Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie

2 Serdecznie witamy w naszej szkole. Zapraszamy w podróż. Zobaczycie nasze liczne działania, które podejmujemy po to, aby nasi uczniowie byli solidnie przygotowani do dalszej nauki i życia w dynamicznie zmieniającym się świecie XXI wieku.

3 Nasza szkoła to historia i tradycja tworzone przez wiele pokoleń. Pracę wychowawczą opieramy na wartościach zaakceptowanych przez środowisko szkoły i środowisko lokalne. Organizujemy i uczestniczymy w wielu uroczystościach patriotycznych.

4

5

6

7 WYCIECZKI

8 Dyrektor i nauczyciele dbają o nasz wszechstronny rozwój. Dlatego oprócz nauki szkolnej organizują nam wiele wycieczek turystyczno-krajoznawczych, wyjazdy do kina, teatru.

9

10

11

12

13 Poznajemy i kultywujemy tradycje Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, organizując wieczornice dla uczniów i rodziców.

14

15

16

17

18 Od wielu lat uczestniczymy w koncertach muzycznych, które organizują w naszej szkole artyści Filharmonii Łódzkiej. Są to bardzo pouczające i przeplatane konkursami lekcje muzyki, przepełnione humorem prowadzącego.

19

20 Jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych i chętnie im pomagamy, uczestnicząc w akcjach charytatywnych, takich jak: „Góra Grosza”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „Pomóż i Ty”, „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”.

21 POMAGAMY INNYM

22 Wiemy wszyscy, że sport to zdrowie. Oprócz lekcji wychowania fizycznego chętnie uczestniczymy w zajęciach sportowych, wyjazdach na basen i lodowisko, wycieczkach rowerowych. Organizujemy szkolne zawody sportowe i bierzemy udział w zawodach międzyszkolnych. Jest też grupa uczniów grających w piłkę nożną w GKS Bedlno.

23

24

25 Dużym powodzeniem wśród rodziców i uczniów cieszą się popołudniowe spotkania, na przykład: z poezją, na wesoło, na słodko, poznawanie świata za pomocą zmysłów.

26

27

28

29 UCZNIOWIE MAJĄ GŁOS W szkole prężnie działa nasza najważniejsza organizacja Samorząd Uczniowski.

30

31

32 KONKURSY Organizujemy i uczestniczymy w ciekawych konkursach klasowych, szkolnych, gminnych i powiatowych, które zawsze są na wysokim poziomie i zawierają walory wychowawcze.

33

34

35 Ferie i wakacje lubimy spędzać pożytecznie i aktywnie w murach naszej szkoły. Dlatego organizowane są„Ferie w szkole” i wakacyjne „Półkolonie”.

36

37

38

39 CIEKAWE LEKCJE W codziennym maratonie zajęć, lekcje są ciekawe, przygotowywane przez uczniów, zaproszonych gości czy też z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego.

40

41

42 SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI Otaczający świat poznajemy także na spotkaniach z ludźmi pracującymi w takich zawodach jak: leśniczy, policjant, strażak, pielęgniarka.

43

44

45 BAWIMY SIĘ Wszyscy bardzo lubimy tańczyć. Chętnie więc bawimy się na szkolnych dyskotekach i balach karnawałowych.

46

47

48 Bywamy również częstymi gośćmi Gminnego Ośrodka Kultury, do którego jeździmy na obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia, spotkania ze św. Mikołajem, przedstawienia teatralne, konkursy.

49

50

51 BAZA SZKOŁY Na zakończenie wędrówki obejrzyjmy bazę naszej szkoły.

52

53

54

55 ZA UWAGĘ!


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google