Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

K RONIKA WYMIANY JĘZYKOWEJ Pobyt grupy polskich uczniów w Norymberdze 07.05. - 12.05.2016.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "K RONIKA WYMIANY JĘZYKOWEJ Pobyt grupy polskich uczniów w Norymberdze 07.05. - 12.05.2016."— Zapis prezentacji:

1 K RONIKA WYMIANY JĘZYKOWEJ Pobyt grupy polskich uczniów w Norymberdze 07.05. - 12.05.2016

2 Co oznacza wyjazd do Norymbergi?

3 W YJAZD DO N ORYMBERGI TO … PODRÓŻ W piątkowe popołudnie 06.05.2016 rozpoczęliśmy naszą czternastogodzinną podróż autokarem do Norymbergi. Czy tak długa podróż może być nudna? Nie… My w tym czasie słuchaliśmy muzyki, czytaliśmy książki i spaliśmy

4 W YJAZD DO N ORYMBERGI TO … POZNAWANIE MIASTA I OKOLICY Na początku pobytu w Norymberdze mieliśmy możliwość zwiedzania miasta z przewodnikiem. Zamek, średniowieczna oryginalna zabudowa, domy w stylu pruskim, malowniczy krajobraz nad rzeką Pegnitz … Ładna jest ta Norymberga

5 W YJAZD DO N ORYMBERGI TO … WIZYTA W SZKOLE Jak co roku w szkole powitała nas pani dyrektor Bergmann. Mogliśmy również zwiedzić budynek szkoły, uczestniczyć w lekcjach i poznać zasady działania szkolnej służby sanitarnej.

6 W programie naszego pobytu w Niemczech znalazła się wycieczka do Regensburga. Podczas spaceru po mieście pani przewodnik opowiedziała nam ciekawą historię miasta i pokazała malownicze zakątki. Po południu czekał nas zasłużony odpoczynek tzn. pyszny obiad i rejs statkiem.

7 W YJAZD DO N ORYMBERGI TO … LEKCJA HISTORII Dla miłośników historii ciekawym punktem naszego pobytu było zwiedzanie Centrum Dokumentacji oraz terenów Zjazdów Partii III Rzeszy. Pozytywne wrażenie zrobiła na nas wystawa poświęcona Procesom Norymberskim.

8 W YJAZD DO N ORYMBERGI TO … RADOŚĆ, ZABAWA I WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS Oprócz realizowania poszczególnych punktów naszego programu, mieliśmy mnóstwo czasu dla siebie. Czasu na nasze imprezy, wariactwa i przyjemności

9 W YJAZD DO N ORYMBERGI TO … P RZYJAŹŃ I ŁZY … Przez cały tydzień spędziliśmy ze sobą dużo czasu. Razem chodziliśmy do szkoły, razem zwiedzaliśmy miasto i okolicę, razem wyjeżdżaliśmy na wycieczki, razem spędzaliśmy wolny czas na spotkaniach w domu, na spacerach po mieście, czy na basenie. Dlatego nie należy się dziwić, że na dworcu, czy w dniu oficjalnego pożegnania w szkole pojawiły się łzy. Są one świadectwem, że się polubiliśmy, że staliśmy się jedna dużą grupą przyjaciół. Będziemy tęsknić za sobą.

10 P ODZIĘKOWANIA Słowa podziękowania kierujemy do organizacji Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży, która co roku wspiera nas finansowo. Dziękujemy naszym prywatnym sponsorom, czyli Rodzicom Nie zapominamy o naszych paniach germanistkach, pani Dorocie Sakowicz i pani Magdalenie Kubickiej, które wspierały nas w trudniejszych sytuacjach komunikacyjnych.


Pobierz ppt "K RONIKA WYMIANY JĘZYKOWEJ Pobyt grupy polskich uczniów w Norymberdze 07.05. - 12.05.2016."

Podobne prezentacje


Reklamy Google