Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mazury Kraina Tysiąca Jezior.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mazury Kraina Tysiąca Jezior."— Zapis prezentacji:

1 Mazury Kraina Tysiąca Jezior

2 Położenie geograficzne
Mazury położone są w północno-wschodniej Polsce. Są częścią Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza Iławskiego.

3 Walory turystyczne Walory turystyczne Mazur to przede wszystkim pagórkowate ukształtowanie terenu, ponad 1000 jezior, dziewicza przyroda, setki zabytków, gospodarstwa agroturystyczne, niski poziom uprzemysłowienia.

4 Zapraszam na krótki przewodnik po miejscach, których nie można nie zobaczyć będąc na polskich Mazurach.

5 Giżycko jest nazywane stolicą krainy tysiąca jezior.
Na zachód od Giżycka położona jest Twierdza Boyen wzniesiona w latach na przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocim i Kisajno. Jest ona doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej.

6 Święta Lipka Święta Lipka — to sławne sanktuarium maryjne .
Święta Lipka - to także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Święta Lipka jest wspaniałym miejscem wypoczynkowym. Lasy i jeziora przyciągają coraz liczniejszych wczasowiczów.

7 Leśniczówka Pranie Miejsce obowiązkowo odwiedzane przez turystów. Znajduje się tutaj Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego otwarte w 1980r. Nazwa pochodzi od mazurskiego określenia oparów unoszących się nad łąkami (łąka pra). W tym ceglanym domku nad jeziorem powstały najsłynniejsze dzieła: Niobe, Wit Stwosz.

8 Kadzidłowo – safari na Mazurach
Park Zwierząt Leśnych, w którym można zobaczyć m.in.: bizony wilki żurawie syberyjskie jelenie Dybowskiego mnóstwo ptactwa leśnego

9 Instytut Parazytologii w Kosewie
Niezapomnianym wrażeniem jest wizyta u oswojonych danieli, muflonów oraz saren. Istnieje możliwość obejrzenia jelenia sika, kóz, królików. Znajduja się tutaj bogate zbiory poroży jeleni, danieli, saren i muflonów.

10 Mikołajki  Najważniejszym zabytkiem miasta jest XIX-wieczny kościół ewangelicki. Znajduję się on w centrum przy placu Kościelnym. Muzeum Reformacji Polskiej przedstawia Kancjonały Ewangelickie, Postylle, Modlitewniki, Pisma Święte w polskich i obcojęzycznych wydaniach od XVII w. po czasy współczesne.

11 Mikołajki potocznie zwane są letnią stolicą Mazur
Mikołajki potocznie zwane są letnią stolicą Mazur. Miasto leży nad jeziorem Mikołajskim. Mikołajki są także przystanią Żeglugi Mazurskiej. W wiosce żeglarskiej znajduje się duży, dobrze wyposażony port, liczne tawerny, smażalnie i bistro. W sezonie odbywa się tutaj wiele imprez cyklicznych, regat.

12 Kanał ma długość 101 km, w tym 82 km w granicach Polski.
Kanał Augustowski Kanał ma długość 101 km, w tym 82 km w granicach Polski.

13 Atrakcje turystyczne dla osób lubiących aktywny tryb życia

14 Spływ kajakowy rzeką Krutynią
Spływ ma długość 9 km. KRUTYNIA wraz z dopływami stanowi jeden z ciekawszych i bardziej urozmaiconych szlaków kajakowych w Polsce. Rzeka zmienia ciągle charakter: przecinający Puszczę Piską płytki, wartki strumień staje się z czasem nizinną rzeczką wijącą się wśród zarośli pełnych ptaków wodnych. Na jeziorach - a jest ich kilkanaście - można cieszyć się wiatrem i falą.

15 Wędkarstwo Wędkarstwo nad jeziorem Wągiel lub pobliskimi jeziorami o wyjątkowej przejrzystości wody (dobre warunki do nurkowania - jez. Klebardzkie , jez. Majcz Wielki, jez. Piłakno).

16 Żeglarstwo Jeziora Mazurskie są idealnym miejscem, w którym możemy oddać się uroczym chwilom żeglując po wodzie. Zarówno początkujący jak i doświadczeni żeglarze znajdą tu coś dla siebie.

17 Rejs Statkiem po największych Jeziorach Mazurskich
Rejs statkiem umożliwia podziwianie niepowtarzalnych uroków Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z całym bogactwem świata zwierzęcego i roślinnego.

18 Koniec Prezentację wykonała: Anita Ząbek Klasa 3b


Pobierz ppt "Mazury Kraina Tysiąca Jezior."

Podobne prezentacje


Reklamy Google