Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gospodarka finansowa przedsiębiorstwa Studia II stopnia Studia II stopnia Kierunek: EKONOMIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gospodarka finansowa przedsiębiorstwa Studia II stopnia Studia II stopnia Kierunek: EKONOMIA."— Zapis prezentacji:

1 Gospodarka finansowa przedsiębiorstwa Studia II stopnia Studia II stopnia Kierunek: EKONOMIA

2 Cel specjalności Studia na specjalności: Gospodarka finansowa przedsiębiorstwa Studia na specjalności: Gospodarka finansowa przedsiębiorstwa ukierunkowane są na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa, rachunkowości i strategii podatkowych, wykorzystywane przy prowadzeniu działalności przez wszystkie typy przedsiębiorstw i instytucji. ukierunkowane są na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa, rachunkowości i strategii podatkowych, wykorzystywane przy prowadzeniu działalności przez wszystkie typy przedsiębiorstw i instytucji. Studenci zdobywają wiedzę na temat form finansowania firm, prowadzenia księgowości, sprawozdawczości i zasad opodatkowania. Ponadto posiadają niezbędną wiedzę do analizowania bieżącej sytuacji ekonomicznej i finansowej firmy. Studenci zdobywają wiedzę na temat form finansowania firm, prowadzenia księgowości, sprawozdawczości i zasad opodatkowania. Ponadto posiadają niezbędną wiedzę do analizowania bieżącej sytuacji ekonomicznej i finansowej firmy.

3 Program specjalności Program bazuje na standardach kształcenia dla kierunku studiów Zarządzanie, określonych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wymagane treści kształcenia obejmują przedmioty treści podstawowych: ekonomia menedżerska makroekonomia prognozowanie procesów ekonomicznych prawo gospodarcze Przedmioty treści kierunkowych: 1.Gospodarowanie kapitałem ludzkim 2.Ekonomia międzynarodowa 3.Rynek kapitałowy i finansowy

4 Wybrane przedmioty specjalności 1. Analiza ekonomiczno – finansowa przedsiębiorstwa 2. Optymalizacja podatkowa przedsiębiorstwa 3. Sprawozdawczość finansowa 4. Biznesplan 5. Komputerowe wspomaganie rachunkowości (Symfonia) - absolwent uzyskuje certyfikat firmy SAGE potwierdzający znajomość programu Symfonia. 6. Kontrola finansowa i audyt 7. Symulacja komputerowa z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa 8. Rachunkowość podatkowa 9. Rachunkowość instytucji finansowych 10. Podatki i opłaty lokalne

5 Metody nauczania Innowacyjne metody nauczania: wykłady i prezentacje multimedialne, zajęcia w pracowniach komputerowych z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania, symulacje komputerowe, casey, projekty badawcze realizowane indywidualnie i zespołowo. Zajęcia w formie tradycyjnej wspomaga system e-learningu. Do dyspozycji studentów na platformie e-learningowej są e-booki, prezentacje multimedialne, studia przypadku i quizy. Synchroniczne konsultacje pozwalają na kontakt z wykładowcą.

6 Kwalifikacje i perspektywy zawodowe Absolwent specjalności posiada wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu efektywnego gospodarowania majątkiem i kapitałami przedsiębiorstwa. Jest przygotowany do pracy w działach finansowo – księgowych. Ponadto może podjąć pracę w urzędach skarbowych a także w biurach rachunkowych i firmach konsultingowych.


Pobierz ppt "Gospodarka finansowa przedsiębiorstwa Studia II stopnia Studia II stopnia Kierunek: EKONOMIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google