Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warsztaty ekologiczne w Chełmie Śląskim Gimnazjum Nr5 w Jaworznie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warsztaty ekologiczne w Chełmie Śląskim Gimnazjum Nr5 w Jaworznie"— Zapis prezentacji:

1 Warsztaty ekologiczne w Chełmie Śląskim Gimnazjum Nr5 w Jaworznie

2 PoDzIeLeNie Na GrUpY…

3 Zbiornik wodny Dzieckowice

4 Niedźwiedź Polarny Niedźwiedź polarny
„Królowie Arktyki” są trzecimi co do wielkości przedstawicielami swej rodziny po kodiaku i niedźwiedziu z Kamczatki. Ten stosunkowo młody gatunek niedźwiedzia pochodzi od brunatnego niedźwiedzia syberyjskiego

5 Niedźwiedź Brunatny Niedźwiedź brunatny (Ursus arctos) uchodzi za najpotężniejszego drapieżnika lądowego. Ten potężny mieszkaniec trudno dostępnych nizinnych i górskich lasów na terenie niemal całej kuli ziemskiej osiąga wagę do 450 kg i długość ciała do około 2,9 m. Na obszarze Polski występuje, jako jedyny rodzimy gatunek niedźwiedzia, w populacji liczącej osobników.

6 żyjącą w Polsce zwierzyną łowną.
Łoś (Alces alces) – największy współcześnie żyjący ssak kopytny z rodziny jeleniowatych, wyróżniający się charakterystycznym porożem i wyjątkowo długimi kończynami. Żyje w podmokłych lasach północnej Eurazji i Ameryki Północnej. Występujący w Polsce podgatunek A. a. alces - łoś europejski jest największą chroniony.[1] żyjącą w Polsce zwierzyną łowną.

7 Lis Polarny Lis polarny, piesiec (Vulpes lagopus) - ssak z rodziny psowatych, występujący na obszarach na północ od kręgu polarnego. Lisy te można spotkać zarówno nad morzem, w dolinach, jak i wysoko na grzbietach górskich. Są to zwierzęta terytorialne. Najczęściej występuje w ubarwieniu letnim brązowo-szarym, a zimą śnieżnobiałym lub stalowoniebieskim, choć spotyka się też lisy czarne przez cały rok. Żywi się ptakami (szczególnie ich pisklętami), małymi ssakami (np. lemingami), jajami, rybami i padliną.

8 Autorki: Monika Lenczowska
...Koniec... Autorki: Monika Lenczowska Aleksandra Gruszka


Pobierz ppt "Warsztaty ekologiczne w Chełmie Śląskim Gimnazjum Nr5 w Jaworznie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google