Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Atrakcje turystyczne Wielkiej Brytanii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Atrakcje turystyczne Wielkiej Brytanii."— Zapis prezentacji:

1 Atrakcje turystyczne Wielkiej Brytanii

2 Big Ben Big Ben jest to nazwa ważącego 14 ton dzwonu umieszczonego na szczycie 106 metrowej wieży. Uważany jest on za symbol Wielkiej Brytanii. Dzwon ten zawisa na jednej z dwóch wież londyńskiego parlamentu.

3 Tower Bridge Bliźniacze wieże londyńskiego Tower Bridge to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta. Most ten wybudowano na początku lat 90. XIX wieku. Oddano go do użytku w roku po ośmiu latach budowy. Tower Bridge składa się z dwóch wież i dwóch przęseł. Każde przęsło waży około 1100 ton i podnosi się do góry w ciągu 1 min 30 sekund. Obydwie wieże kryją w sobie mechanizmy, służące do podnoszenia przęseł.

4 London Eye London Eye (Oko Londynu) usytuowane jest naprzeciwko Parlamentu, pomiędzy mostami Waterloo a Westminster. London Eye jest jednym z wielu londyńskich przedsięwzięć mających na celu uczczenie początku nowego milenium.

5 Buckingham Palace Palace Buckingham położony przy Saint James Park, pomiędzy parkami świętego Jakuba, Green Parkiem i prywatnym Ogrodem królowej. Został on oficjalną, stałą rezydencja królewską w roku Wybudowany został w roku dla Johna Shieffielda - księcia Buckingham. W został zakupiony dla Jerzego III. Nazwa pałacu pochodzi od dworu, jaki w roku 1703 wzniósł tu książę Buckingham.

6 Katedra św. Pawła Katedra Świętego Pawła jest jedną z największych i najpiękniejszych katedr na świecie. Położona jest w najstarszej części Londynu - dzielnicy City. Świątynia w obecnym kształcie została zbudowana w stylu klasycystycznym w XVII wieku przez architekta sir Christopher Wrena.

7 Wembley Otwarty w 1923 roku Wembley jest po Hiszpańskim Camp Nou drugim największym stadionem w Europie. Obecnie na trybunach może równocześnie zasiąść 90,000 widzów. Na Wembley Stadium mogą odbywać się mecze piłki nożnej, rugby, żużlowe, zawody lekkoatletyczne oraz koncerty.

8 Science Museum W muzeum nauki znajdziemy ponad eksponatów - od najmniejszych układów elektronicznych do naturalnej wielkości samolotów. Aby dokładnie zwiedzić wszystkie 7 pięter muzeum potrzebny jest cały dzień. Jak w większości londyńskich muzeów, tak i w tym wstęp jest bezpłatny.

9 Trafalgar Square Trafalgar Square jest uznawany za serce centralnego Londynu. Plac ten powstał w XIX wieku na miejscu dawnych stajni królewskich. Na Trafalgar Square znajduje się piękna kolumna Nelsona, fontanna oraz dwa pomniki. Pierwszy z nich jest Jakuba II, a drugi Jerzego IV. Jednak ze wszystkich budowli najbardziej widoczna jest wyżej wymieniona 56. metrowa kolumna Nelsona. U podstawy tejże kolumny znajdują się cztery lwy oraz cztery płaskorzeźby odlane ze zdobytych dział francuskich. Płaskorzeźby przedstawiają zwycięstwa admirała Nelsona pod Trafalgarem, Kopenhagą, Aboukirem i St Vincent.

10 Madame Tussauds Muzeum Madame Tussauds położone jest w pobliżu stacji metra Baker Street. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych oferowanych przez Londyn. Madame Tussaud przybyła po raz pierwszy do stolicy Wielkiej Brytanii w 1802 roku, przywożąc ze sobą wyrzeźbione głowy straconych francuskich arystokratów. Od tego czasu jej woskowe modele przyciągają tłumy turystów z całego świata.

11

12 Autor: Weronika Pietruszka kl
Autor: Weronika Pietruszka kl. VI B opiekun: mgr Magdalena Tuchowska ŹRÓDŁO: INTERNET Rok szkolny 2011/2012


Pobierz ppt "Atrakcje turystyczne Wielkiej Brytanii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google