Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Na przykładzie Netscape Navigator 4.0 Źródło: Galen Grimes, Sherry Kinkoph Netscape Communicator 4 w 10 minut Intersoftland, Warszawa 1998 WAŻNIEJSZE FUNKCJE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Na przykładzie Netscape Navigator 4.0 Źródło: Galen Grimes, Sherry Kinkoph Netscape Communicator 4 w 10 minut Intersoftland, Warszawa 1998 WAŻNIEJSZE FUNKCJE."— Zapis prezentacji:

1 Na przykładzie Netscape Navigator 4.0 Źródło: Galen Grimes, Sherry Kinkoph Netscape Communicator 4 w 10 minut Intersoftland, Warszawa 1998 WAŻNIEJSZE FUNKCJE PRZEGLĄDARKI INTERNETOWEJ

2 To jest interfejs przeglądarki Netscape Navigator 4.0 To jest aktualnie wyświetlana strona WWW To jest pasek narzędzi przeglądarki

3 ODWIEDZANIE STRON WWW. Przeglądarka Netscape Navigator 4.0 oferuje trzy możliwości połączenia się z wybraną stroną WWW: 1. Należy wpisać adres danego miejsca WWW w okienko dialogowe Open Page. 2. Należy wpisać adres wybranej strony WWW w pole Location/Netsite/Go To w oknie Navigatora. 3. Należy kliknąć na oglądanej stronie odsyłacz wskazujący na dane miejsce (hiperłącze).

4 Adresy i tytuły kolejno odwiedzanych stron są zapamiętywane przez przeglądarkę. Przycisk BACK (wstecz) i FORWARD (dalej) służą do ponownego odwiedzania stron już odwiedzonych. Nie są one dostępne jeśli nic nie zostało dotąd obejrzane. Przycisk BACK powoduje wyświetlenie strony oglądanej przed stroną oglądaną aktualnie. Przycisk FORWARD wyświetla stronę, z której nastąpił skok do strony poprzedniej.

5 Przycisk HOME powoduje powrót do strony startowej zadeklarowanej dla danej kopii przeglądarki. Standardowo stroną startową dla przeglądarki Netscape Navigator jest Home Page firmy Netscape, każdy użytkownik może jednak ustawić sobie jako stronę startową dowolnie wybrany dokument hipertekstowy znajdujący się na odległym komputerze lub na dysku lokalnym.

6 Przycisk RELOAD powoduje automatyczne ponowne ładowanie aktualnie wyświetlanej strony.

7 Przycisk PRINT służy do drukowania aktualnie wyświetlanej strony.

8 Przycisk SECURITY informuje użytkownika o bezpieczeństwie serwera, na którym znajduje się aktualnie wyświetlana strona. Ikona w kształcie otwartej kłódki oznacza serwer niezabezpieczony, ikona w kształcie kłódki zamkniętej sygnalizuje serwer zabezpieczony.

9 Przycisk STOP służy do zatrzymywania ściągania strony z sieci. Transfer zostaje przerwany i w zależności od ilości już przesłanych danych na monitorze pojawi się większa lub mniejsza ilość dokumentu WWW.

10 ZAKŁADKI (BOOKMARKS) służą do trwałego zapamiętania przez przeglądarkę wybranych przez użytkownika stron WWW. Netscape Navigator zapisuje na dysku adres wybranej strony, tytuł strony, bieżącą datę oraz czas ostatnich odwiedzin na danej stronie. Założenie zakładki odbywa się za pomocą polecenia ADD BOOKMARK. Dokument, do którego prowadzić ma zakładka musi być w pełni załadowanyi wyświetlony na ekranie. Kliknięcie ikony BOOKMARKS powoduje wyświetlenie listy zakładek. Wybranie określonej zakładki z listy powoduje natychmiastowe ładowanie danej strony WWW.


Pobierz ppt "Na przykładzie Netscape Navigator 4.0 Źródło: Galen Grimes, Sherry Kinkoph Netscape Communicator 4 w 10 minut Intersoftland, Warszawa 1998 WAŻNIEJSZE FUNKCJE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google