Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Automatyczne wyświetlanie Klikaj tylko, gdy pojawi się ikona myszki inaczej utracisz wiele animowanych fotografii Slides will advance automatically.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Automatyczne wyświetlanie Klikaj tylko, gdy pojawi się ikona myszki inaczej utracisz wiele animowanych fotografii Slides will advance automatically."— Zapis prezentacji:

1

2 Automatyczne wyświetlanie Klikaj tylko, gdy pojawi się ikona myszki inaczej utracisz wiele animowanych fotografii Slides will advance automatically

3 53°50′N 18°50′E Gniew Gniew - miasto leży w południowej części województwa pomorskiego, w powiecie tczewskim, w widłach utworzonych przez Wisłę oraz uchodzącą do niej Wierzycę, w regionie zwanym Kociewiem. W pierwszej połowie XIII wieku tereny te podarowano zakonowi cystersów, by odebrać je w drugiej połowie i przekazać zakonowi krzyżackiemu. Zakon docenił strategiczne położenie i zdecydował o budowie zamku dla swoich komturów. W czasach polskich zamek był siedzibą starostów. W wieku XIX wielokrotnie pełnił funkcje spichlerza, potem więzienia. Spłonął w Wielkim Pożarze w 1921 roku. Odbudowa ruszyła w końcu XX wieku. W kompleksie zamkowym znajduje się wybudowany Pałac przez Jana Sobieskiego dla Marysieńki. Pałac odbudowany po zniszczeniach obecnie zamieniony jest na hotel. Na zamku często rozgrywane są Turnieje Rycerskie. Gniew ma swój urok, niepowtarzalny ulotny klimat, szczyci się w województwie pomorskim najcenniejszym i największym zespołem zabytkowych kamienic, świetnie zachowanymi domami podcieniowymi i zabytkową pompą. Aktualnie miasto zamieszkuje około 7.000 osób.

4

5

6 Zabytkowa studnia-pompa z 1873 roku

7 ul. Piłsudskiego

8 Gotycki kościół św. Mikołaja z XIV wieku

9 Zespół zamkowo-pałacowy

10

11 Dziedziniec zamkowy Studnia zamkowa Kaplica zamkowa

12

13 Salwa armatnia na Anioł Pański

14 Pałac Marysieńki, aktualnie hotel Arena turniejów rycerskich

15

16

17

18

19 Król turniejowy

20

21

22

23

24 Rejsy gondolą po Wiśle

25 Muzyka: Tytus Wojnowicz – „Scherzo”


Pobierz ppt "Automatyczne wyświetlanie Klikaj tylko, gdy pojawi się ikona myszki inaczej utracisz wiele animowanych fotografii Slides will advance automatically."

Podobne prezentacje


Reklamy Google