Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów jest położone w strefie uzdrowiskowej A w Augustowie, która jest wolna od zanieczyszczeń, hałasu i innych zagrożeń ekologicznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów jest położone w strefie uzdrowiskowej A w Augustowie, która jest wolna od zanieczyszczeń, hałasu i innych zagrożeń ekologicznych."— Zapis prezentacji:

1

2 Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów jest położone w strefie uzdrowiskowej A w Augustowie, która jest wolna od zanieczyszczeń, hałasu i innych zagrożeń ekologicznych. Substancje zawarte w klimacie mają działanie bakteriobójcze, normalizujące ciśnienie tętnicze i rytm serca oraz dodatnio wpływają na drogi oddechowe.

3 Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów prowadzi działalność od 1976 roku. Głównymi kierunkami leczenia są: choroby ortopedyczno - urazowe, choroby reumatologiczne, choroby naczyń obwodowych, osteoporoza, leczenie następstw boreliozy w układzie kostno- stawowym, podnoszenie odporności organizmu.

4 Sanatorium zapewnia świadczenie zabiegów z zakresu: hydroterapii krioterapii kinezyterapii fizykoterapii balneologii terapii manualnej

5 Świadczymy usługi na rzecz: Klientów z Narodowego Funduszu Zdrowia - stacjonarne leczenie rehabilitacyjne osób dorosłych, Klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej (w 2011 obiekt zajął I-wsze miejsce wśród ośrodków rehabilitacyjnych narządu ruchu wg rankingu ZUS), Gości komercyjnych – pobyty pełnopłatne z leczeniem rehabilitacyjnym dostosowanym do indywidualnych potrzeb.

6 Widząc potrzebę i trendy na zmieniającym się rynku usług hotelarskich, rekreacyjnych, medycznych, rehabilitacyjnych i sanatoryjnych, podjęliśmy decyzję o kompleksowej modernizacji obiektu Sanatorium. Postawiliśmy na rozwój i nowoczesność, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom kuracjuszy. Modernizacja oprócz remontu części hotelowej, zabiegowej i gastronomicznej, obejmie również zmianę świadczonych usług, stawiając na ich niszowość i innowacyjność. W wyniku przebudowy powstanie dodatkowo innowacyjny 3* hotel długopobytowy, z bogatą bazą zabiegową a także z usługami wellness i rekreacji.

7 Po rozbudowie Sanatorium będzie posiadać: - 274 miejsca noclegowe (obecnie 180) - 141 pokoi noclegowych (obecnie 74) - bazę zabiegową dla 300 kuracjuszy dziennie.

8 Część hotelowa – 5 880 m2 Część zabiegowa – 1 762m2 Całkowita powierzchnia – 7 643 m2 Całkowity koszt rozbudowy około 26 mln zł

9 Modernizacja bazy zabiegowej przyczyni się do rozszerzenia profili leczniczych takich jak: kardiologia pulmonologia alergie pokarmowe choroba Raynaulda.

10 W związku z planami stworzenia z Sanatorium nowoczesnego i innowacyjnego ośrodka, nastawionego na unikatowość usług i specjalizację, podjęliśmy współpracę z UMB, w wyniku której podpisaliśmy umowę w 2015r. o przeniesienie praw do wyników badań naukowych Kompleksowego systemu diagnostyki i rehabilitacji zaburzeń mikrokrążenia pod postacią pierwotnego i wtórnego zespołu Raynauda, BiaVita Polska nabyła wyłączne uprawnienia do wyników prac badawczo - rozwojowych, pozwalające na ich wykorzystanie.

11 Objaw Raynauda występuje u 3-5% populacji ogólnej. Średnia wieku pacjentów w Europie wynosi 47,2 lata, natomiast w USA 53,5 lat. Częściej dotyczy kobiet (6-20%), niż mężczyzn (3-12,5%). Aż 50 % osób pracujących z urządzeniami wibracyjnymi, a także pracownicy przemysłu spożywczego, których dłonie poddawane są naprzemiennemu działaniu zimna i ciepła, są narażeni na wystąpienie zespołu Raynauda. Choroba objawia się uczuciem zimna w dłoniach i stopach, a następnie zsinieniem i mrowieniem. Ból towarzyszący tej chorobie oraz jej uciążliwe objawy degenerują jakość życia osób dotkniętych tą przypadłością.

12 Z przeprowadzonej analizy oferty Sanatoriów Uzdrowiskowych w kraju i krajach Unii Europejskiej, wynika, że na chwilę obecną żaden obiekt nie świadczy usługi „Kompleksowego systemu diagnostyki i rehabilitacji Zespołu Raynauda” w założonym lub zbliżonym zakresie, a leczenie Zespołu Raynauda ogranicza się do farmakologii. Wdrożony w ramach projektu innowacyjny system umożliwi wielokierunkową, nowoczesną diagnostykę, uwzgledniającą przyczyny zaburzeń mikrokrążenia i ustalenie właściwej strategii postępowania rehabilitacyjnego.

13 Projekt Wdrożenie kompleksowego systemu diagnostyki i rehabilitacji zaburzeń mikrokrążenia pod postacią pierwotnego i wtórnego zespołu Raynauda został wysoko oceniony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Projekt zajął 26 miejsce na 200 projektów biorących udział w dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Rozstrzygającym kryterium była innowacyjność oraz potencjał rynkowy produktu będącego efektem projektu.

14 Będziemy jedynym ośrodkiem oferującym dokładną diagnostykę oraz spersonalizowaną, nowoczesną rehabilitację chorych z zaburzeniami mikrokrążenia.

15 Dzięki wdrożeniu, a następnie zwalidowaniu systemu, mamy realne szanse stać się pionierem we wdrażaniu standardów rehabilitacji w zaburzeniach mikrokrążenia o zasięgu ogólnokrajowym a nawet europejskim, co niewątpliwie przełoży się na wzrost konkurencyjności firmy w sektorze turystyki zdrowotnej, w tym sanatoryjnej.

16 www.sanatorium.augustow.pl Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów Ul.: Zdrojowa 3/5/7 16-300 Augustów tel.: (+48) 87 643 28 71 kom.: (+48) 606 795 542 tel./fax: (48) 87 643 27 43 e-mail: sanatorium.augustow@biavita.pl


Pobierz ppt "Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów jest położone w strefie uzdrowiskowej A w Augustowie, która jest wolna od zanieczyszczeń, hałasu i innych zagrożeń ekologicznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google