Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Walory turystyczne Gminy Tarnowskie Góry.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Walory turystyczne Gminy Tarnowskie Góry."— Zapis prezentacji:

1 Walory turystyczne Gminy Tarnowskie Góry

2 Tarnowskie Góry Miasto i gmina w południowo-zachodniej Polsce, w województwie śląskim Znajduje się w powiecie tarnogórskim Według danych z 31 grudnia 2010 miasto liczyło mieszkańców Burmistrzem jest Arkadiusz Czech

3

4 Sztolnia Czarnego Pstrąga
Dla ruchu turystycznego udostępniono w 1957 roku 600 metrowy odcinek sztolni na głębokości m pod ziemią pomiędzy szybami "Ewa" i "Sylwester". Zwiedzanie odbywa się po zejściu krętymi schodami szybem "Ewa" lub "Sylwester" (ruch wahadłowy) skąd rozpoczyna się przepływ zestawem łodzi. Sztolnia znajduje się na obszarze Parku Repeckiego.

5

6 Zabytkowa Kopalnia Rud Srebronośnych
Została udostępniona do zwiedzania od 1976 roku. Wybrano taki fragment, który najpełniej obrazuje jej urok a zarazem ciężkie warunki pracy dawnych górników - gwarków. Wytypowanym odcinkiem została trasa między szybami "Anioł" - "Żmija" - "Szczęść Boże". W taki sposób powstało muzeum do którego dostać można się górniczą windą pod obowiązkowym warunkiem posiadania na głowie kasku.

7

8 Skansen Maszyn Parowych
Umiejscowiony jest na terenie Zabytkowej Kopalni Rud Srebronośnych. Został udostępniony jak i kopalnia do zwiedzania od 1976 roku. Znajduje się w nim 31 eksponatów, a jednym z najstarszych jest wąskotorowy parowóz z 1906 r.

9

10 Zamek w Starych Tarnowicach
Pierwszy gród w Tarnowicach. Zamek w stylu renesansu z wewnętrznym dziedzińcem i krużgankami został wybudowany najpewniej w XVI wieku. Zamek był w następnych wiekach wielokrotnie przebudowywany. Fundatorem był najprawdopodobniej Piotr Wrochem. W 2000 r. właścicielem stał się Rajner Smolorz, który podjął się całkowitej renowacji zamku i otoczenia.

11

12 Dom Sedlaczka Wybudowany w XVI w. był do XIX w. siedzibą starostwa ziemi bytomskiej. W XVII i XVIII wieku przebywali tu królowie polski. M.in. Jan III Sobieski, który zatrzymał się właśnie przy Rynku w Tarnowskich Górach. Obecnie na parterze znajduje się winiarnia, a na piętrze mieści się Muzeum założone w 1958 roku z przepięknym wystrojem i stropem z polichromią z I połowy XVII w.

13

14 Park Wodny Jest to jeden z najnowocześniejszych ośrodków rekreacyjno-kąpieliskowych w Polsce, pierwszy na Śląsku, o łącznej powierzchni 9 tyś m2. Doskonale wyposażony kompleks rekreacyjno – sportowy, przeznaczony dla klientów w każdym przedziale wiekowym. Wymarzone miejsce na przeżycie niezapomnianej przygody w miłej atmosferze, zarówno latem jak i zimą.

15

16 Park w Reptach Śląskich
Park w Reptach w Tarnowskich Górach, założony w XIX wieku, wchodzący w skład zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Park w Reptach i Dolina Dramy”. Jest to jedno z ulubionych miejsc odpoczynku tarnogórzan, poprzez swoje położenie, bogatość flory i fauny oraz ofertę turystyczną, jest on jedną z dużych atrakcji Tarnowskich Gór.

17

18 Górnośląska Kolejka Wąskotorowa
Obecnie jest najstarszą na świecie i nieprzerwanie czynną. Jej pierwsze odcinki powstały w 1851 roku. W 2002 roku samorząd Bytomia przejął rolę głównego właściciela Górnośląskiej Kolei Wąskotorowych. Powstało regularne połączenie turystyczne Bytom - Tarnowskie Góry - Miasteczko Śląskie.

19

20 Przedstawione wyżej atrakcje turystyczne to tylko niektóre z walorów naszej gminy! Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Walory turystyczne Gminy Tarnowskie Góry."

Podobne prezentacje


Reklamy Google