Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Na pierwszym spotkaniu szkółki niedzielnej Marek otrzymał lekcje biblijne do codziennego czytania Pisma Świętego. Na początku był bardzo wierny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Na pierwszym spotkaniu szkółki niedzielnej Marek otrzymał lekcje biblijne do codziennego czytania Pisma Świętego. Na początku był bardzo wierny."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5 Na pierwszym spotkaniu szkółki niedzielnej Marek otrzymał lekcje biblijne do codziennego czytania Pisma Świętego. Na początku był bardzo wierny w czytaniu wskazanych fragmentów Biblii i odpowiadaniu na pytania. Jednak, gdy tato kupił mu pewna grę komputerową, coś się zmieniło. Gra pochłonęła go całkowicie. Wyglądało na to, że nigdy nie nużyło go uwalnianie księżniczek czy krzyżowanie planów wroga. Nie raz rodzice musieli odganiać go od komputera, aby odrobił lekcje czy zabrał się za inne obowiązki. Pewnego dnia, gdy tato Marka przechodził obok pokoju syna, spostrzegł na szafce lekcje biblijne. Zatrzymał się i zapytał: - Czy mogę je obejrzeć? - Tak, proszę – odpowiedział chłopiec. Gdy tato przeglądał podręcznik, zauważył, że od czasu, gdy kupił grę, Marek nie odpowiedział na żadne pytanie. Trzymając w ręku lekcje biblijne tato wszedł do pokoju gościnnego, gdzie stał komputer, przy którym siedział Marek. Tato powiedział coś do syna, a gdy nie otrzymał odpowiedzi podszedł do niego i wyłączył monitor. Marek był niepocieszony. - Synku, żałuję, że w ogóle kupiłem tę grę – powiedział. – Widzę, że ma ona fatalny wpływ na ciebie. Będziesz musiał rozstać się z nią na pewien czas. - Dlaczego, tato – protestował. Przecież nie ma w niej nic złego. Czy nie mam racji? Tato spojrzał bardzo poważnie i powiedział: - Owszem, w tej grze nie ma nic złego – zgodził się. – Problem jest z tobą. Po prostu masz obsesję na jej punkcie i to mnie niepokoi. Marek miał zamiar kłócić się z tatą, ale zauważył w jego ręku lekcje biblijne. - Nie ma nic złego w zabawach tego typu – ciągnął tato – ale to, co jest dobre, może stać się złe, jeśli zajmuje miejsce tego, co jest najlepsze. Marek wziął od taty lekcje biblijne i wymamrotał, że spróbuje to przemyśleć. Po kilku minutach siedział na swoim łóżku i spoglądał na podręcznik. Właśnie zrozumiał, że gra stała się dla niego ważniejsza od czytania Bożego Słowa, i że musi to zmienić.

6

7 Bóg chce być najważniejszy w twoim życiu! Historia zaczerpnięta z Księgi Daniela, rozdział 1 i 3

8 Bóg chce być najważniejszy w Twoim życiu!

9

10 Dla Daniela, Szadracha, Meszacha i Abed-Nego najważniejszy był Bóg i Jego zasady

11

12

13 Dla Szadracha, Meszacha i Abed-Nego najważniejszy był Bóg i Jego zasady

14

15

16

17

18

19

20 Postępowanie Szadracha, Meszacha i Abed-Nego stało się świadectwem Bożej wielkości

21

22

23

24 List do Kolosan 3:2 O tym, co w górze myślcie, nie o tym, co na ziemi

25 List do Kolosan 3:2 O tym, co w górze myślcie, nie o tym, co na ziemi

26 List do Kolosan 3:2 O tym, co w górze myślcie, nie o tym, co na ziemi

27 List do Kolosan 3:2 O tym, co w górze myślcie, nie o tym, co na ziemi

28 List do Kolosan 3:2 O tym, co w górze myślcie, nie o tym, co na ziemi

29 List do Kolosan 3:2 O tym, co w górze myślcie, nie o tym, co na ziemi

30 List do Kolosan 3:2 O tym, co w górze myślcie, nie o tym, co na ziemi

31 List do Kolosan 3:2 O tym, co w górze myślcie, nie o tym, co na ziemi

32 List do Kolosan 3:2 O tym, co w górze myślcie, nie o tym, co na ziemi

33 List do Kolosan 3:2 O tym, co w górze myślcie, nie o tym, co na ziemi

34 List do Kolosan 3:2 O tym, co w górze myślcie, nie o tym, co na ziemi

35 List do Kolosan 3:2 O tym, co w górze myślcie, nie o tym, co na ziemi

36


Pobierz ppt "Na pierwszym spotkaniu szkółki niedzielnej Marek otrzymał lekcje biblijne do codziennego czytania Pisma Świętego. Na początku był bardzo wierny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google