Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zmiany w serwisie e-drewno

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zmiany w serwisie e-drewno"— Zapis prezentacji:

1 Zmiany w serwisie e-drewno
wrzesień 2013

2 Zmiana wyglądu listy aukcji

3 Dotychczasowa lista: Nowa lista: Zmiany:
kolumny: „Gatunek”, „Sortyment” i „Gr. handlowa" zastąpiono kolumną „Gr. handlowo- gatunkowa” usunięto kolumnę „Data rozpoczęcia licytacji” i uproszczono format daty w kolumnie „Data zakończenia licytacji” dodano kolumny: „Ilość ofert złożonych/wygrywających”, „Cena minimalna” i „Teraz wygrywa”

4 Modyfikacja "Raportu ze sprzedaży"
W przypadku zwykłych aukcji kolumna "% zmian średniej ceny reprezentanta w stosunku do poprzednich 4 tygodni" wyświetla się wyłącznie wtedy, gdy zakres wybranych dat obejmuje okres nie dłuższy niż 31 dni. W przypadku aukcji systemowych wybór zakresu dat zastąpiono wyborem okresu sprzedaży.

5 Modyfikacja załącznika do umowy
Usunięto tekst: „Termin płatności: dni od daty wystawienia faktury.” Dodano tabele, zawierające podsumowanie zakupów kontrahentów w poszczególnych grupach handlowo-gatunkowych: Dla klientów regionalnych tabela dotyczy całej regionalnej dyrekcji LP Dla klientów krajowych podsumowano w tabelach poszczególne regionalne dyrekcje LP oraz całe Państwowe Gospodarstwo Leśne LP

6 Powiadomienia e-mail – Zmiana informacji po wygranej licytacji
Aukcja nr w Nadleśnictwo Choszczno, w której brałeś udział zakończyła się. Twoja oferta z dnia :16:47 wygrała. Wylicytowałeś 10 m3 surowca z grupy handlowo-gatunkowej S_S2A BRZ. Cena netto zakupu: 117 zł/m3. Prosimy o skontaktowanie się z działem sprzedaży w Nadleśnictwo Choszczno w celu podpisania umowy.

7 Powiadomienia e-mail – Konfiguracja powiadomień - Aktywacja
Użytkownik serwisu ma możliwość otrzymywania raz dziennie powiadomień o publikacji nowych aukcji. Aby otrzymywać te powiadomienia należy w trakcie rejestracji w serwisie lub każdym innym momencie zaznaczyć opcję Powiadamiaj o nowych aukcjach w e‑drewno. Obok przycisku aktywującego powiadomienia znajduje się odsyłacz do Konfiguracji powiadomień.

8 Powiadomienia e-mail – Konfiguracja powiadomień - Edycja
Konfigurator powiadomień ma postać filtra, w którym można wybrać interesujące nas dyrekcje regionalne, gatunki oraz grupy handlowe.

9 Powiadomienia e-mail – Konfiguracja powiadomień – Wybór opcji
Filtr jest aktywny dopiero przy zaznaczonej opisanej wyżej opcji Powiadamiaj o nowych aukcjach w e-drewno. Jeżeli opcja ta jest nieaktywna nad filtrem wyświetlany jest komunikat:

10 Powiadomienia e-mail – Konfiguracja powiadomień - Rezygnacja
Zaznaczenie przez użytkownika opcji Powiadamiaj o nowych aukcjach w e-drewno skutkuje wysyłaniem na jego adres , raz dziennie, zestawienia nowych aukcji: W tekście Powiadomienia znajduje się także link do rezygnacji z powiadomień. Kliknięcie linku Rezygnuję powoduje natychmiastową dezaktywację powiadomień (nie jest wymagane potwierdzenie przez użytkownika rezygnacji z powiadomień ani logowanie).

11 Poczta wewnętrzna – ikona powiadomień
Wewnętrzna poczta e-drewno wykorzystywana jest do komunikacji z użytkownikiem, do którego z różnych powodów nie jest możliwe wysłanie poczty . Jeżeli serwer e-drewno otrzyma zwroty poczty wysyłanej na adres użytkownika, to taki adres jest automatycznie blokowany, a użytkownik jest o tym fakcie informowany w systemie poczty wewnętrznej e-drewno. W takiej sytuacji w menu głównym, obok odsyłacza do zakładki Poczta pojawia się ikona koperty i licznikiem nieprzeczytanych wiadomości.

12 Poczta wewnętrzna – powiadomienia
W zakładce Poczta użytkownik widzi listę wiadomości gdzie może zapoznać się z ich treścią lub usunąć przeczytane Wiadomość zawiera informacje o możliwych przyczynach niedostarczania poczty wraz z propozycją rozwiązania problemu. Przeczytane powiadomienia można usuwać.

13 Weryfikacja przeglądarki internetowej
W celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa korzystania z serwisu e-drewno dodano weryfikację przeglądarki internetowej. W przypadku korzystania z przeglądarki innej niż oficjalnie wspierana w serwisie e-drewno (aktualnie Internet Explorer od wersji 6.0 i Mozilla Firefox od wersji 3.0) wyświetla się komunikat, zalecający zmianę lub aktualizację przeglądarki.

14 Modyfikacja sposobu prezentacji informacji o wykorzystywaniu w serwisie e‑drewno technologii Cookies
Zmodyfikowano statyczny dotychczas komunikat o wykorzystywanej przez serwis e-drewno technologii Cookies. Po wejściu na dowolną stronę serwisu e-drewno, na górze pojawia się okienko informacyjne ze stosownym komunikatem. Okienko znika po kliknięciu przycisku „Zamknij”.

15 Zespół zadaniowy do spraw budowy, utrzymania i rozwoju internetowego systemu sprzedaży drewna w Lasach Państwowych


Pobierz ppt "Zmiany w serwisie e-drewno"

Podobne prezentacje


Reklamy Google