Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzęta Domowe Zwierzęta domowe – zwierzęta trzymane przez człowieka w domu dla osobistej przyjemności lub dla towarzystwa, w odróżnieniu od zwierząt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzęta Domowe Zwierzęta domowe – zwierzęta trzymane przez człowieka w domu dla osobistej przyjemności lub dla towarzystwa, w odróżnieniu od zwierząt."— Zapis prezentacji:

1 Zwierzęta Domowe Zwierzęta domowe – zwierzęta trzymane przez człowieka w domu dla osobistej przyjemności lub dla towarzystwa, w odróżnieniu od zwierząt chowanych lub hodowanych z innych powodów (zwierzęta hodowlane, gospodarskie i użytkowe).

2 Chomik – podrodzina gryzoni z rodziny chomikowatych.Do rodziny chomikowatych zalicza się blisko 300 gatunków zwierząt. Chomiki właściwe są bliskimi krewnymi norników, suwaka i szczura piżmowego.

3 Królik – udomowiona forma królika europejskiego, zajęczaka z rodziny zającowatych. Prawdopodobnie po raz pierwszy udomowiony w Hiszpanii. Rzymianie podbijając ten kraj przenieśli ten sposób hodowli na teren imperium rzymskiego.

4 Koń – ssak nieparzystokopytny z rodziny koniowatych. Koń został udomowiony prawdopodobnie na terenie północnego Kazachstanu w okresie kultury Botai około 3,5 tys. lat p.n.e.

5 Pies – udomowiona forma wilka szarego, ssaka drapieżnego z rodziny psowatych.Od czasu jego udomowienia powstało wiele ras znacznie różniących się morfologią i cechami użytkowymi.

6 Kot – udomowiony gatunek małego, mięsożernego ssaka z rzędu drapieżnych z rodziny kotowatych. Przez ludzi ceniony jako zwierzę domowe oraz z powodu jego zdolności do niszczenia szkodników.

7 Grupa 14, Blok C „Z komputerem na TY”
Karolina Zapała Grupa 14, Blok C „Z komputerem na TY” rok szkolny

8 Świnka Morska – gatunek udomowionego gryzonia z rodziny marowatych. Popularne zwierzę domowe.Świnka morska, niegdyś popularne zwierzę laboratoryjne, wykorzystywane w badaniach naukowych, obecnie zastępowana jest przez myszy i szczury, które szybciej się rozmnażają.

9 Świnia – zwierzę hodowlane udomowione między VII a VI tys. lat p.n.e. Dostarcza hodowcom mięsa, tłuszczu, skóry, podrobów, szczeciny. Jest ssakiem z rzędu parzystokopytnych, rodziny świniowatych.

10 Kura – ptak hodowlany z rodziny kurowatych, hodowany na całym świecie. W środowisku naturalnym nie występuje.Wyróżnia się blisko osiemdziesiąt ras skupionych w kilku grupach o różnorodnych zastosowaniach.

11 Owca – gatunek hodowlanego zwierzęcia domowego z rodziny krętorogich. Przodkiem były najprawdopodobniej różne podgatunki owcy dzikiej.Początkowo z owiec uzyskiwano jedynie skóry, mięso i mleko, obecnie również wełnę

12 K oza – ssak z rodziny krętorogich, udomowiona forma kozy dzikiej.Badania genetyczne współczesnych kóz ujawniają, że chociaż zostały one oswojone równolegle w kilku częściach świata to geny tych pionierów zmieszały się w całej populacji.

13 Krowa – samica bydła domowego, która jest głównym źródłem mleka oraz wołowiny. Krowy należą do roślinożerców przeżuwających.W Indiach, krowy są uważane za święte. Krowa jest również świętym zwierzęciem egipskiej bogini Izydy.

14 Indyk – duży ptak grzebiący z rodziny kurowatych, zamieszkujący w zależności w kilku podgatunkach Amerykę Północną.Samce są znacznie większe od samic. Upierzenie samca jest czarne, pokryte brązowo-białym prążkowaniem. Głowa i szyja naga, pokryta brodawkami.

15 Kaczka – ptak gospodarski z rodziny kaczkowatych, udomowiona forma kaczki krzyżówki.Kaczki, które obecnie występują w licznych odmianach i rasach, hodowane są z uwagi na swą użyteczność gospodarską w celu pozyskania jaj, pierza i mięsa,a sporadycznie też w celach hobbystycznych

16 Perliczka – gatunek dużego ptaka z rodziny perlic. Poza sezonem lęgowym tworzy stada liczące ok. 25 osobników. Na wolności dożywa do 12 lat. W wielu krajach udomowiona, jest hodowana dla smacznego mięsa i jaj.

17 Nutria – gatunek gryzonia z rodziny nutriowatych,której jest jedynym przedstawicielem.W naturze występuje w Ameryce Południowej (środkowa Boliwia i południowa Brazylia). W Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych


Pobierz ppt "Zwierzęta Domowe Zwierzęta domowe – zwierzęta trzymane przez człowieka w domu dla osobistej przyjemności lub dla towarzystwa, w odróżnieniu od zwierząt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google