Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MINIPRZEDSIĘBIOSRSTWO Technikum nr 2 im. Powstańców Styczniowych w Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MINIPRZEDSIĘBIOSRSTWO Technikum nr 2 im. Powstańców Styczniowych w Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej."— Zapis prezentacji:

1 MINIPRZEDSIĘBIOSRSTWO Technikum nr 2 im. Powstańców Styczniowych w Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

2 NASZ DREAM TEAM Patrycja Pasztaleniec Wspólnik Michał Grabowski Wspólnik Magda Modzelewska Dyrektor ds. finansów Aneta Kietlińska Wspólnik Krystian Parapura Dyrektor ds. marketingu Dominik Czartoszewski Wspólnik Łukasz Gomoliszek Dyrektor naczelny

3 REPREZENTACJA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „PRODUKCIK 2015”

4 OPIEKUN MINIPRZEDSIĘBIORSTWA „Nie to jest najważniejsze, aby każdego ucznia czegoś nauczyć, ale to, by wzbudzić w każdym z nich pragnienie nauczenia się czegoś” Sprawowanie opieki nad młodzieżą prowadzącą młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo „Amor Patriae” to dla mnie szansa na dodatkowe doświadczenia edukacyjne, ale też duże wyzwanie wiążące się z umiejętnością połączenia roli przewodnika, doradcy, przyjaciela, rozjemcy, często osoby motywującej i wspierającej. Opiekunem naszego miniprzedsiębiorstwa była pani Marzena Tyszka-Kosowska nauczyciel ekonomicznych przedmiotów zawodowych. Towarzyska, otwarta, wzbudzająca w nas kreatywność oraz chęć do działania.

5 KONSULTANT MINIPRZEDSIĘBIORSTWA Naszym konsultantem była pani Ewa Rzuczkowska - nauczyciel rachunkowości w naszej szkole, nasz wychowawca, a prywatnie właścicielka biura rachunkowego. Charyzmatyczna ekstrawertyczka z pogodą ducha, potrafiąca motywować nas do pracy. Poświęcała nam swój czas, służyła radą w zakresie prac związanych z dokumentacją, ewidencją operacji gospodarczych oraz sprawozdawczością. Pomagała nam wykorzystywać wiadomości i umiejętności zdobyte w czasie zajęć lekcyjnych podczas zadań wykonywanych w firmie.

6 NASZE PRODUKTY I ICH ODBIORCY

7 FUNKCJONOWANIE MINIPRZEDSIEBIORSTWA Miniprzedsiębiorstwo Amor Patriae powstało z troski o kulturę i historię naszego kraju. Chcieliśmy, aby nasze produkty w sposób przystępny i kreatywny były dostępne dla wszystkich. Szerzyły odruchy patriotyczne wśród naszego lokalnego społeczeństwa. Głównym naszym założeniem było połączenie wysokiej jakości ze stosunkowo niską ceną. Przed rozpoczęciem produkcji skupiliśmy się na badaniu oczekiwań rynku, gromadzeniu pomysłów, a na końcu tworzeniem biznesplanu. Po poznaniu preferencji naszych potencjalnych odbiorców zajęliśmy się zakupem materiałów i procesem produkcji. Staraliśmy się, aby dotrzeć nie tylko do odbiorców indywidualnych ale i instytucjonalnych. Jednym z głównych działań marketingowych naszego miniprzedsiębiorstwa było prowadzenie fanpage’a na portalu społecznościowym Facebook. Ponadto nadawaliśmy komunikaty w radiowęźle, organizowaliśmy stoisko w szkole oraz czynnie opowiadaliśmy o naszej działalności.

8 FUNKCJONOWANIE MINIPRZEDSIEBIORSTWA Największym sukcesem w naszej firmie było osiągnięcie współpracy z lokalnymi instytucjami i przedsiębiorstwami. Jesteśmy dumni, że mogliśmy włączyć się w działania związane z organizacją zjazdu absolwentów naszej szkoły. Udało nam się także osiągnąć pozytywne wyniki finansowe. Uświadomiliśmy społeczeństwu jak ważna jest umiłowanie ojczyzny i tradycji. Zyskaliśmy duży rozgłos w lokalnych mediach dzięki zajęciu II miejsca w konkursie PRODUKCIK 2015.

9 LPINFORCMACJEWARTOŚĆ [ZŁ] 1.Przychody wg PKPIR narastająco3664,05 -w tym darowizny0,00 2.Koszty wg PKPiR narastająco2154,41 3.Składki na ubezpieczenia społeczne narastająco26,32 4.Dochód po odliczeniu1509,64 5.Podstawa opodatkowania1483,00 6.Podatek dochodowy281,77 7.Odliczenie od podatku8,33 8.Należny podatek273,00 9.Zysk netto1201,99 10.ROE 1201,99 :700,00 = 1,72 Sprawozdanie finansowe za okres od 26 listopada 2014r. do 30 kwietnia 2015r.

10 KORZYŚCI POZAFINANASOWE Umiejętność pracy w zespole Współpraca z lokalnym środowiskiem Zachęcenie innych do brania udziału w projektach Umiejętność efektywnego gospodarowania kapitałem Wzbudzenie ducha patriotyzmu wśród społeczeństwa Możliwość praktycznego zapoznania się z dokumentacją Udoskonalenie zdolności manualnych przy procesie produkcji Zdobycie doświadczenia w zakresie prowadzenia własnej działalności Wyuczenie takich cech jak: systematyczność, terminowość, przedsiębiorczość, komunikatywność Zdolność dobrego gospodarowania czasem w celu połączenia nauki i działalności firmy Poznanie wielu sposobów na profesjonalne rozwiązywanie konfliktów


Pobierz ppt "MINIPRZEDSIĘBIOSRSTWO Technikum nr 2 im. Powstańców Styczniowych w Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google