też Życie 1% dla hospicjów Umierać po ludzku Pola Nadziei Fundusz Dzieci Osieroconych

9 Co roku wiosną organizowana jest kampania mająca na celu pozyskanie środków z odliczeń 1% od podatku dochodowego.

10 Za pośrednictwem licznych artykułów, programów i reklam pragniemy zwrócić uwagę polskich podatników na potrzebę wspierania hospicjów, ich pacjentów oraz rodzin osieroconych.

11 W tym roku szczególnym celem kampanii było zachęcenie do wolontariatu hospicyjnego osób w dojrzałym wieku. W ramach kampanii hospicja w całym kraju organizowały koncerty "Głosy dla hospicjów", spotkania promujące wolontariat hospicyjny, dni otwartych drzwi oraz kursy dla wolontariuszy medycznych.

12 Temat wolontariatu hospicyjnego podjęły też media regionalne i ogólnopolskie, dzięki czemu w wielu hospicjach pojawiają się nowi wolontariusze, a w społeczeństwie zwiększa się wiedza na temat działalności hospicjów.

13 Wolontariusze nie podadzą leku i nie zdiagnozują choroby, ale upieką ciasto, przeczytają książkę lub w milczeniu i bez pośpiechu posiedzą przy łóżku. Bez nich hospicjum nie byłoby tak podobne do domu, a tak różne od większości szpitali.

14 To dzięki nim o wiele łatwiej o uśmiech w miejscu, w którym kończy się życie.

15 Trzyletni projekt dla wolontariatu

16 Trwa realizacja trzyletniego Programu na Rzecz Wolontariatu Hospicyjnego "Lubię pomagać". Program realizuje Fundacja Hospicyjna wraz z Fundacją PZU.

17 Celem projektu, w który zaangażują się placówki hospicyjne z całego kraju, jest utworzenie przy hospicjach aktywnych centrów wolontariatu, edukacja społeczna na temat nieuleczalnej choroby i śmierci oraz aktywowanie wolontariuszy z grupy 50+.

18 Projekt spotkał się z aprobatą nie tylko samych hospicjów, które na co dzień bardzo potrzebują pomocy wolontariuszy, ale również ze strony władz państwowych. Swoim patronatem honorowym objął go Prezydent RP i Ministerstwo Zdrowia.

19


Pobierz ppt "Fundacja Hospicyjna powstała na początku 2004 roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google