Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Świat oczami misjonarzy Autor: Katarzyna Niewiadomska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Świat oczami misjonarzy Autor: Katarzyna Niewiadomska."— Zapis prezentacji:

1 Świat oczami misjonarzy Autor: Katarzyna Niewiadomska

2 Misjonarz Misjonarz Osoba wysłana przez kościół lub związek wyznaniowy w celu szerzenia wiary chrześcijańskiej. Misjonarz nie może być zwykłym człowiekiem. Chcąc się dzielić z innymi Bogiem, sam musi być Bogiem przepełniony. To musi być człowiek żyjący wiarą na co dzień.

3 Jaki powinien być misjonarz? Wytrwały w trudnościach Chętny do podejmowania powierzonych zadań Ma w duchu miłości, trzeźwości i ofiary swoją postawą życia, odzwierciedlać życie Jezusa, tak, aby był gotowy chętnie ofiarować wszystko, a nawet swoje życie.

4 Gdzie pracują misjonarze? Obecnie najwięcej polskich misjonarzy pracuje w Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, Azji.

5 Na czym polega praca misjonarzy? Praca Misjonarzy polega na głoszeniu Ewangelii. Poznają codzienne życie mieszkańców, uczą się ich języka, dzielą się z nimi radością i problemami. Idą tam, gdzie wszytko trzeba zaczynać od początku. W miarę możliwości udzielają najpotrzebniejszej pomocy medycznej i materialnej. Starają się umożliwić naukę czytania, pisania, a także edukację w zakresie higieny i zdrowia. Całym swoim postępowaniem starają się dawać świadectwo swojej wiary.

6 Warunki życia w krajach misyjnych: Niedożywienie i głód: niedożywienie, ubóstwo, brak opieki i brak środków sanitarnych stają się przyczyną chorób. Z tego powodu codziennie umiera wiele tysięcy dzieci. Dzieci ulicy: ich jedynym domem, szkołą, miejscem pracy jest ulica. Zjawisko to w ostatnich latach urasta do ogromnych rozmiarów.

7 Brak dostępu do szkoły: problem oświaty wpływa na przyszłość dzieci. W Afryce wiele osób nigdy nie chodziło do szkoły podstawowej. Wiele dzieci codziennie musi pokonać wiele kilometrów, aby dotrzeć do szkoły. Bardzo często są one płatne, dlatego posłanie do nich dziecka na ogół przerasta możliwości rodziców. Praca zarobkowa: w wielu regionach świata dzieci są zmuszane do ciężkiej, niewolniczej pracy. Pracują pod wielką presją, często w zupełnej izolacji od rodziny i przyjaciół. Pracują m.in. Jako pomoce domowe po 10-15 godzin na dobę, na plantacjach kauczuku po 17 godzin, a w cegielniach w po 9 godzin.

8 Brak opieki zdrowotnej: w krajach rozwijających się brakuje szpitali i klinik, a nawet zwykłych przychodni. Tylko z powodu zapalenia płuc, biegunki czy odry umiera rocznie wiele milionów dzieci.

9 Zostań małym misjonarzem Pana Jezusa! Poprzez modlitwę i konkretne działania na rzecz misji pomagamy naszym rówieśnikom w krajach misyjnych poznawać Pana Jezusa i dzielić się z nimi skarbem wiary. Jako mali misjonarze Pana Jezusa, poprzez udział w Ognisku Misyjnym, pragniemy rozpalać w sercach naszych rówieśników zapał misyjny, by wszyscy zaangażowali się w dzieło ewangelizacji świata.

10 Misyjna działalność Kościoła Misje nie są czymś dodatkowym i ubocznym w życiu Kościoła, sprawą paru misjonarzy i misjonarek. Kościół jest ze swej istoty misyjny, ma przekazywać innym miłość i światło, których sam doświadczył. Celem działalności misyjnej jest przepowiadanie Ewangelii i zakładanie Kościoła wśród grup społecznych.

11 Piękno przyrody w krajach misyjnych AFRYKA-Czerwona Wyspa Madadaskar: występują tam gleby laterytowe, które maja kolor czerwony. Niekiedy występują tam większe obszary leśne tworzące parki narodowe, będące głównym skarbem Madagaskaru. Na tej wyspie można znaleźć liczne endemity – czyli gatunki roślin i zwierząt charakterystyczne dla danego miejsca. Rosną tam baobaby, czyli ogromne długowieczne drzewa, które mogą przetrwać długie okresy suszy. Wyspa słynie z lemurów oraz kameleonów.

12 Nieśmy pomoc misjonarzom! Misje wspierać można poprzez pomoc materialną. Dwa razy w roku - 6 stycznia oraz w II Niedzielę Wielkiego Postu prowadzone są we wszystkich Kościołach w Polsce zbiórki pieniędzy na wspieranie misji. Bardzo istotną pomoc dla misjonarzy i ludzi, w krajach misyjnych stanowią ofiary materialne, dzięki którym misjonarz może pomagać głodnym, wśród których pracuje.

13 Możesz pomagać misjom: modląc się, aby wszyscy ludzie poznali i ukochali prawdziwego Boga przybliżając innych do Chrystusa przez czynienie dobra ofiarując w intencji misji swoje cierpienia, smutki i radości dnia codziennego interesując się misjami i zapoznając innych z ich potrzebami

14 Źródła: Internet: Google grafika Wikipedia wolna encyklopedia Podręczniki do religii i przyrody


Pobierz ppt "Świat oczami misjonarzy Autor: Katarzyna Niewiadomska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google