Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja Biblijna Nowy Testament.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja Biblijna Nowy Testament."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja Biblijna Nowy Testament

2 Nowy Testament w liczbach
pisano go 45 lat (od r. n.e.) 27 ksiąg (4 Ewangelie, 21 Listów, 2 pozostałe księgi) 325 stron przetłumaczony na 1231 języków najtańszy egzemplarz kosztuje… 0 zł 

3 Podział ksiąg NT Ewangelie Dzieje Apostolskie Listy
Objawienie św. Jana

4 Ewangelie św. Mateusza Ew. Marka
Napisana do Żydów, przedstawia Chrystusa jako Mesjasza, którego naród żydowski wyczekiwał. Ew. Marka Napisana do Rzymian, przedstawia Jezusa jako Przywódcę, szczególnie ukazuje jego czyny.

5 Ewangelie cd. Ew. Łukasza Ew. Jana
Napisana do Greków, przedstawia Jezusa Chrystusa jako doskonałego Boga – Syna Człowieczego. Ew. Jana Napisana do Pogan, przedstawia Chrystusa jako Syna Bożego i Zbawiciela, ukazuje Bożą miłość do ludzi.

6 Największe przykazanie
Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. (Ew. Mateusza 22, 37 – 39)

7 Kilka scen z NT cz.1 Chrzest Jezusa Kazanie na Górze

8 Uzdrowienia i cuda Jezusa
Uzdrowienie sługi setnika Uciszenie burzy Wskrzeszenie Łazarza Wielki połów ryb Uzdrowienie chorego przy sadzawce Wskrzeszenie córki Jaira …i wiele innych!

9 Kilka scen z NT cz.2 Jezus chodzi po wodzie Ostatnia wieczerza

10 Wielki nakaz misyjny A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata. (Ew. Mateusza 28, 18 – 20)

11 Kilka scen z NT cz.3 Zmartwychwstanie Jezusa Nawrócenie Saula z Tarsu

12 Objawienie św. Jana Jest to jedyna prorocka księga Nowego Testamentu
Została napisana na wyspie Patmos przez ewangelistę Jana, któremu objawił się Jezus Chrystus Przedstawia wydarzenia, które rozegrają się podczas końca świata Szczególnie eksponuje liczbę siedem (pojawia się ona ponad 50 razy), która symbolizuje doskonałość Boga

13 Prezentacja Biblijna KONIEC


Pobierz ppt "Prezentacja Biblijna Nowy Testament."

Podobne prezentacje


Reklamy Google