Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TURYSTYKA. Czyste środowisko, piękne położenie – w samym sercu pojezierza Iławskiego, obecność licznych, cennych gatunków roślin i zwierząt to atuty,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TURYSTYKA. Czyste środowisko, piękne położenie – w samym sercu pojezierza Iławskiego, obecność licznych, cennych gatunków roślin i zwierząt to atuty,"— Zapis prezentacji:

1 TURYSTYKA

2 Czyste środowisko, piękne położenie – w samym sercu pojezierza Iławskiego, obecność licznych, cennych gatunków roślin i zwierząt to atuty, które zdecydowały o zaliczeniu tego regionu do jednego z najpiękniejszych w kraju. Iława stała się miejscem wymarzonego wypoczynku dla wielu turystów, odwiedzających te strony.

3 Rozciągające się tu na długości jezioro Jeziorak dostarcza radości miłośnikom wszystkich sportów wodnych.

4 Wielki akwen wodny, tworzony przez Jeziorak, to wspaniałe miejsce dla wszystkich osób poszukujących niezapomnianych wrażeń. Liczne półwyspy i zatoki dają nieograniczone możliwości znalezienia atrakcyjnego miejsca dla zapalonych: żeglarzy, wędkarzy, narciarzy wodnych a nawet zwolenników windsurfingu.

5 Malowniczo położone jezioro i rzeki pojezierza Iławskiego tworzą wraz z kanałem Ostródzko- Elbląskim szeroki system żeglugi śródlądowej, łączący okoliczne akweny wodne.

6 Kanał Ostródzko- Elbląski umożliwia dopłynięcie z Iławy aż do Bałtyku, co zwykle wykorzystują wytworni żeglarze i kajakarze, planując swoje wodne szlaki.

7 Duża popularność wyznaczonych tras kajakowych i żeglarskich miała duży wpływ na ulokowanie w tych okolicach licznych stanic wodnych, obozowisk i pól namiotowych.

8 Tak wielkie możliwości do uprawiania sportów wodnych stały się ponadto powodem organizacji szeregu imprez sportowych, takich jak: Regaty Pomarańczowe, na których zmagają się początkujący żeglarze, jak i Ogólnopolskich Regat Żeglarskich O Błękitną Wstęgę Jezioraka


Pobierz ppt "TURYSTYKA. Czyste środowisko, piękne położenie – w samym sercu pojezierza Iławskiego, obecność licznych, cennych gatunków roślin i zwierząt to atuty,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google