Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mazury Kraina Tysiąca Jezior. Położenie geograficzne  Mazury położone są w północno-wschodniej Polsce. Są częścią Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mazury Kraina Tysiąca Jezior. Położenie geograficzne  Mazury położone są w północno-wschodniej Polsce. Są częścią Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza."— Zapis prezentacji:

1 Mazury Kraina Tysiąca Jezior

2 Położenie geograficzne  Mazury położone są w północno-wschodniej Polsce. Są częścią Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza Iławskiego. Iławskiego.

3 Walory turystyczne Walory turystyczne Mazur to przede wszystkim pagórkowate ukształtowanie terenu, ponad 1000 jezior, dziewicza przyroda, setki zabytków, gospodarstwa agroturystyczne, niski poziom uprzemysłowienia.

4 Zapraszam na krótki przewodnik po miejscach, których nie można nie zobaczyć będąc na polskich Mazurach.

5 Giżycko Giżycko jest nazywane stolicą krainy tysiąca jezior. Na zachód od Giżycka położona jest Twierdza Boyen wzniesiona w latach 1844-1856 na przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocim i Kisajno. Na zachód od Giżycka położona jest Twierdza Boyen wzniesiona w latach 1844-1856 na przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocim i Kisajno. Jest ona doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej.

6 Święta Lipka Święta Lipka — to sławne sanktuarium maryjne. Święta Lipka - to także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Święta Lipka jest wspaniałym miejscem wypoczynkowym. Lasy i jeziora przyciągają coraz liczniejszych wczasowiczów.

7 Leśniczówka Pranie Miejsce obowiązkowo odwiedzane przez turystów. Znajduje się tutaj Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego otwarte w 1980r. Nazwa pochodzi od mazurskiego określenia oparów unoszących się nad łąkami (łąka pra). W tym ceglanym domku nad jeziorem powstały najsłynniejsze dzieła: Niobe, Wit Stwosz.

8 Kadzidłowo – safari na Mazurach Park Zwierząt Leśnych, w którym można zobaczyć m.in.:  bizony  wilki  żurawie  syberyjskie jelenie Dybowskiego  mnóstwo ptactwa leśnego

9 Instytut Parazytologii w Kosewie Niezapomnianym wrażeniem jest wizyta u oswojonych danieli, muflonów oraz saren. Istnieje możliwość obejrzenia jelenia sika, kóz, królików. Znajduja się tutaj bogate zbiory poroży jeleni, danieli, saren i muflonów. Niezapomnianym wrażeniem jest wizyta u oswojonych danieli, muflonów oraz saren. Istnieje możliwość obejrzenia jelenia sika, kóz, królików. Znajduja się tutaj bogate zbiory poroży jeleni, danieli, saren i muflonów.

10 Mikołajki  Najważniejszym zabytkiem miasta jest XIX-wieczny kościół ewangelicki. Znajduję się on w centrum przy placu Kościelnym.  Muzeum Reformacji Polskiej przedstawia Kancjonały Ewangelickie, Postylle, Modlitewniki, Pisma Święte w polskich i obcojęzycznych wydaniach od XVII w. po czasy współczesne.

11  Mikołajki potocznie zwane są letnią stolicą Mazur. Miasto leży nad jeziorem Mikołajskim. Mikołajki są także przystanią Żeglugi Mazurskiej. W wiosce żeglarskiej znajduje się duży, dobrze wyposażony port, liczne tawerny, smażalnie i bistro. W sezonie odbywa się tutaj wiele imprez cyklicznych, regat.

12 Kanał Augustowski Kanał ma długość 101 km, w tym 82 km w granicach Polski.

13 Atrakcje turystyczne dla osób lubiących aktywny tryb życia

14 Spływ kajakowy rzeką Krutynią  Spływ ma długość 9 km.  KRUTYNIA wraz z dopływami stanowi jeden z ciekawszych i bardziej urozmaiconych szlaków kajakowych w Polsce. Rzeka zmienia ciągle charakter: przecinający Puszczę Piską płytki, wartki strumień staje się z czasem nizinną rzeczką wijącą się wśród zarośli pełnych ptaków wodnych. Na jeziorach - a jest ich kilkanaście - można cieszyć się wiatrem i falą.

15 Wędkarstwo  Wędkarstwo nad jeziorem Wągiel lub pobliskimi jeziorami o wyjątkowej przejrzystości wody (dobre warunki do nurkowania - jez. Klebardzkie, jez. Majcz Wielki, jez. Piłakno).

16 Żeglarstwo Jeziora Mazurskie są idealnym miejscem, w którym możemy oddać się uroczym chwilom żeglując po wodzie. Zarówno początkujący jak i doświadczeni żeglarze znajdą tu coś dla siebie.

17 Rejs Statkiem po największych Jeziorach Mazurskich Rejs statkiem umożliwia podziwianie niepowtarzalnych uroków Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z całym bogactwem świata zwierzęcego i roślinnego.

18 Koniec Prezentację wykonała: Anita Ząbek Klasa 3b


Pobierz ppt "Mazury Kraina Tysiąca Jezior. Położenie geograficzne  Mazury położone są w północno-wschodniej Polsce. Są częścią Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google