Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Patrycja Koperska. Hobbit, główny bohater filmu, Powiernik Pierścienia. Jego najbliższymi przyjaciółmi są Sam, Merry oraz Pippin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Patrycja Koperska. Hobbit, główny bohater filmu, Powiernik Pierścienia. Jego najbliższymi przyjaciółmi są Sam, Merry oraz Pippin."— Zapis prezentacji:

1 Autor: Patrycja Koperska

2

3

4

5

6

7

8

9 Hobbit, główny bohater filmu, Powiernik Pierścienia. Jego najbliższymi przyjaciółmi są Sam, Merry oraz Pippin. Mieszka w Shire (w Bag End) ze swoim wujem, Bilbem. Frodo wyrusza wraz z Samem do Mordoru, aby zniszczyć Pierścień.

10 Hobbit, najlepszy przyjaciel Froda, mieszkający w Shire, zakochany w Różyczce Cotton. Wyznaczony przez Gandalfa na towarzysza Powiernika Pierśćienia, wyrusza wraz z nim w kierunku Góry Przeznaczenia, aby zniszczyć Pierścień.

11 Hobbit, przyjaciel Froda, mieszkający w Shire. Członek Drużyny Perścienia, giermek Króla Theodena. Po Wojnie o Pierścień zostaje pasowany na rycerza Rohanu.

12 Hobbit, przyjaciel Froda mieszkający w Shire, członek Drużyny Pierścienia. Ofiarowuje swoje usługi Denethorowi i zostaje rycerzem Gondoru

13 Elf, książę Mrocznej Puszczy, pochadzący z królewskiego rodu Sindarów. Członek Drużyny Pierścienia reprezentujący elfy. Posiada dalekosiężny wzrok, czuły słuch oraz dobrze opanowaną sztukę łucznictwa.

14 Dunedan, Strażnik Północy, syn Arathorna, potomek Isildura, znany jako Obieżyświat. Zakochany w Arwenie, członek Drużyny Pierścienia. Po Wojnie o Pierścień zostaje koronowany na króla Gondoru oraz poślubia Arwenę.

15 Czarodziej z rodu Majarów, zwany Szarym Pielgrzymem. Służył radą i pomocą tym, którzy sprzeciwiali się woli Saurona. Posiada jeden z trzech Pierścieni Władzy. W czasie przeprawy przez most Khazad-Dum w Morii poległ, lecz powrócił jako Gandalf Biały.

16 Elf, córka Elronda, wnuczka Galadrieli, darzy miłością Aragorna. Jej symbolem jest naszyjnik Evenstar, który podarowała ukochanemu, aby o niej nie zapomniał.

17 Krasnolud, syn Gloina, członek Drużyny Pierścienia. Jego umiejętność władania toporem niejednokrotnie okaże się bardzo pomocna. Początkowo uprzedzony do Legolasa, jednak po dłuższym czasie przebywania razem, zaprzyjaźnią się z nim.

18 Elf, władca Rivendell, jeden z potężnych władców dawnych czasów, ojciec Arweny. Jest on powiernikiem jednego z pierścieni elfów – Vilyi, przewodniczącym Wielkiej Narady, decydującej o losie Pierścienia.

19 Brat Faramira, członek Drużyny Pierścienia, syn Denethora, następca Namiestnika Gondoru. Jako najstarszy syn Namiestnika nosi Róg Gondoru. Ginie, broniąc Merryego i Pippina przed Uruk-Hai.

20 Król Rohanu, wuj Eowiny. Szpieg Sarumana – Grima, zatruwa jego umysł przez wiele lat, lecz dzięki Gandalfowi Białemu zostaje on uzdrowiony. Ginie przygnieciony przez swojego konia w walce z Wodzem Nazguli

21 Niegdyś hobbit o imieniu Smigol. Przez chciwość zabiera swemu przyjacielowi Pierścień Władzy, zabijając go. Ukrywając się w jaskiniach i ulegając mocy Pierścienia, zmienia się w stwora, zwanego Gollumem.

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32


Pobierz ppt "Autor: Patrycja Koperska. Hobbit, główny bohater filmu, Powiernik Pierścienia. Jego najbliższymi przyjaciółmi są Sam, Merry oraz Pippin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google