Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Świat mówi o Bogu. CELE : Na dzisiejszych zajęciach: dowiesz się czy o istnieniu Boga można mieć pewną wiedzę czy też mamy w Niego tylko wierzyć.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Świat mówi o Bogu. CELE : Na dzisiejszych zajęciach: dowiesz się czy o istnieniu Boga można mieć pewną wiedzę czy też mamy w Niego tylko wierzyć."— Zapis prezentacji:

1 Świat mówi o Bogu

2 CELE : Na dzisiejszych zajęciach: dowiesz się czy o istnieniu Boga można mieć pewną wiedzę czy też mamy w Niego tylko wierzyć.

3 Zadanie wspólne: Przeczytajmy fragment listu zamieszczony w Podręczniku na s. 16.

4 (…) Bardzo się w życiu pogubiłem. Nie jestem przede wszystkim w stanie wierzyć w to, o czym Ksiądz uczył i przekonywał, gdy byłem Księdza uczniem. Robię karierę, wszyscy mi zazdroszczą. Wygląda na to, że powinienem być szczęśliwy. Ale przecież coraz ostrzej stawiam pytanie, po co to wszystko. Przecież to i tak skończy się śmiercią. I tak „pójdę do dołu”. Ksiądz pewno odpowie, że Bóg daje życie „po tamtej stronie”. Ale ja w Boga nie wierzę. Mocno stoję na ziemi. Wierzę w zysk, w sprzedaż w moim przedsiębiorstwie. A Bóg, dusza? Przecież ani Boga, ani duszy nie widać. A więc ich nie ma. (…)

5 Zadanie wspólne: Przeczytajmy fragment listu zamieszczony w Podręczniku na s. 16. Kto jest adresatem tego listu? Kim jest autor tych słów? Jakie wartości są najważniejsze w życiu autora listu? Co autor listu twierdzi na temat istnienia Boga?

6 Zadanie wspólne: Przeczytajmy fragment listu zamieszczony w Podręczniku na s. 16. W jaki sposób można przekonać się o ich istnieniu? Kto jest adresatem tego listu? Kim jest autor tych słów? Jakie wartości są najważniejsze w życiu autora listu? Co autor listu twierdzi na temat istnienia Boga? Poszukajmy elementów rzeczywistości, których nie widać, a które istnieją.

7 powietrze myśli uczucia (np. radość, smutek) prawa przyrody (np. grawitacji, ewolucji) wartości (np. miłość, prawda, piękno) ruch liści na drzewach, możliwość oddychania słowa mówione lub pisane mimika, gestykulacja, zachowanie doświadczamy codziennie, obserwacje zachowań zwierząt, wykopane szczątki pociągają nas, zachowanie, słowa PRZYCZYNA SKUTEK

8 Rzeczywistość jest pełna elementów, których człowiek nie odbiera bezpośrednio zmysłami (np. powietrze, myśli, uczucia, prawa przyrody, wartości). O ich istnieniu możemy się przekonać ponieważ obserwujemy skutki ich działań.

9 Zadanie indywidualne: Przeczytaj uważnie wypowiedzi kilku największych naukowców wszechczasów. Wybierz jedną z nich i na jej podstawie napisz, co przekonało jej autora, że BÓG – którego nie widać – ISTNIEJE.

10 Podobnie, możemy przekonać się o istnieniu Boga – choć nie widzimy Go, to obserwujemy skutki Jego działania (np. uporządkowany wszechświat i prawa nim rządzące). Rzeczywistość jest pełna elementów, których człowiek nie odbiera bezpośrednio zmysłami (np. powietrze, myśli, uczucia, prawa przyrody, wartości). O ich istnieniu możemy się przekonać ponieważ obserwujemy skutki ich działań.

11 PRACA DOMOWA Napisz krótką odpowiedź na list odczytany na początku lekcji odwołując się do informacji zdobytych na zajęciach.


Pobierz ppt "Świat mówi o Bogu. CELE : Na dzisiejszych zajęciach: dowiesz się czy o istnieniu Boga można mieć pewną wiedzę czy też mamy w Niego tylko wierzyć."

Podobne prezentacje


Reklamy Google