Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH. CZYM JEST MATHCAD? Mathcad to komercyjny program algebry komputerowej (CAS) stworzony przez firmę Mathsoft o możliwościach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH. CZYM JEST MATHCAD? Mathcad to komercyjny program algebry komputerowej (CAS) stworzony przez firmę Mathsoft o możliwościach."— Zapis prezentacji:

1 W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

2 CZYM JEST MATHCAD? Mathcad to komercyjny program algebry komputerowej (CAS) stworzony przez firmę Mathsoft o możliwościach zbliżonych do programu Mathematica lub Maple.

3 CO MOŻNA ROBIĆ W MATHCADZIE? Umożliwia on:  Rozwiązywanie równań różniczkowych – do dyspozycji jest kilka metod numerycznych  Wykreślanie wykresów funkcji jednej i dwu zmiennych  Wykorzystanie wielkich i małych liter alfabetu greckiego w wyrażeniach  Obliczenia symboliczne  Operacje na wektorach i macierzach

4  Symboliczne rozwiązywanie układów równań  Dopasowywanie krzywych do zadanego układu punktów na płaszczyźnie  Tworzenie własnych podprogramów przez użytkownika  Znajdowanie pierwiastków wielomianów i innych funkcji  Wbudowane rozkłady prawdopodobieństwa i funkcje statystyczne  Znajdowanie wektorów i wartości własnych  Analiza i synteza plików dźwiękowych np.(*.wav)  Praca na mapach bitowych np.(*.bmp)  Tworzenie animacji trójwymiarowych np.(*.avi)Współpraca z plikami danych np.(*.xls)

5 DO CZEGO SIĘ GO UŻYWA? Używa się go obszernie w inżynierii i każdy inżynier powinien być z nim zaznajomiony ponieważ prędzej czy później będzie musiał się z nim męczyć, nawet będziemy się go wkrótcę uczyć na informatyce. MATHCAD TAKI PIĘKNY

6 JAK DOKŁADNIE SIĘ GO STOSUJE? Gdy przyjdzie nam obliczyć cokolwiek, to co trwoga to do mathcada, potrafi on tworzyć złożone wykresy i inne cuda, z niego będziemy przenosić obliczenia także do innych programów i vice versa.

7 I TO BY BYŁO NA TYLE DZIĘKUJE ZA UWAGĘ Blibliografia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mathcad https://pl.wikipedia.org/wiki/Mathcad

8 SPIS TREŚCI 1.Czym jest mathcad?Czym jest mathcad? 2.Co mozna robić w mathcadzie? CdCo mozna robić w mathcadzie? Cd 3.Do czego się go używa?Do czego się go używa? 4.Jak dokładnie się go stosuje?Jak dokładnie się go stosuje? 5.Zakończenie i bibliografiaZakończenie i bibliografia


Pobierz ppt "W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH. CZYM JEST MATHCAD? Mathcad to komercyjny program algebry komputerowej (CAS) stworzony przez firmę Mathsoft o możliwościach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google