Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

" POLSKIE TRADYCJE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA - PIELGRZYMKA DO WYBRANYCH MIEJSC KULTU MARYJNEGO " na terenie Polski i Litwy 14-17 grudnia 2006r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "" POLSKIE TRADYCJE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA - PIELGRZYMKA DO WYBRANYCH MIEJSC KULTU MARYJNEGO " na terenie Polski i Litwy 14-17 grudnia 2006r."— Zapis prezentacji:

1 " POLSKIE TRADYCJE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA - PIELGRZYMKA DO WYBRANYCH MIEJSC KULTU MARYJNEGO " na terenie Polski i Litwy 14-17 grudnia 2006r.

2 Projekt wyjazdu do Białowieży i na Litwę skierowany był do 25 uczestników 3-6 Hufca Pracy w Puławach i przewidziany jako pielgrzymka do wybranych sanktuariów Maryjnych w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Nowo przyjęci uczestnicy Hufca Pracy 3-6 w Puławach, przez wspólny wyjazd mieli okazję lepiej się poznać, rozwinąć i poprawić swoje stosunki interpersonalne. Młodzieży towarzyszyli wychowawcy z ramienia OHP i kilku pracodawców, zajmujących się szkoleniem młodocianych pracowników. Nasza młodzież w większości przypadków pochodzi z rodzin dysfunkcyjnych, zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem społecznym. Większość naszych uczestników po raz pierwszy wzięło udział w takim przedsięwzięciu. Projekt wyjazdu do Białowieży i na Litwę skierowany był do 25 uczestników 3-6 Hufca Pracy w Puławach i przewidziany jako pielgrzymka do wybranych sanktuariów Maryjnych w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Nowo przyjęci uczestnicy Hufca Pracy 3-6 w Puławach, przez wspólny wyjazd mieli okazję lepiej się poznać, rozwinąć i poprawić swoje stosunki interpersonalne. Młodzieży towarzyszyli wychowawcy z ramienia OHP i kilku pracodawców, zajmujących się szkoleniem młodocianych pracowników. Nasza młodzież w większości przypadków pochodzi z rodzin dysfunkcyjnych, zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem społecznym. Większość naszych uczestników po raz pierwszy wzięło udział w takim przedsięwzięciu.

3 Wyjazd młodzieży na Litwę był bardzo ważnym elementem integracji europejskiej naszych uczestników. Poprzez poznawanie historii Polski był również istotnym elementem wychowania patriotycznego młodzieży. Zwiedzenie Ostrej Bramy i wielu zabytków sakralnych pozwoliło na refleksję i wyciszenia w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

4 BIAŁOWIEŻA Dzień pierwszy 14 grudnia 2006r. Zwiedzanie z przewodnikiem: - Białowieski Park Narodowy - Park Pałacowy - Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego - Rezerwat pokazowy zwierząt Białowieskiego Parku Narodowego

5 BIAŁOWIEŻA

6 LITWA Dzień drugi 15 grudnia 2006r. - Przyjazd i zakwaterowanie w Wilnie - Zwiedzanie nowego miasta wieczorem

7 WILNO NOCĄ

8 LITWA Dzień trzeci 16 grudnia 2006r. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta : - Kościół Św. Piotra i Pawła i inne - Ratusz - Cerkiew Prawosławna - Stary i nowy rynek - Muzeum Adama Mickiewicza - Dom Słowackiego - Dom Lelewela - Góra Trzech Krzyży - Uniwersytet Wileński - Pałac Prezydencki - Ostra Brama - Cmentarz na Rossie

9 WILNO

10 LITWA Dzień czwarty 17 grudnia 2006r. - Zwiedzanie średniowiecznego zamku gotyckiego w Trokach, położonego na wyspie jeziora Galwa i muzeum zamku.

11 TROKI

12 NIEMEN


Pobierz ppt "" POLSKIE TRADYCJE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA - PIELGRZYMKA DO WYBRANYCH MIEJSC KULTU MARYJNEGO " na terenie Polski i Litwy 14-17 grudnia 2006r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google