Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W Szkole Podstawowej nr 2 w Kórniku im. Teofili z Działyńskich Szołdrskiej - Potulickiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W Szkole Podstawowej nr 2 w Kórniku im. Teofili z Działyńskich Szołdrskiej - Potulickiej."— Zapis prezentacji:

1 w Szkole Podstawowej nr 2 w Kórniku im. Teofili z Działyńskich Szołdrskiej - Potulickiej

2 W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie, rodzice oraz nauczyciele klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku wzięli udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, którego celem było: * przeprowadzenie zajęć związanych z bezpieczeństwem * trening koncentracji i logicznego myślenia * rozwijanie kreatywności Łącznie w programie uczestniczyło 101 uczniów.

3 W ramach programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” w klasach pierwszych zrealizowano następujące zadania: * przeprowadzono zajęcia dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przechodzenia przez jezdnię * przeprowadzono pogadankę na temat bezpiecznej jazdy na rowerze * zapoznano dzieci z podstawowymi znakami drogowymi * omówiono tematykę bezpieczeństwa w szkole i w domu * przeprowadzono zajęcia z zakresu bezpieczeństwa podczas ferii zimowych * zapoznano dzieci z służbami ratunkowymi oraz numerami alarmowymi * zorganizowano pogadankę z funkcjonariuszami policji dotyczącą bezpiecznej drogi do szkoły oraz bezpieczeństwa w szkole * zrealizowano zajęcia o tematyce podróży kosmicznych, rozwijające wyobraźnię przestrzenną, inwencję twórczą, doskonalenie pamięci, umiejętność koncentracji i logicznego myślenia * poinformowano rodziców o programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” oraz zapoznano ich z broszurami informacyjnymi.

4 Ponadto, uczniowie z klas pierwszych podjęli szereg działań, mających na celu poszerzanie ich wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz rozwijanie kreatywności i logicznego myślenia: * wykonywali zadania i łamigłówki pracując z książeczką „Dołącz do Akademii Bezpiecznego Puchatka” * wykonali prace plastyczne pt. „Znaki drogowe” * brali udział w zabawach ruchowych dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze * słuchali opowiadania Puchatka „Ania wzywa pogotowie” oraz odgrywali scenki dramowe, ucząc się prawidłowego wzywania służb ratunkowych * rozwiązywali zagadki o ruchu drogowym * pracując w grupach grali w grę planszową „Pierwsze kroki na drodze” * podczas zajęć komputerowych, pracując w programie graficznym tworzyli sygnalizator świetlny * przy użyciu tablicy interaktywnej korzystali z gier rozwijających koncentrację, spostrzegawczość i logiczne myślenie * słuchali opowiadania Puchatka pt. „Wizyta ufoludków”, konstruowali rakietę z figur geometrycznych, nauczyli się rymowanki o planetach, a podsumowując zagadnienia dotyczące kosmosu wybrali się na wycieczkę do planetarium

5 Przedstawiciele klas pierwszych uczestniczyli również w spotkaniu „Odblaskowe pierwszaki”. W trakcie spotkania przypomniano dzieciom o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze oraz noszenia odblasków, a następnie głos zabrali zgromadzeni goście. Celem spotkania było również przekazanie wszystkim pierwszakom kamizelek odblaskowych oraz odblasków na plecaki, które nasi uczniowie już z dumą wykorzystują.

6 Od 8 do 15 grudnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami wypełniając test bezbłędnie. W nagrodę otrzymali dyplomy. Fotomigawki z realizacji programu.

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25 Dokumentacja fotograficzna – wychowawcy klas I: * Dagmara Horodecka * Kinga Koperska * Olga Kudła * Agnieszka Szary * Irena Żyto Opracowanie: * Kinga Koperska


Pobierz ppt "W Szkole Podstawowej nr 2 w Kórniku im. Teofili z Działyńskich Szołdrskiej - Potulickiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google