Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszam do oglądania

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszam do oglądania"— Zapis prezentacji:

1 Zapraszam do oglądania
Bawaria Zapraszam do oglądania

2 Bawaria – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Niemiec.

3 Tradycyjny strój Bawarski

4 Bawarski stój żeński to inaczej Dirndl składa się z bluzki, spódnicy, fartucha i gorsetu. Sposób w jaki zawiązany jest sam fartuch zawiera informację na temat tego czy właścicielka jest panną, mężatką czy może wdową.

5 Bawarski strój męski nie ma charakterystycznej nazwy - składają się na niego skórzane krótkie spodnie z szelkami, naciągnięte podkolanówki oraz kapelusz z piórkiem.

6

7 Rezydencja w Würzburgu
Dawna rezydencja książąt biskupów wzniesiona w Würzburgu w latach należy do najbardziej znaczących pałaców barokowych w Europie i stanowi w swojej spójności najpiękniejszą budowlę pałacową południowoniemieckiego baroku.

8

9 Pałac Nymphenburg Pałac Nymphenburg – dawna letnia rezydencja Wittelsbachów w Monachium (Niemcy) w dzielnicy Neuhausen-Nymphenburg. Wraz z parkiem Nymphenburg stanowi jednolite założenie pałacowo-parkowe, zajmujące pod względem architektonicznym jedno z pierwszych miejsc w Europie

10

11 Stare miasto w Bmbergu Bamberg – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Frankonia, siedziba regionu Oberfranken-West oraz powiatu Bamberg, chociaż do niego nie należy. Leży nad rzeką Regnitz, która w odległości ok. 7 km od centrum miasta dwoma ramionami uchodzi do Menu.

12

13 Uniwersytet w Bambergu
Otto-Friedrich-Universität Bamberg – jeden z najstarszych i najnowocześniejszych zarazem uniwersytetów w Bawarii. Szczególny nacisk położony jest tutaj na nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, nauki ekonomiczne i na informatykę stosowaną.

14

15 Festiwal piwa Słynny festiwal piwa Oktoberfest odbywa się corocznie od 1811 roku we wrześniu w Monachium i jest największym festiwalem tego typu na świecie. Początek imprezy jest wyznaczany na dwa tygodnie przed pierwszą niedzielą października, a festiwal trwa dwa tygodnie (dokładnie od piątku do niedzieli, czyli 17 dni).

16

17 Religia Bawaria jest krajem o tradycji katolickiej. Katolicy stanowią w Bawarii 54,4% ludności (tj. 6 mln 796 tys.). Obserwuje się jednak duży spadek wiernych przyznających się do Kościoła Katolickiego (w ,4%, w ,3%). W Altötting znajduje się jedno z najważniejszych w Europie sanktuariów kultu maryjnego. Z miejscowości Marktlw południowo-wschodniej Bawarii pochodzi będący obecnie na emeryturze Papież Benedykt XVI.

18

19 Dziękuję Paulina Zaczyńska klasa I T


Pobierz ppt "Zapraszam do oglądania"

Podobne prezentacje


Reklamy Google