Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Seria książek dla chłopaków i dziewczyn wieku od 7 do 10 lat

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Seria książek dla chłopaków i dziewczyn wieku od 7 do 10 lat"— Zapis prezentacji:

1 Seria książek dla chłopaków i dziewczyn wieku od 7 do 10 lat
Mary Pope Osborne Magiczny domek na drzewie Seria książek dla chłopaków i dziewczyn wieku od 7 do 10 lat Wykonał Paweł Szuta kl. IV b Rok szkolny 2007/2008

2 O autorce Mary Pope Osborne jest Amerykanką, autorką książek dla dzieci młodzieży. Została wyróżniona wieloma nagrodami. Napisała i wydała około 40 książek Mary Pope Osborne mieszka w Nowym Jorku.

3 Bohaterowie Jacek i Ania

4 Jak przenieść się w magiczny świat?
Magiczne drzewo przenosi bohaterów w różne miejsca gdzie poznają nowe przygody. Najpierw zaczyna wiać silny wiatr, a magiczny domek zaczyna wirować, kręci się coraz szybciej i szybciej, aż nagle zapada cisza.

5 Domek na drzewie

6 W serii "Magiczny domek na drzewie" ukazały się m.in. :
Bizony z Wielkich Równin, W dżungli nad Amazonką, Godzina na Olimpiadzie, Lwy z afrykańskiej sawanny, Łodzie wikingów, Noc na Titanicu, Noc wśród wojowników ninja.

7 Delfiny i rekiny, Dinozaury, Titanic, Zamki i rycerze,
Do książek „Magiczny domek na drzewie” ukazała się także seria popularnonakowa „ Przewonik badacza” Delfiny i rekiny, Dinozaury, Titanic, Zamki i rycerze, Mumie i piramidy, Piraci,

8 Bizony z Wielkich Równin
Cześć, bizony! To właśnie powiedzieli Jacek i Ania, kiedy wraz z zaklętym psem Miśkiem znaleźli się na Wielkich Równinach. Cofnęli się w czasie o 200 lat i spotkali chłopca z plemienia Lakota, który wybrał się na polowanie na bizony. Zrobiło się niebezpiecznie! Dzieci muszą powstrzymać tysiące zwierząt przed paniczną ucieczką. Czy ktoś im w tym pomoże?

9 Tygrysy w mroku Tym razem magiczny domek na drzewie przenosi Jacka i Anię wraz z zaczarowanym psiakiem Miśkiem do indyjskiej dżungli. W pułapki chciwych kłusowników wpadają tam tygrysy! Jak dzieciom uda się pomóc złapanemu drapieżnikowi, a potem nie paść jego łupem?

10 Godzina na olimpiadzie
Tym razem magiczny domek na drzewie przenosi dzieci do starożytnej Grecji. Gdy Ania powiedziała Jackowi, by szedł bez niej na igrzyska olimpijskie, chłopiec domyślił się od razu, że jego siostra ma jakiś plan. Jak sądzicie, czy Ania znajdzie sposób by obejrzeć olimpiadę? Czy też napyta sobie i bratu prawdziwie olimpijskiej biedy? Żeby dowiedzieć się jak było naprawdę przeczytajcie książkę.


Pobierz ppt "Seria książek dla chłopaków i dziewczyn wieku od 7 do 10 lat"

Podobne prezentacje


Reklamy Google