Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Florysta. Kwalifikacja zawodowa  R.26.Wykonywanie kompozycji florystycznych Czas trwania nauki- 1 rok.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Florysta. Kwalifikacja zawodowa  R.26.Wykonywanie kompozycji florystycznych Czas trwania nauki- 1 rok."— Zapis prezentacji:

1 Florysta

2 Kwalifikacja zawodowa  R.26.Wykonywanie kompozycji florystycznych Czas trwania nauki- 1 rok

3 CHARAKTERYSTYKA ZAWODU  Zadaniem florysty, zwanym inaczej także bukieciarzem, jest układanie kompozycji z kwiatów żywych i sztucznych, przeznaczonych dla klientów indywidualnych a także znajdujących zastosowanie w aranżacji wnętrz i oprawie uroczystości i wydarzeń różnego rodzaju.  Florysta układa klasyczne bukiety o niewielkich rozmiarach, sprzedawanych bezpośrednio w salonie lub kwiaciarni, lecz wykonuje także duże wieńce i inne kompozycje na specjalne zamówienie, opatrzone odpowiednimi wstęgami, dedykacjami, a nawet dostarczanymi bezpośrednio do adresata.

4 Kto może zostać florystą?  Florystą nie może zostać każdy – to zdecydowanie zawód, gdzie od nabytych umiejętności bardziej liczą się predyspozycje wrodzone. Florysta to artysta posiadający umiejętności manualne i wyobraźnię.  W zawodzie florysty przyda się też z całą pewnością cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Ważnymi cechami będzie też umiejętność pracy pod wpływem stresu i presją czasu. Florysta musi być dobrym psychologiem, który wizję klienta będzie umiał przelać na rzeczywiste kompozycje i dekoracje kwiatowe.

5 Absolwent po zakończeniu nauki:  określa wpływ czynników uprawowych na wzrost i rozwój roślin;  rozpoznaje rodzaje i gatunki roślin ozdobnych stosowanych we florystyce;  określa metody suszenia oraz utrwalania roślin;  identyfikuje historyczne i współczesne formy i style dekoracji roślinnych;  wykorzystuje wiedzę z zakresu kolorystyki i kompozycji plastycznej;  określa rodzaje kompozycji florystycznych;  charakteryzuje podstawowe i pomocnicze techniki florystyczne;  charakteryzuje rodzaje wyrobów i usług florystycznych;

6 Zatrudnienie


Pobierz ppt "Florysta. Kwalifikacja zawodowa  R.26.Wykonywanie kompozycji florystycznych Czas trwania nauki- 1 rok."

Podobne prezentacje


Reklamy Google