Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fascynująca podróż w nieznane Tomasz Zemka- Harry Potter - J.K.Rowling Tymoteusz Dziubich- Władca Pierścieni J.R.R.Tolkien Wiktor Bejma –Hobbit J.R.R.Tolkien.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fascynująca podróż w nieznane Tomasz Zemka- Harry Potter - J.K.Rowling Tymoteusz Dziubich- Władca Pierścieni J.R.R.Tolkien Wiktor Bejma –Hobbit J.R.R.Tolkien."— Zapis prezentacji:

1 Fascynująca podróż w nieznane Tomasz Zemka- Harry Potter - J.K.Rowling Tymoteusz Dziubich- Władca Pierścieni J.R.R.Tolkien Wiktor Bejma –Hobbit J.R.R.Tolkien

2 „Harry Potter i czara ognia” Książka ta opowiada o sławnym czarodzieju uczącym się w Hogwarcie. Chłopiec będzie musiał przeżyć dużo niebezpiecznych przygód.

3 To jest tytułowy bohater -Harry Potter.

4 Chłopiec ma wielu przyjaciół np.: Hermionę Granger i Ronalda Weasley’a

5

6 Wybrałem ten krajobraz, ponieważ jest to kluczowe miejsce w serii książek o Harrym Potterze. Hogwart jest to zamek, w którym Harry Potter uczy się zaklęć, transmutowania zwierząt itp.

7 Fascynująca podróż w nieznane J.R.R.Tolkien „Władca Pierścieni”

8 Zachęcam do przeczytania tej wspaniałej książki. Opowiada o misji zniszczenia pierścienia władzy rządzącego innymi pierścieniami, misji mającej na celu ostateczne pokonanie Saurona, tytułowego Władcy Pierścieni. Dokonać musi tego skromny, mały hobbit Frodo Baggins. W wyprawie towarzyszy mu przyjaciel Samwise Gamgee oraz pozostali członkowie drużyny pierścienia.

9 Oto mój ulubiony książkowy bohater: Legolas

10 DRUŻYNA PIERŚCIENIA Oto drużyna pierścienia, przedstawiona w filmowej adaptacji: (od lewej u góry) Aragorn, Gandalf, Legolas, Boromir, (od lewej na dole) Sam, Frodo, Marry, Pipin i Gimli.

11 Krajobraz Mordoru Zafascynował mnie ten krajobraz, ponieważ jest on bardzo inny w porównaniu do książkowego opisu Mordoru i Góry Przeznaczenia, gdyż jak wiadomo z książki krainy te był opustoszałe, ciemne, mroczne i nie było wody. Zgadza się fakt, że jest tam wulkan a nawet są trzy i to aktywne : Ruapehu, Tongariro oraz Ngauruhoe. Zaskoczył mnie krajobraz Mordoru, którym inspirował się reżyser w filmowej adaptacji, ponieważ jest on bardzo odmienny od książkowego opisu Mordoru i Góry Przeznaczenia, gdyż jak wiadomo z książki krainy te były opustoszałe, ciemne, mroczne i nie było wody. Odpowiednikiem Góry Przeznaczenia jest jeden z aktywnych do dziś nowozelandzkich wulkanów na terenie Parku Narodowego Tongariro.

12 "HOBBIT, czyli tam i z powrotem" John Ronald Reuel Tolkien

13 Drodzy Słuchacze! Zachęcam was do przeczytania książki "Hobbit" jest ona pełna przygód i bardzo fascynująca. Przedstawia podróż Bilba Bagginsa z trzynastoma krasnoludami i czarodziejem Gandalfem. W książce przeczytacie ciekawe opisy różnych miejsc i przygód jakie spotkały Bilba i jego towarzyszy. Jestem przekonany, że na pewno się nią nie znudzicie.

14 Oto mój ulubiony książkowy bohater Bilbo

15 W podróży towarzyszy mu 13 krasnoludów i Gandalf A dokładnie (od lewej) Bombur, Bofur, Bifur, Nori, Ori, Dori, Thorin, Balin, Dwalin, Oin, Gloin, Fili, Kili i Gandalf

16 Dolina Rivendell Jest położona na brzegu przełomu rzeki Bruinen, pod Górami Mglistymi. Siedziba i azyl elfów w ukrytej dolinie o stromych stokach, położonej w Klinie. Miejsce to porośnięte było wielkimi brzozami i dębami, gdzieniegdzie przedzielonymi strumieniami lub polanami. Wszędzie rozpościerał się zapach drzew i świeżej trawy. Zabudowę Rivendell stanowiło kilkanaście budynków wybudowanych w typowo elfickim stylu, zdobionych licznymi kolumnami i posągami. Prócz tego osada posiadała kilka niewielkich wież oraz liczne tarasy i altany.

17 Wybrałem ten krajobraz, ponieważ jest najpiękniejszy z Hobbita. Mieszka tam Elrond, ale też, dlatego że Rivendell otaczają piękne lasy, jeziora, rzeki i góry.

18 Zapraszam do zwiedzenia tych przepięknych miejsc. Isengard, Lothlorien, Erebor, Hogwart, Martwe Bagna, Mroczna Puszcza,Helmowy Jar Te i inne osobliwe miejsca rodem z krainy Śródziemia i Hogwartu mogą Państwo zwiedzić z naszym biurem podróży Tolkien&Rowling Tour. Zapraszamy również do skorzystania z szerokiej oferty atrakcji, takich jak: mecz quiditcha i bitwa na piankowe miecze pod Helmowym Jarem i strzelanie z łuku w Smauga.

19 Na koniec naszej wspólnej prezentacji chcielibyśmy napisać o przeżyciach, które nam towarzyszyły. - Po skończonym zadaniu mogliśmy pograć w Fifę dla odprężenia. - Najwięcej radochy sprawiło nam mylenie wyrazów na klawiaturze np. tak jak było u Wiktora, zamiast Hobbita napisał kobita. -Nie wiedziałem w ogóle jak posługiwać się Power Pointem, a jak się później okazało, było to banalne. PS Mała wskazówka: Dobór kolegów, okazuje się, ma bardzo duże znaczenie.

20 Dziękujemy za uwagę. Tomasz Zemka, Tymoteusz Dziubich i Wiktor Bejma


Pobierz ppt "Fascynująca podróż w nieznane Tomasz Zemka- Harry Potter - J.K.Rowling Tymoteusz Dziubich- Władca Pierścieni J.R.R.Tolkien Wiktor Bejma –Hobbit J.R.R.Tolkien."

Podobne prezentacje


Reklamy Google