Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA ŚWIATA…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA ŚWIATA…"— Zapis prezentacji:

1 NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA ŚWIATA…
Klaudia Tomczyk Klaudia Zyznawska Justyna Rozpędzik Gabriela Bartyzel

2 Spis Treści: Carcassonne Neuschwanstein Tadż Mahal Mekka Buenos Aires
Akropol Wyspy Galapagos Machu Picchu

3 Carcassonne… Zamek Carcassonne to potężna fortyfikacja wchodząca w skład zabytkowego miasta o tej samej nazwie, które stanowi największy i najsłynniejszy zabytek w Europie. Wrażenie na zwiedzających robi Cite - górna część miasta. Znajdują się tu podwójne pasma murów z licznymi bramami. Niezwykle umocnione Carcassonne obejmuje m.in. 53 wieże.

4 Neuschwanstein… 5 września 1869 roku.
Nowy Łabędzi Kamień, XIX-wieczny zamek, w Bawarii, na pograniczu Niemiec i Austrii. Jego fundatorem był król Ludwik II Bawarski. Pierwsze prace nad budową zamku rozpoczęły się 5 września 1869 roku. Ten zamek jest pierwowzorem dla projektu zamku w Disneylandzie.

5 Tadż Mahal… 375 lat temu rozpoczęto wznoszenie jednej z najsłynniejszej budowli świata. Tadż Mahal został wzniesiony w Agrze. Agra leży w odległości ok. 200 kilometrów od Delhi– dawnej stolicy Indii. Jest to jeden z głównych punktów wielu wycieczek zagranicznych.

6 Mekka… Najświętsze miasto muzułmanów, dostępne tylko dla wyznawców tej religii. Miejsce urodzenia Mahometa. Cel pielgrzymek wszystkich muzułmanów z całego świata.Mekka od należy do Arabii Saudyjskiej.

7 Buenos Aires… Z hiszp. Pomyślne Wiatry — stolica Argentyny, największe miasto tego kraju i jedno z największych w Ameryce Południowej.

8 Akropol… W Grecji znajdująca się na wzgórzu cytadela z pałacami i świątyniami.

9 Galapagos rozsławił przede wszystkim Karol Darwin, a właściwie teoria ewolucji, do której poparcia często wykorzystywano zjawiska przyrodnicze spotykane na archipelagu. Wyspy Galapagos…

10 Machu Picchu… Machu Picchu jest najpiękniejszym i najlepiej zachowanym miastem Inków. Położone jest w południowym Peru w Andach Peruwiańskich.

11 KONIEC


Pobierz ppt "NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA ŚWIATA…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google