Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AGRI-JOB Spotkanie informacyjne Holandia – 11 KWIETNIA 2016r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AGRI-JOB Spotkanie informacyjne Holandia – 11 KWIETNIA 2016r."— Zapis prezentacji:

1 AGRI-JOB Spotkanie informacyjne Holandia – 11 KWIETNIA 2016r.

2 Agri-Job Bemiddeling Poolse Stagiaires en Werknemers Zuring 101 7891DT Klazienaveen, Holland T: 0031 591 30 34 36 Osoba odpowiedzialna: ir. Sylwia de Kroon-Tyrakowska

3

4 PORADY/WYMAGANIA Dane szczegółowe firm przyjmujących na praktyki zawodowe udziela Agri- Job. Dzienniczki praktyk są obowiązkowe; wydaje je Dziekanat danej Uczelni. Wykupienie ubezpieczenia na czas podróży studenta i okresu odbywania praktyk za granicą, należy do obowiązków praktykanta. Praktykant jest zobowiązany do posiadania dokumentacji ubezpieczenia. Posiadanie ważnego konta bankowego. Posiadanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

5 Ważne jest poinformowanie opiekuna praktyk i pracodawcę o chorobie utrudniającej normalne funkcjonowanie danej osoby w czasie odbywania praktyk zawodowych np. astma, alergie itp. Zakwaterowanie jest darmowe. Kwatery wyposażone są w sprzęt AGD. Pokoje od 2 os. do 4/6 osób. Koszty podróży w obie strony ponosi praktykant. Ubrania robocze należy dostosować do warunków pracy, np. szklarnie: koszulki z krótkim rękawem (w przypadku alergii - zalecamy odzież z długim rękawem), wygodne buty; praca na zewnątrz: przeciwdeszczowe ubrania i buty w zależności od sezonu odbywania praktyk. Każdy praktykant otrzymuje Sofi-nr. W przypadku jego posiadania należy zgłosić ten fakt u opiekuna lub pracodawcy. Praktykantowi przysługuje 1 dzień wolny w tygodniu od pracy. Szczegółowe informacje zawiera umowa z firmą Agri-Job.

6 Nell Gerbera Cultures b.v. De Kwakel 10 7891 XD Klazienaveen Pracodawca: Jan Nell www.gerberas.nl

7  Firma zajmująca się produkcja mini gerber w Klazienaveen.  Położona jest w tzw. Centrum Ogrodniczym, tzn. w rejonie gdzie znajdują się wszystkie firmy ogrodnicze w Klazienaveen (ogrodnictwa położone są od siebie w niedalekich odległościach 0,5- 2 km maksymalnie).  Kwiaty z produkcji wysyłane są każdego dnia na FloreHolland do Aalsmeer, Naaldwijk i Eelde.  Producent dysponuje bardzo szeroka gama kolorystyczna odmian gerber. Ponadto specjalizuje się w specjalnie zamawianych na życzenie klienta bukietach okolicznościowych. ( tu występuje czasem możliwość nadgodzin)  Od firmy do centrum Klazienaveen jest ok. 2 km.  Praktykant otrzymuje rower na okres praktyk.

8  Zakwaterowanie: (gratis, opłacają go dla wszystkich praktykantów ich poszczególni pracodawcy): ul.Langendijk 3 w Klazienaveen  Domek dysponuje pokojami od 2,3, 4/5 osobowymi.  Znajduje się ok. 1 km od firmy.  Wyposażenie domku: AGD, internet, zmywarka, 2 lodówki, mała zamrażalka, pralka automatyczna.  Praktykant musi zabrać ze sobą cos do spania: śpiwór etc; w pokojach są lóżka z materacami.  W oddzielnym pokoju mieszka właściciel domu, aby dopatrywać porządku  W domu tym będą także zakwaterowani studenci z firmy D-Rozes p. Jana Dobe w Klazienaveen.

9 Sulabra b.v. Jurjen van Dijken De Langendijk 11 7891 TD Klazienaveen Holland

10  Firma zajmująca się produkcja ogórka szklarniowego na powierzchni 5 ha.  Znajduje się ona w tzw. Centrum ogrodniczym, gdzie położone są blisko siebie pozostałe firmy, jak Kwekerij van der Velden, D-Rozes, Nell Cultures Gerbera b.v., Patio Plants.  Czynności praktykanta: zbiór ogórków pod wzgl. wagi i jakości; pielęgnacja ogórków (przycinanie ogórków/łamanie liścia) sortowanie maszynowe; obwiązywanie sadzonek ogórków; przygotowywanie do sprzedaży (pakowanie w kartony).  Zakwaterowanie: niedaleko firmy ok. 250 m; pokoje 2, 3-osobowe. Domek wyposażony jest w pełen sprzęt AGD.  Do zabrania jedynie śpiwór, poduszka, wg uznania praktykanta.  Praktykant otrzymuje od pracodawcy rower do użytku własnego- pobiera on wstępnie kaucję w wysokości 50 euro za każdy rower.

11 DOKUMENTY/FORMALNOŚCI  Confirmation of a student status ( wydaje Uczelnia)  Dzienniczek praktyk ( wydaje Uczelnia)  Umowa z Agri-Job ( wydaje Uczelnia, podpis na miejscu w Holandii)  2 x kopia dowodu osobistego ( student)  Potwierdzenie o ubezpieczeniu ( student) 2x  EKUZ (student)  Learning Objectives  Podpisana umowa o odbywaniu praktyk z UP  Potwierdzenie wpłaty na konto praktyk ( student) PRZYJAZD: 4 lub 5 lipca w godzinach 9.00 – 18.00

12

13


Pobierz ppt "AGRI-JOB Spotkanie informacyjne Holandia – 11 KWIETNIA 2016r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google