Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie Otwarte Drzwi do Biznesu Iwona Kurzawińska Dyrektor Operacyjny ARR S.A. w Koninie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie Otwarte Drzwi do Biznesu Iwona Kurzawińska Dyrektor Operacyjny ARR S.A. w Koninie."— Zapis prezentacji:

1 Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie Otwarte Drzwi do Biznesu Iwona Kurzawińska Dyrektor Operacyjny ARR S.A. w Koninie

2

3 W ciągu ostatnich 10 lat Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie udzieliła przedsiębiorcom ok. 400 mln. złotych wsparcia finansowego, przeszkoliła prawie 15 tys. osób, udzieliła blisko 25 tys. konsultacji oraz pomogła w założeniu ponad 1000 nowych firm.

4

5 Z końcem 2013 roku ARR S.A. utworzyła Centrum Wspierania Biznesu Centrum Wspierania Biznesu w ARR S.A. w Koninie Plany na najbliższą perspektywę finansową 2014-2020 Centrum Wspierania Biznesu (CWB) to ponad zespołowy obszar działalności Spółki łączący ze sobą wszystkie usługi i projekty realizowane i świadczone przez Spółkę, jednakże w głównej mierzej nastawiony na usługi komercyjne, czyli całkowicie lub częściowo odpłatne. Celem CWB jest świadczenie usług informacyjnych, doradczych i finansowych na jak najwyższym poziomie oraz dostosowanie oferty usług do aktualnych potrzeb klientów.

6 Agencja Pracy Tymczasowej (APT) Usługa leasingu pracowników skierowana zarówno do pracodawców jak i do pracowników. Pracodawcom pozwala na zdecydowane obniżenie kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników oraz minimalizuje czas związany z rekrutacją. Pracownikom pozwala zdobyć cenne doświadczenie zawodowe oraz zwiększyć szansę na stałą pracę.

7 Usługi księgowe, kadrowe i BHP Usługa doradcza polegająca na prowadzeniu spraw księgowych i kadrowych firmy oraz szkoleniach i doradztwie z zakresu BHP.

8 Punkt Obsługi Inwestora (POI) Usługa polegająca na współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego mająca na celu promocję ich terenów i obiektów inwestycyjnych oraz znalezienie potencjalnego inwestora. Jednocześnie to współpraca z każdym kto chciałby zainwestować w subregionie konińskim.

9 Usługi Proinnowacyjne Krajowego Systemu Innowacji Usługi doradcze specjalistyczne niezbędne z punktu widzenia prowadzenia działalności innowacyjnej przedsiębiorstwa w tym przede wszystkim usługi audytu i transferu technologii. Usługi doradcze – dotacje, pożyczki i poręczenia Usługi polegające na pomocy w sporządzaniu dokumentacji w celu pozyskania bezzwrotnych lub zwrotnych instrumentów finansowych. Szkolenia komercyjne i dofinansowane z UE

10 Projekt Enterprise Europe Network Międzynarodowa Sieć Biznesu to międzynarodowa baza mająca na celu promowanie i kojarzenie partnerów gospodarczych z różnych krajów, to udział polskich firm w imprezach kooperacyjnych, mających na celu ożywienie współpracy międzynarodowej to szkolenia, warsztaty, seminaria i konferencje z tematyki związanej z funkcjonowaniem przedsiębiorstw na terenie UE, to informacja i doradztwo w zakresie możliwości dofinansowania działalności przedsiębiorstw ze środków UE, to informacje na temat prawa i polityk Unii Europejskiej, prowadzenia działalności gospodarczej zagranicą

11 Centrum Wspierania Biznesu w ARR S.A. w Koninie Plany na najbliższą perspektywę finansową 2014-2020 Głównym celem Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie na najbliższe 12 m-cy jest zagwarantowanie instrumentów finansowych dla już istniejących firm i nowopowstających podmiotów do czasu wejścia w życie nowej perspektywy 2014-2020.

12 Centrum Wspierania Biznesu w ARR S.A. w Koninie Plany na najbliższą perspektywę finansową 2014-2020 Takim instrumentem są obecnie niskooprocentowane pożyczki w ramach Inicjatywy JEREMIE.

13 W kwietniu 2014 roku Agencja wystartowała w kolejnym konkursie BGK i zawnioskowała o kwotę 10 mln zł w ramach Inicjatywy Jeremie Dokładając ponad 1 mln zł własnych środków nasz region będzie miał do dyspozycji kwotę ponad 11 mln zł, która zostanie przeznaczona na pożyczki dla firm i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą.

14 Dzięki II Umowie Operacyjnej, którą podpisaliśmy 23.07.2014r. 3-krotnie zwiększyliśmy pulę dostępnych środków dla firm z sektora MMŚP w regionie.

15 Swoje cegiełki wsparcia dla Inicjatywy JEREMIE dla subregionu konińskiego dołożyły Lokalne Samorządy w tym: Miasto Konin – 500 tys. zł Powiat Konin – 100 tys. zł Miasto i Gmina Ślesin – 30 tys. zł Gmina i Miasto Kleczew – 30 tys. zł Gmina Kazimierz Biskupi – 30 tys. zł

16 Oferta pożyczek w ramach Inicjatywy Minimalna kwota pożyczki to 10 000 zł Max. kwota pożyczki dla firm działających powyżej 24 m-cy 500 000 zł Oprocentowanie pożyczek nie będzie przekraczało 2% w skali roku Wkład własny w przedziale od 10% do 15% Max. kwota pożyczki dla firm działających poniżej 24 m-cy 300 000 zł

17 Oferta pożyczek w ramach projektu Mikropożyczkowy Fundusz dla Rozwoju Wielkopolski Nie ma Minimalnej kwoty pożyczki Max. kwota pożyczki to 50 000 zł Oprocentowanie pożyczek nie przekracza 3% w skali roku Brak konieczności wnoszenia wkładu własnego O pożyczkę mogą ubiegać się osoby bezrobotne i/lub zatrudnione!

18 Projekt Punkt Konsultacyjny Krajowego Systemu Usług (KSU) Projekt doradczy skierowany do przedsiębiorców oraz osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej Planowany termin rozpoczęcia projektu – październik 2014r. Planowany termin zakończenia projektu – sierpień 2015r. Szczegółowe informacje o projekcie na stronie www.arrkonin.org.pl www.arrkonin.org.pl

19 Dziękuję za uwagę Iwona Kurzawińska Dyrektor Operacyjny Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie ul. Zakładowa 4 62-510 Konin + 48 63 245 30 95 iwona.kurzawinska@arrkonin.org.pl www.arrkonin.org.pl SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Pobierz ppt "Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie Otwarte Drzwi do Biznesu Iwona Kurzawińska Dyrektor Operacyjny ARR S.A. w Koninie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google