Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblia."— Zapis prezentacji:

1 Biblia

2 Co to jest?... Biblia, Pismo Święte (z greckiego βιβλίον, biblion – zwój papirusu, księga,) – zbiór ksiąg, spisanych pierwotnie po hebrajsku, aramejsku i grecku; uznawanych przez Żydów i chrześcijan za natchnione przez Boga. Według chrześcijan jest to „instrukcja życia”, słowo Boże dla ludzi, PODSTAWA WIARY.

3 Ale czy na pewno? Wiele osób podważa autentyczność wydarzeń opisanych w Biblii. Często słyszy się, że czytanie jej oraz wiara w to o czym mówi jest bezsensowne i głupie. Po co wierzyć w „coś” co każe zabijać, a później zaprzecza temu?...

4 „Życzymy wszystkim, żeby przeczytali Biblię
„Życzymy wszystkim, żeby przeczytali Biblię. Na świecie potrzeba więcej ateistów, a najszybsza droga do zostania ateistą to przeczytanie Biblii od deski do deski." powiedziano w jednym z programów- Penn & Teller Bullshit

5 ??? Skoro więc Biblia to bajka, kłamstwo, bujda na resorach, to czemu większość kodeksów w różnych państwach jest oparta właśnie na jej treści? Czemu nasz kalendarz zaczyna się od „rzekomych narodzin Jezusa Chrystusa”? Czy to możliwe, żeby ponad 33 % ludności świata była głupcami?

6 NA PEWNO!!! Biblia jest prawdziwa! I jest na to wiele dowodów, zamierzam przedstawić kilka z nich. A oto one:

7 Historia Po pierwsze Biblia jest niezwykle dokładna jeśli chodzi o historię i wydarzenia z przeszłości. Nelson Glueck, prawdopodobnie największy współczesny autorytet w dziedzinie archeologii Izraela, powiedział: “Żadne archeologiczne odkrycie nie jest w sprzeczności z biblijnymi opisami. Dokonano wiele archeologicznych odkryć, które bardzo wyraźnie potwierdzają dokładność szczegółów historycznych faktów w Biblii. A równocześnie, poprawna ocena biblijnych opisów umożliwiła dokonanie niesamowitych odkryć”

8 Największa ilość manuskryptów dotyczy właśnie Biblii, żadna inna księga nie ma ich tylu!!!

9 Nauka W Biblii jest również wiele stwierdzeń naukowych np.:
- o polu grawitacyjnym (Job 26:7) „Rozpościera północ nad pustką, a ziemię zawiesza nad nicością”, o kulistość ziemi (Izaj. 40:22) „Siedzi na okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny.” o nieskończonej wielkości wszechświata (Izaj. 55:9) „Lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi wyższe są niż…” o cyklach hydrologicznych (Kazan. Salom. 1:7) „Wszystkie rzeki płyną ku morzu, a jednak morze nie wzbiera; w dalszym ciągu płyną rzeki do miejsca , do którego zdążają.” o fundamentalnym znaczeniu krwi w organizmie człowieka (3 Mojż. 17:11) „Gdyż życie ciała jest we krwi, a Ja dałem wam ją do użytku na ołtarzu, abyście dokonali nią przebłagania za dusze wasze, gdyż to krew dokonuje przebłagania za życie” I wiele innych

10 Spełnione proroctwa W Biblii niejednokrotnie czytamy o różnych „przepowiedniach”. Wszystkie przepowiedziane wydarzenia opisane w Bili spełniły się (oczywiście nie biorąc pod uwagę tych, których czas jeszcze nie nadszedł). Najlepszym tego przykładem jest proroctwo Daniela, który przepowiedział (Dan. 9: 24-27) w 538 roku p.n.e., że Jezus Chrystus przyjdzie jako obiecywany Zbawiciel Izraelski po tym jak cesarz da Żydom prawo do odbudowy Jerozolimy, która była wówczas zburzona. Słowa te dokładnie się spełniły setki lat później.

11 Jedynie Biblia zawiera tak dokładne i prawdziwe proroctwa
Jedynie Biblia zawiera tak dokładne i prawdziwe proroctwa. Żadna księga, ani człowiek nie przepowiedzieli prawdziwych zdarzeń. Tylko tam zawarte są prawdziwe proroctwa, które sprawdziły się.

12 Biblia ma niezwykły wpływ na życie i myślenie ludzi, którzy ją czytali
Biblia ma niezwykły wpływ na życie i myślenie ludzi, którzy ją czytali. Zmieniła poglądy i wywarła wielki wpływ na bieg historii. Jest najlepiej sprzedawaną „książką” wszechczasów. Największym jednak dowodem są świadectwa ludzi, którzy uwierzyli i odczuli na własnej skórze działanie Biblii i prawdziwości jej słów!

13 BIBLIA TO ŻYWE SŁOWO BOŻE, NIE WIERZYSZ?! PRZECZYTAJ!!! 

14 Prezentację wykonała: Magdalena Dymsza


Pobierz ppt "Biblia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google