Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

*Pierwszego dnia przedszkolaki wybrały się do Wojskowych Zakładów Lotniczych w Łodzi zorganizowanej przez Pana Marcina Nocunia. Przedszkolaki miały okazję.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "*Pierwszego dnia przedszkolaki wybrały się do Wojskowych Zakładów Lotniczych w Łodzi zorganizowanej przez Pana Marcina Nocunia. Przedszkolaki miały okazję."— Zapis prezentacji:

1

2 *Pierwszego dnia przedszkolaki wybrały się do Wojskowych Zakładów Lotniczych w Łodzi zorganizowanej przez Pana Marcina Nocunia. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak buduje się wojskowe samoloty, zwiedziły wszystkie miejsca związane z produkcją, naprawą a nawet malowaniem samolotów. Dzieci mogły wejść do samolotu, poczuć się jak prawdziwi piloci. Uczestniczyły w pogadance na temat bezpiecznych lotów oraz zapoznały się z przeznaczeniem samolotów do celów bezpieczeństwa.

3

4

5

6 * W drugim dniu została przeprowadzona akcja: „Jestem bezpieczny – jeżdżę w foteliku”. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Pabianicach kontrolowali samochody dowożące dzieci do przedszkola. Policjanci sprawdzali, czy dzieci przewożone są bezpiecznie w fotelikach z zapiętymi pasami. Wszystkie dzieci w kontrolowanych samochodach otrzymały od policjantów naklejkę,,Jeżdżę w foteliku”. Drugiego dnia odbyła się również wycieczka do Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie na zajęcia plastyczne,,Poznajemy znaki drogowe’’. Przedszkolaki miały okazję poznać znaki bezpieczeństwa ich rodzaje oraz utrwalić numery alarmowe. Dzieci przebywały w harcówce zapoznając się z pracą wolontariuszy

7

8

9

10

11 Tego dnia przedszkolaki spotkały się z przedstawicielami „Fundacji Ogień Zabija”, którzy przeprowadzili z dziećmi zajęcia pt: „Ogień, wiem co robić”. Podczas spotkania dzieci wysłuchały mnóstwo ciekawostek o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych. Przedszkolaki również poznały strój strażaka i jego wyposażenie, Grupa Delfinków uczestniczyła w zabawie ruchowej: „Gaszę Pożar”.Przedszkolaki miały możliwość uciekać specjalnym tunelem przed unoszącym się dymem. W grupie Motylków strażacy przeprowadzili eksperyment: JAK POWSTAJE OGIEŃ i omówili sposób chemicznego gaszenia takiego pożaru * Tego dnia przeprowadzona została Próbna Ewakuacja. Wszyscy pracownicy szybko zareagowali na próbny dzwonek alarmujący Pożar.

12 Poznajemy pracę strażaka

13

14

15

16 Dzieci zwiedziły Centrum Dentystyczne SOLDENT i mogły same wykonywać pracę dentysty modelując zęby i wstawiając je w Pana ząbka. Każdy przedszkolak tego dnia miał zrobiony przegląd ząbków i dostał prezent szczoteczkę do zębów pastę oraz zaproszenie na darmową fluoryzację.

17

18 DNIA 14.05.2015R GMINNE PRZEDSZKOLE W WIDZEWIE ZAKOŃCZYŁO UROCZYSTE OBCHODY DNI BEZPIECZNYCH PRZEDSZKOLI. TEGO DNIA ODBYŁ SIĘ PTRZEMARSZ DZIECI DO OŚRODKA CHARYTATYWNEGO W KSAWEROWIE. PRZEMARSZ ZABEZPIECZONY BYŁ PRZEZ POLICJĘ. NASTEPNIE ODBYŁ SIĘ PRZEJAZD AUTOBUSEM DO URZĘDU GMINY KSAWERÓW, POWITANIE WŁADZ GMINNYCH POTEM POWRÓD DO OŚRODKA. W OŚRODKU CHARYTATYWNYM DZIECI MIAŁY OKAZJĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z CZŁONKAMI,,SIGNUM POLONICUM’’ ORAZ UCZESTNICZYĆ W BEZPIECZNEJ JEŻDZIE NA KONIKU. WSZYSCY UCZESTNICY OBCHODÓW UCZESTNICZYLI W OBIEDZIE ( PYSZNEJ PIZZY NA TERENIE OŚRODKA). PO POWROCIE PRZEDSZKOLAKI WSPÓLNIE Z RODZICAMI, PRACOWNIKAMI PRZEDSZKOLA ORAZ ZAPROSZONYMI GOŚĆMI UCZESTNICZYLI W PIKNIKU NA TERENIE PRZEDSZKOLA. PODCZAS PIKNIKU ODBYŁ SIĘ : TANIEC ZUMBA W WYKONANIU DZIECI I ICH RODZICÓW, WSPÓLNE GRILOWANIE, CIASTA UPIECZONE PRZEZ RODZICÓW ORAZ KANAPKI I SAŁATKI WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW Z ZESPOŁU CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W WIDZEWIE. PODCZAS PIKNIKU,,ŁÓDZKIE CENTRUM KUTURY FIZYCZNEJ I ZDROWOTNEJ W KRĘGU ZDROWIA’’ ZORGANIZUJE DLA DZIECI PARK ROZRYWKI W POSTACI,,KLUB GIER’’,,,MAŁPI GAJ’’. NA UWAGE ZASŁUGUJE FAKT ŻE GMINNE PRZEDSZKOLE W WIDZEWIE OTRZYMAŁO CERTYFIKAT ZA WZOROWA REALIZACJĘ ZADAŃ PROGRAMU,,BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE’’.

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28 Przez cały tydzień przedszkolaki brały udział w II OGÓLNOPOLSKICH DNIACH BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLA. W czasie trwania tych dni dzieci rozmawiały na temat bezpieczeństwa i zdrowia. Dni Bezpiecznego Przedszkola pozostaną w pamięci dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. Każdy z członków społeczności przedszkolnej wyniósł coś cennego dla siebie. Wiadomości dotyczące bezpieczeństwa zostały utrwalone, jak również poszerzone. Poprzez szereg różnorodnych warsztatów i zajęć w formie żywego obrazu wszystkie zdobyte wiadomości i umiejętności zostaną zapamiętane na zawsze.

29 RADA PEDAGOGICZNA I PRZEDSZKOLAKI Z GMINNEGO PRZEDSZKOLA W WIDZEWIE wszystkim serdecznie dziękują za okazaną pomoc i wsparcie podczas I I DNI BEZIECZNEGO PRZEDSZKOLA


Pobierz ppt "*Pierwszego dnia przedszkolaki wybrały się do Wojskowych Zakładów Lotniczych w Łodzi zorganizowanej przez Pana Marcina Nocunia. Przedszkolaki miały okazję."

Podobne prezentacje


Reklamy Google