Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentują:.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentują:."— Zapis prezentacji:

1 Prezentują:

2 Droga do szkoły ponadgimnazjalnej
KSEON Optivum Droga do szkoły ponadgimnazjalnej Przedstawia: Kalesanty Gwizduła

3 To naprawdę bardzo proste!
Cześć! Nazywam się Kalesanty Gwizduła i jestem uczniem pierwszej klasy LO. Opowiem Wam, jak się dostałem do mojej szkoły za pomocą Systemu KSEON Optivum. To naprawdę bardzo proste!

4 To bardzo ważne, żeby dobrze je zapamiętać!
Najpierw w gimnazjum zostało dla mnie założone indywidualne konto. Do jego założenia niezbędne były moje dane, które wprowadza Pani sekretarka w Gimnazjum. System nadał mi login (identyfikator) i hasło, które zapisałem. To bardzo ważne, żeby dobrze je zapamiętać! Dane osobowe kandydata Krok 1.

5 Potem wybrałem szkoły, do których chciałem się dostać – mogłem wybrać najwyżej trzy.
Krok 2. Wybór szkół

6 Później wybrałem oddziały, do których chciałem chodzić
Później wybrałem oddziały, do których chciałem chodzić. Ponieważ najbardziej chciałem się uczyć matematyki, wybrałem oddział matematyczny jako pierwszy. Najmniej interesowała mnie biologia, dlatego oddział przyrodniczy wybrałem jako ostatni. Wybór oddziałów Krok 2 c.d.

7 Jeżeli dostałbym się do oddziału matematycznego, skreślono by mnie z list kandydatów do oddziałów wybranych dalej. Jeżeli nie udałoby mi się dostać do mojego oddziału numer jeden, następnym w kolejności będzie mój oddział numer dwa itd. Dlatego kolejność wyboru oddziałów jest tak ważna! Wybrałem wszystkie dostępne oddziały, aby mieć większe szanse na dostanie się do jednej z tych szkół. Kandydat dostał się do oddziału, który określił jako swój numer jeden Krok 2 c.d.

8 Kiedy ostatecznie przemyślałem kolejność wyboru oddziałów, wydrukowałem z Systemu podanie i zaniosłem je do „szkoły pierwszego wyboru”, czyli do szkoły prowadzącej oddział dla mnie najważniejszy – matematyczny. Podanie zostało sprawdzone Jeśli po złożeniu podania chciałbym zmienić szkołę lub kolejność oddziałów, to musiałbym anulować podanie i złożyć nowe. Krok 3.

9 Pod koniec roku szkolnego dostałem oryginał i kopię świadectwa
Pod koniec roku szkolnego dostałem oryginał i kopię świadectwa. Na tej podstawie gimnazjum wypełni za mnie formularz o moich osiągnięciach. Następnie, zaniosłem 1 kopię mojego świadectwa do szkoły pierwszego wyboru, ponieważ wybrałem 3 szkoły w powiecie świdnickim. Jeśli wybierzesz szkoły tylko w powiecie świdnickim wystarczy Ci tylko jedna kopia świadectwa! Krok 4.

10 Kilka dni później na stronie internetowej zobaczyłem informację o zaakceptowaniu mojego świadectwa i przyznanych punktach. Wcześniej podliczyłem sobie w domu, ile powinienem uzyskać punktów i sprawdziłem, czy punkty na stronie zgadzają się z moimi wyliczeniami. Informacja o przydzielonych punktach Krok 4 c.d.

11 Jakiś czas później na stronie głównej mojego konta znalazła się informacja o przydziale dla mnie miejsca w szkole. Krok 5.

12 Krok 5 c.d. Zostałem przyjęty!
Musiałem już tylko zanieść oryginał świadectwa do szkoły, do której się dostałem. Jeżeli nie zrobiłbym tego w wyznaczonym czasie, zostałbym skreślony z listy. Informacja o przydziale kandydata do oddziału Krok 5 c.d.

13 I w ten sposób dostałem się do mojego liceum.

14 Gdybym nie został przyjęty!
Wyszukałbym dla siebie szkołę, która dysponuje wolnymi miejscami z listy znajdującej się na stronie internetowej i w szkole ponadgimnazjalnej Następnie zgłosiłbym się do tej szkoły. Informacja o wolnych miejscach

15 Adres strony

16 powodzenia w rekrutacji!
Życzymy powodzenia w rekrutacji! Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Prezentują:."

Podobne prezentacje


Reklamy Google