Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTUJE:. DROGA DO SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ Przedstawiają: Danusia Madzia Grażynka Darek Agusia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTUJE:. DROGA DO SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ Przedstawiają: Danusia Madzia Grażynka Darek Agusia."— Zapis prezentacji:

1 PREZENTUJE:

2 DROGA DO SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ Przedstawiają: Danusia Madzia Grażynka Darek Agusia

3 KROK 1 Zapoznaj się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, którą możesz znaleźć na stronach internetowych szkół oraz Starostwa Powiatowego w Bytowie (www.powiatbytowski.pl) Zapoznaj się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, którą możesz znaleźć na stronach internetowych szkół oraz Starostwa Powiatowego w Bytowie (www.powiatbytowski.pl)www.powiatbytowski.pl

4 KROK 2 Spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych możesz wybrać co najwyżej trzy, do których chciałbyś się dostać. Spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych możesz wybrać co najwyżej trzy, do których chciałbyś się dostać. 1 2 3

5 KROK 3 Następnie wybierz oddziały, do których chciałbyś chodzić. Jeżeli dostaniesz się do oddziału wybranego jako pierwszy, zostaniesz skreślony z listy kandydatów do oddziałów wybranych dalej. Następnie wybierz oddziały, do których chciałbyś chodzić. Jeżeli dostaniesz się do oddziału wybranego jako pierwszy, zostaniesz skreślony z listy kandydatów do oddziałów wybranych dalej.

6 Jeżeli nie dostaniesz się do oddziału pierwszego wyboru, następny w kolejności będzie oddział numer dwa, itd. Maksymalnie możesz wybrać do 6 oddziałów, wybierz więc wszystkie dostępne, aby mieć większe szanse na dostanie się do wymarzonej szkoły. Jeżeli nie dostaniesz się do oddziału pierwszego wyboru, następny w kolejności będzie oddział numer dwa, itd. Maksymalnie możesz wybrać do 6 oddziałów, wybierz więc wszystkie dostępne, aby mieć większe szanse na dostanie się do wymarzonej szkoły. KROK 3 c.d.

7 KROK 4 Wypełnij podanie. Możesz je otrzymać w sekretariatach szkół ponadgimnazjalnych, ściągnąć z ich stron internetowych lub ze strony Starostwa Powiatowego w Bytowie. Formularz podania jest jednakowy w całym powiecie bytowskim. Wypełnij podanie. Możesz je otrzymać w sekretariatach szkół ponadgimnazjalnych, ściągnąć z ich stron internetowych lub ze strony Starostwa Powiatowego w Bytowie. Formularz podania jest jednakowy w całym powiecie bytowskim.

8 KROK 5 W dniach od 16 maja do 24 czerwca 2013 r. złóż dokumenty do sekretariatu szkoły ponadgimnazjalnej wskazanej w pozycji pierwszej na podaniu. W dniach od 16 maja do 24 czerwca 2013 r. złóż dokumenty do sekretariatu szkoły ponadgimnazjalnej wskazanej w pozycji pierwszej na podaniu.

9 KROK 6 Od 27 czerwca do 2 lipca 2013 r. do godz. 12.00 sekretariaty szkół ponadgimnazjalnych wskazanych w pierwszym wyborze będą przyjmowały kopie lub oryginały świadectw ukończenia gimnazjum oraz kopie zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Od 27 czerwca do 2 lipca 2013 r. do godz. 12.00 sekretariaty szkół ponadgimnazjalnych wskazanych w pierwszym wyborze będą przyjmowały kopie lub oryginały świadectw ukończenia gimnazjum oraz kopie zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

10 KROK 7 4 lipca 2013 r. do godz. 12.00 dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych ogłoszą listę kandydatów przyjętych do szkoły. 4 lipca 2013 r. do godz. 12.00 dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych ogłoszą listę kandydatów przyjętych do szkoły. Lista ta zostanie również opublikowana na stronach internetowych danej szkoły ponadgimnazjalnej. Lista ta zostanie również opublikowana na stronach internetowych danej szkoły ponadgimnazjalnej.

11 KROK 8 Jeżeli zostałeś przyjęty do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej powinieneś do 8 lipca do godz. 12.00 potwierdzić wolę podjęcia nauki w danej szkole w postaci oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

12 KROK 9 Jeżeli Ci się nie powiodło – masz jeszcze szanse! Do 11 lipca 2013 r. do godz. 15:00 możesz złożyć dokumenty w celu podjęcia nauki w danej szkole. 12 lipca do godz. 12:00 ogłoszona zostanie lista uczniów przyjętych do szkoły przez dyrektora danej szkoły. Jeżeli Ci się nie powiodło – masz jeszcze szanse! Do 11 lipca 2013 r. do godz. 15:00 możesz złożyć dokumenty w celu podjęcia nauki w danej szkole. 12 lipca do godz. 12:00 ogłoszona zostanie lista uczniów przyjętych do szkoły przez dyrektora danej szkoły.

13 KROK 10 OSTATNIA SZANSA Od 26 do 28 sierpnia 2013 r. szkoły, które dysponują wolnymi miejscami przyjmować będą oryginały dokumentów uczniów nieprzyjętych w dniu 12 lipca 2013 r. Od 26 do 28 sierpnia 2013 r. szkoły, które dysponują wolnymi miejscami przyjmować będą oryginały dokumentów uczniów nieprzyjętych w dniu 12 lipca 2013 r. 30 sierpnia 2013 r. do godz. 12.00 – ogłoszona zostanie lista kandydatów przyjętych do szkół. 30 sierpnia 2013 r. do godz. 12.00 – ogłoszona zostanie lista kandydatów przyjętych do szkół.

14 Życzymy powodzenia!!!


Pobierz ppt "PREZENTUJE:. DROGA DO SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ Przedstawiają: Danusia Madzia Grażynka Darek Agusia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google