Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAJPIĘKNIEJSZe MIEJSCa NA ŚWIECIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAJPIĘKNIEJSZe MIEJSCa NA ŚWIECIE"— Zapis prezentacji:

1 NAJPIĘKNIEJSZe MIEJSCa NA ŚWIECIE
-CO MUSISZ ZOBACZYĆ ZANIM UMRZESZ

2 Świat jest piękny, lecz często go nie dostrzegamy
Po prostu otwórz oczy i rozejrzyj się dookoła…

3 Wielki Kanion Rzeki Kolorado
-raj dla geologów długi, wysoki Jeżeli byłeś w USA a go nie „odwiedziłeś” & szeroki żałuj.

4 Wodospad Niagara to jedna z największych atrakcji środkowo-wschodniej części USA i Kanady. Rzeka Niagara, płynąca z jeziora Erie do jeziora Ontario, musi pokonać prawie stumetrową różnicę poziomów. Mniej więcej w połowie drogi rzeka rozwidla się na dwie części i spada dwiema około 50-metrowymi kaskadami. 50m .

5 W 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Wielki Mur Chiński zbiorcza nazwa systemów obronnych Chin przed najazdami MONGOŁÓW. Tradycyjnie przyjmuje się, że Wielki Mur rozciąga się na długości KM. BUDOWA TRWAŁA PONAD 1000 LAT. W 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa  UNESCO.

6 Dwunastu Apostołów grupa naturalnie powstałych KOLUMN  stojących w morzu, tuż przy brzegu w parku narodowym Port Campbell w AUSTRALII. Chociaż nazwa na to wskazuje, kolumn wcale nie jest 12. Ciągły proces erozji powoduje, że kolumny skalne są cały czas podmywane, część z nich uległa już zawaleniu. Z PONAD 10 JEST JUŻ TYLKO 7.

7 Sfinks w Gizie Sfinks  to mityczne stworzenie, przedstawiane zazwyczaj jako LEW z ludzką głową. Budowało go 100tys. robotników przez 20 lat z 2,3MLN kamiennych bloków.

8 Nizina Amazonki Nizina w ameryce południowej zajmująca obszar 3,5 mln km². Nizina leży w wilgotnym klimacie równikowym. Roczna suma opadów wynosi średnio 2000 mm.

9 Machu picchu Machu Picchu  – najlepiej zachowane miasto Inków. Położone jest na wysokości m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich. Poniżej płynie rzeka Urubamba.

10 To tu poznaje się prawdziwą miłość.
Paryż – miasto miłości To tu poznaje się prawdziwą miłość. Stolica Francji – centrum nauki, kultury i sztuki.

11 Wezuwiusz - Neapol Jeden z najbardziej znanych Wulkanów na kontynentalnej części Europy, położony na terenie włoch. Wezuwiusz, zaliczany do stratowulkanów, jest jednym z pięciu najniebezpieczniejszych wulkanów świata. Początki jego aktywności sięgają okresu sprzed około 16 tys. lat. Według ostatnich pomiarów, jego wysokość wynosi 1281 m n.p.m., głębokość krateru – 230 m, średnica – m. Dzisiejszy stożek znajduje się na kalderze utworzonej podczas wybuchu z 79 roku.

12 Park Narodowy Yellowstone
Park położony jest w Stanach Zjednoczonych, na terenie stanów Wyoming,  Montana i Idaho. Park Narodowy Yellowstone jest najstarszym parkiem narodowym na świecie. Na terenie parku znajdują się słynne gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, fumarole  i wodospady.

13 Praga - Czechy Cudne VIII - wieczne miasto nad Wełtawą niezniszczone przez konflikty zbrojne w całości zachowało swe pierwotne piękno.

14 Źródła: http://google.pl/grafika http://pl.wikipedia.org/wiki/Sfinks

15 Dziękuję za obejrzenie prezentacji
Może teraz będziecie bardziej doceniać otaczający nas świat… Jędrzej Borówka ;)


Pobierz ppt "NAJPIĘKNIEJSZe MIEJSCa NA ŚWIECIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google