Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co potrafię w przyjaźni z komputerem?.  Z jakich elementów się składa? Z jakich elementów się składa?  Do czego służy? Do czego służy?  Jakie programy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co potrafię w przyjaźni z komputerem?.  Z jakich elementów się składa? Z jakich elementów się składa?  Do czego służy? Do czego służy?  Jakie programy."— Zapis prezentacji:

1 Co potrafię w przyjaźni z komputerem?

2  Z jakich elementów się składa? Z jakich elementów się składa?  Do czego służy? Do czego służy?  Jakie programy znam i stosuję przy korzystaniu z komputera? Jakie programy znam i stosuję przy korzystaniu z komputera?

3 Z jakich elementów składa się komputer?  Jednostka centralna Jednostka centralna  Monitor Monitor  Klawiatura Klawiatura  Myszka Myszka  Głośniki Głośniki  Drukarka Drukarka  Skaner Skaner

4 Z jakich elementów składa się komputer?  Jednostka centralna To w niej mieszczą się te różne części, które powodują, że komputer działa Z jakich elementów składa się komputer?

5  Monitor Dobrze, że jest, bo inaczej nie moglibyśmy oglądać żadnych obrazków i tekstu Z jakich elementów składa się komputer?

6  Klawiatura To dzięki niej możemy nauczyć się pisać na ekranie komputera, a także obsługiwać nasze ulubione gry Z jakich elementów składa się komputer?

7  Myszka Lubimy ją – nie gryzie i można nią klikać do woli – dzięki temu wykonamy większość czynności na ekranie Z jakich elementów składa się komputer?

8  Głośniki Fajnie, że są, bo bez nich dźwięk nie dotarłby do naszych uszu Z jakich elementów składa się komputer?

9  Drukarka To dzięki drukarce wszystkie nasze „dzieła” może podziwiać cały świat! Z jakich elementów składa się komputer?

10  Skaner Jest pomocny, gdy chcemy tekst lub obrazek z książki mieć w komputerze, a następnie go wydrukować Z jakich elementów składa się komputer?

11 Do czego służy komputer?  Pisanie Pisanie  Rysowanie Rysowanie  Słuchanie muzyki Słuchanie muzyki  Oglądanie filmów Oglądanie filmów  Podróżowanie po internecie Podróżowanie po internecie  Granie w różne gry Granie w różne gry

12  Aby dobrze pisać, należy dużo ćwiczyć na klawiaturze komputera i starać się to robić obiema rękami naraz co jest niestety dość trudne. Mimo wszystko nie należy się denerwować! Do czego służy komputer?

13  Rysować jest dużo łatwiej jak pisać, ale szkoda, że nie można tego robić ołówkiem lecz myszką. Jest to trochę nieporęczne, ale za to jak fajnie można to później kolorować! Do czego służy komputer?

14  Tą czynność można wykonywać równocześnie z rysowaniem, bądź pisaniem. Muzykę słuchamy z płyty CD, albo bezpośrednio z dysku twardego. Najlepiej byłoby mieć do tego zestaw głośników w ilości 3 sztuk wraz z głośnikiem niskotonowym! Do czego służy komputer?

15  To jest to! Komputer pozwoli na obejrzenie filmów w różnych formatach łącznie z naszym ulubionym DVD. Często możemy również nagrać film lub bajkę z telewizora. Do czego służy komputer?

16 JJedna z najwspanialszych rzeczy, jaka może się zdarzyć to nieograniczona podróż w poszukiwaniu interesujących nas informacji, obrazów i minigier. Pamiętajmy jednak o wirusach komputerowych!

17 TTo chyba nasza ulubiona forma spędzania wolnego czasu przy komputerze. Pamiętajmy jednak, że rozrywka nie może być dominującą czynnością w poznawaniu możliwości komputera. Zachowajmy zdrowy umiar!

18 Jakie programy znam i stosuję do korzystania z komputera?  Co służy do pisania? Co służy do pisania?  Chcę coś narysować! Chcę coś narysować!  Lubię słuchać muzyki Lubię słuchać muzyki  Jak połączyć się z internetem? Jak połączyć się z internetem?  Czy mógłbym obejrzeć film? Czy mógłbym obejrzeć film?

19 Co służy do pisania?  Notatnik to najprostszy edytor tekstu. Jest bardzo dobry, gdy rozpoczynamy pierwsze próby z tekstem  Word – zaawansowane narzędzie dające nam możliwość zmian wielkości, koloru i kształtu liter Jakie programy znam i stosuję do korzystania z komputera?

20 Chcę coś narysować!  Do tego celu najlepiej nadaje się edytor graficzny Paint. Ma prostą budowę, można do niego wklejać różne obrazki oraz zdjęcia i zapisywać je w dowolnym formacie graficznym Jakie programy znam i stosuję do korzystania z komputera?

21 Chcę coś narysować! Tak wygląda okno tego programu Jakie programy znam i stosuję do korzystania z komputera?

22 Lubię słuchać muzyki Mamy tu sporo programów: WWindows Media Player WWinamp FFoobar2000 BBsPlayer Jakie programy znam i stosuję do korzystania z komputera?

23 Jak połączyć się z internetem? Najlepiej przy pomocy przeglądarki: 1. Internet Explorer 2. Mozilla Firefox 3. Opera Jakie programy znam i stosuję do korzystania z komputera?

24 Czy mógłbym obejrzeć film? Oczywiście pod warunkiem, że posiadam jeden z programów: 1. Windows Media Player 2. Winamp 3. BsPlayer 4. AllPlayer Jakie programy znam i stosuję do korzystania z komputera?

25 Zakończenie Oczywiście, nie wymieniłem tu wszystkich możliwości i programów, z których możesz korzystać, gdyż jest to po prostu niemożliwe! Ale od czego jest Twoja wyobraźnia i chęć poznawania nowych możliwości komputera. Tak więc POWODZENIA!


Pobierz ppt "Co potrafię w przyjaźni z komputerem?.  Z jakich elementów się składa? Z jakich elementów się składa?  Do czego służy? Do czego służy?  Jakie programy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google