Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FUNDUSZ SOŁECKI. Najważniejsze fakty: fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FUNDUSZ SOŁECKI. Najważniejsze fakty: fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie."— Zapis prezentacji:

1 FUNDUSZ SOŁECKI

2 Najważniejsze fakty: fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców, np. budowa placu zabaw, zakup koszy na śmieci, naprawa chodnika, usuwanie skutków klęsk żywiołowych do 31 marca rada gminy decyduje o wyodrębnieniu w budżecie gminy funduszu sołeckiego na następny rok, do 31 lipca wójt informuje sołtysów o wysokości środków, zaś do 30 września wnioski są przekazywane do wójta wniosek musi być uchwalony na zebraniu wiejskim z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej lub co najmniej 15 pełnoletnich mieszkańców sołectwa bezpośrednią korzyścią dla gminy są dodatkowe pieniądze z budżetu państwa wynoszące 10, 20 i 30 % wykonanych wydatków (w zależności od zamożności gminy) o

3 o Wykaz gmin, które podjęły uchwały w sprawie wyrażenia zgody bądź niewyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego

4 121 GMIN PODJĘŁO UCHWAŁĘ O UTWORZENIU FUNDUSZU SOŁECKIEGO

5 61 GMIN PODJĘŁO UCHWAŁĘ O NIEUTWORZENIU FUNDUSZU 132 GMINY NIE PODJĘŁY ŻADNEJ UCHWAŁY

6 Subregion Warszawski

7 46 GMIN PODJĘŁO UCHWAŁĘ O UTWORZENIU FUNDUSZU SOŁECKIEGO 46 GMIN PODJĘŁO UCHWAŁĘ O UTWORZENIU FUNDUSZU SOŁECKIEGO

8 7 GMIN PODJĘŁO UCHWAŁĘ O NIEUTWORZENIU FUNDUSZU

9 30 GMIN NIE PODJĘŁY ŻADNEJ UCHWAŁY


Pobierz ppt "FUNDUSZ SOŁECKI. Najważniejsze fakty: fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google