Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Ogólnokształcących Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni Letnisku Oddziały Pięciolatków opracowała Bernarda.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Ogólnokształcących Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni Letnisku Oddziały Pięciolatków opracowała Bernarda."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Ogólnokształcących Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni Letnisku Oddziały Pięciolatków opracowała Bernarda Kowalska

2 Oddziały przedszkolne dzieci pięcioletnich Zespołu Szkół Ogólnokształcących Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni - Letnisku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przystąpiły w bieżącym roku szkolnym 2015/2016 do 8 edycji programu edukacyjnego „Mamo, tato, wolę wodę!” W ramach tego programu 77 dzieci brało udział w cyklu zajęć, których głównym celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwości wody, jej wpływu na życie i zdrowie człowieka oraz w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia. Bohaterem programu był Zdrojek – wodna postać, który wprowadził dzieci w świat wody jak również jego przyjaciele: Krzyś i Zosia. Podczas zajęć został zrealizowany cykl zajęć dotyczący wody zgodny ze scenariuszami przygotowanymi przez realizatora programu: o Ja i znaczenie wody dla mnie o Poznaję świat wokół mnie o Dbam o siebie i najbliższe otoczenie o Wiem wszystko o wodzie.

3

4 W ramach realizacji programu dzieci dowiedziały się jak należy się prawidłowo odżywiać oraz jakie i ile posiłków należy dziennie spożywać, dlaczego prawidłowe odżywianie jest ważne dla naszego zdrowia. Zapoznały się z piramidą żywienia na spotkaniu z pielęgniarką szkolną. Nauczyły się odróżniać zdrowe produkty od niezdrowych. Dzieci przygotowały owocowe desery na „Zdrowy kiermasz” organizowany w naszej szkole. W ramach programu dzieci realizowały także cykle zabaw i ćwiczeń gimnastycznych. Aktywności ruchowe dostarczyły pięciolatkom nie tylko nowych umiejętności i wiedzy, ale również wiele pozytywnych emocji. Niedobór wody w trakcie wysiłku fizycznego uzupełniany był zdrową wodą od przyjaciela „Zdrojka ”.

5

6 Podsumowując należy podkreślić, że przeprowadzony program jest doskonałym przykładem kształtowania prozdrowotnych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Kształtowania świadomości ekologicznej przedszkolaków w zakresie ochrony zasobów wody słodkiej. Poprzez wspólną zabawę oraz podejmowanie różnorodnych aktywności, dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które będą zastosowywać w praktyce np. wiedzą w jaki sposób oszczędzać wodę w gospodarstwie domowym.

7

8

9

10

11 W zdrowym ciele zdrowy duch!

12

13

14 Bąbelki wodne Co pływa, co tonie?

15

16 Błękitna kraina wody

17

18 Zajęcia plastyczne wykorzystanie recyklingu w pomysłowych pracach plastycznych o wodzie.

19

20 Wystawa Zdrowa Woda

21

22 Woda główny składnik ludzkiego ciała

23 Wspaniała przygoda z łykiem zdrowej wody !!!


Pobierz ppt "Zespół Szkół Ogólnokształcących Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni Letnisku Oddziały Pięciolatków opracowała Bernarda."

Podobne prezentacje


Reklamy Google