Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dziś przedszkolaki, jutro pierwszaki! Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dziś przedszkolaki, jutro pierwszaki! Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie."— Zapis prezentacji:

1 Dziś przedszkolaki, jutro pierwszaki! Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie

2 To my, wesołe przedszkolaki z Kraszewa Nasza grupa liczy 20 osób: * siedem dziewczynek, * trzynastu chłopców i pani Agnieszka. i pani Agnieszka. *Troje z nas to sześciolatki, a reszta to pięcioletnie łobuziaki.

3 Pierwszy raz w przedszkoluPierwszy raz w przedszkoluPierwszy raz w przedszkoluPierwszy raz w przedszkolu Po raz pierwszy spotkaliśmy się wszyscy w przedszkolu w czerwcu 2012 r. Zaproszono nas i naszych rodziców na spotkanie organizacyjno- integracyjne. W trakcie wesołych zabaw mogliśmy się wzajemnie poznać, obejrzeć zabawki i miejsce gdzie już niedługo mieliśmy spędzać sporo czasu.

4 Dzięki przystąpieniu do programu Radosna Szkoła mamy wspaniały plac zabaw wyposażony w huśtawki, zjeżdżalnie, mostek i wielką piaskownicę. Każdy z nas może tu sprawdzić swoją tężyznę fizyczną.

5 Bogato wyposażona sala w pomoce dydaktyczne i zabawki pomaga nam w zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności.

6 Słowo ekologia jest nam dobrze znane. Uczymy się segregować śmieci, założyliśmy swój ogród na parapecie i sami przygotowujemy pyszne sałatki i zdrowe kanapki.

7 Nasza grupa przedszkolna przyłączyła się do programu ekologicznego Kubusiowi Przyjaciele Natury. Chętnie uczestniczymy w prowadzonych działaniach i już możemy się pochwalić uzyskanym certyfikatem. Chętnie uczestniczymy w prowadzonych działaniach i już możemy się pochwalić uzyskanym certyfikatem.

8 Uczestniczyliśmy w wystawie fotografii przyrodniczej pt. Mieszkańcy naszych lasów. O zwierzętach i ich zwyczajach bardzo ciekawie opowiadał pan leśniczy.

9 Aby zdrowie nam sprzyjało, a nasze kości były mocne pijemy w przedszkolu mleko. W zdobywaniu zdrowych nawyków pomaga nam program Szklanka Mleka.

10 Bierzemy udział w akcjach charytatywnych… Akcja Zakręcona nakrętka- zbieramy plastikowe nakrętki i w taki sposób pomagamy chorej Sarze. Akcja Zakręcona nakrętka- zbieramy plastikowe nakrętki i w taki sposób pomagamy chorej Sarze. Zbiórka pustych tonerów i pojemników po tuszach od drukarek – w ten sposób ratujemy konie. Zbiórka pustych tonerów i pojemników po tuszach od drukarek – w ten sposób ratujemy konie.

11 Uczymy się jak dbać o zęby i zdrowy uśmiech! Wspiera nas w tym pielęgniarka szkolna.

12 O zasadach bezpieczeństwa panujących na drodze opowiedział nam pan policjant. Wielu z nas do przedszkola dojeżdża autobusem. Nad naszym bezpieczeństwem w czasie przejazdu i przejściu do budynku szkoły czuwają opiekunowie.

13 Swoje zainteresowania rozwijamy w bibliotece szkolnej i sali gimnastycznej.

14 Po zakończonych zajęciach na rodziców lub autobus czekamy w przytulnej świetlicy szkolnej. A w stołówce czekają na nas pyszne, ciepłe obiadki.

15 Chętnie bierzemy udział w konkursach szkolnych, gminnych i ogólnopolskich. Udział w konkursach daje dużo satysfakcji, Udział w konkursach daje dużo satysfakcji, zdobywamy nowe doświadczenia, uczymy się zdrowej rywalizacji, zdobywamy nowe doświadczenia, uczymy się zdrowej rywalizacji, wykazujemy się swoją wiedzą wykazujemy się swoją wiedzą i umiejętnościami w wielu dziedzinach. i umiejętnościami w wielu dziedzinach.

16 Gminny konkurs Bezpieczna Droga do Szkoły- II miejsce!

17 W Gminnym Konkursie na choinkę z materiałów ekologicznych chłopcy zajęli III miejsce, a dziewczynki otrzymały wyróżnienie. III miejsce, a dziewczynki otrzymały wyróżnienie.

18 W Szkolnym Konkursie na Strój Karnawałowy nasz kolega Kacper zajął II miejsce. nasz kolega Kacper zajął II miejsce. W konkursie na Maskę Karnawałową Przemek otrzymał III miejsce. Wykonane przez nas prace plastyczne wysłaliśmy na Ogólnopolski Konkurs Straży Pożarnej.

19 Wycieczki * Wycieczka do salonu zabaw Małpi Gaj w Olsztynie. w Olsztynie. * Wycieczka na basen Aquasfera w Olsztynie

20 Dodatkowymi, bezpłatnymi zajęciami rozwijającymi nasze zainteresowa- nia są: * rytmika, * zajęcia cyrkowe.

21 Sami również czasami zamieniamy się w aktorów. Przygotowujemy spotkania integracyjne dla naszych rodzin, występujemy na forum szkoły: spotkanie jasełkowe, spotkanie jasełkowe, Dzień Babci i Dziadka. Dzień Babci i Dziadka.

22 Aktywnie uczestniczymy w apelach, imprezach, koncertach, teatrzykach organizowanych przez starszych kolegów i koleżanki.

23 Andrzejki, Andrzejki, Mikołajki, Mikołajki, Choinka Szkolna i wiele innych uroczystości. Choinka Szkolna i wiele innych uroczystości.

24 Poznaliśmy panią Marzenkę, która będzie naszą wychowawczynią w kl. I. Jest bardzo sympatyczna. Sama klasa również nam się spodobała. Jest duża i kolorowa.

25 Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Kraszewie na bieżąco są wdrażane w życie szkoły, której uczniami staną się już niebawem. Dzięki dobrze znanemu środowisku i poczuciu bezpieczeństwa, przejście do szkoły odbywa się bez niepotrzebnego stresu. Dziękujemy za uwagę ! Rada Rodziców Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej Rada Rodziców Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie im. Karola Wojtyły w Kraszewie


Pobierz ppt "Dziś przedszkolaki, jutro pierwszaki! Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google