Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Leonardo da Vinci Partnership: “Kitchen and Restaurant Guide for Starters” Mięso i drób.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Leonardo da Vinci Partnership: “Kitchen and Restaurant Guide for Starters” Mięso i drób."— Zapis prezentacji:

1 Leonardo da Vinci Partnership: “Kitchen and Restaurant Guide for Starters”
Mięso i drób

2 Mięso Mięso pochodzi od różnych ssaków, najczęściej udomowionych, ale również od dzikich. W restauracjach mięso najczęściej pochodzi od krów, świń, jagniąt i cieląt. Każde zwierzę jest cięte na charakterystyczne kawałki, które mają różnorodne zastosowanie.

3 Wołowina Wołowina ma czysty czerwony kolor.
Wołowina ma niską zawartość tłuszczu. Struktura wołowiny zależy od wieku, stresu, na jaki narażone są zwierzęta oraz od tego, jak bardzo używane były mięśnie.

4 Rozbiór wołowiny

5 Wykorzystanie wołowiny
Wewnętrzna część uda Zewnętrzna Rumsztyk wołowy Polędwica wołowa (schab) Polędwica Rozbratel

6 Wykorzystanie wołowiny
Bekon Stek Zrazy Stek z mięśni grzbietu polędwicy Podudzie

7 Cielęcina Cielęta są ubijane w wieku, który waha się od 12 do 24 tygodni. Kolor cielęciny jest bladoróżowy. Mięso jest twarde, ale bardziej delikatne niż wołowina. Tak jak wołowina, cielęcina ma niską zawartość tłuszczu. Rozbiór cielęciny jest podobny do wołowiny.

8 Jagnięcina Jagnięcina jest wyraźnie czerwona, jak mięso wołowe.
Żeberka jagnięce są często grillowane. Inne kawałki jagnięciny są przyprawione ziołami i pieczone w piecu. Łopatki jagnięce mogą być duszone i pieczone.

9 Rozbiór jagnięciny

10 Wykorzystanie jagnięciny
Kotlety z nogi/ steki Kotlety z polędwicy Siodło jagnięce Kotlety jagnięce Żeberka jagnięce Łopatki jagnięce Noisettes

11 Wieprzowina Jest wiele rodzajów świń, tak jak krów i owiec.
Świnie są ubijane kiedy mają 6-7 miesięcy. Wieprzowina jest zauważalnie jaśniejsza niż wołowina i jagnięcina ze względu na większą zawartość tłuszczu.

12 Rozbiór Wieprzowiny

13 Powszechnie stosowane kawałki mięsa wieprzowego
Karkówka Boczek Schab Kotlet schabowy Żeberka Kości schabowe Noga / szynka Polędwica

14 Drób Drób jest to rodzaj mięsa, które pochodzi od ptaków. Kolor jest jaśniejszy niż mięsa wieprzowego, wołowego i jagnięcego.

15 Kurczak Kurczak jest najczęściej używanym rodzajem drobiu. Serwowany w restauracjach szybkiej obsługi w różnych formach, takich jak na przykład burgery z kurczakiem, nuggetsy z kurczaka. Ponadto kurczak z różnymi dodatkami jest również obecny na stole w bardziej ekskluzywnych restauracjach. Kurczak jest wykorzystywany na całym świecie i jest przyrządzany na wiele sposobów.

16 Pierś z kurczaka Filety z piersi kurczaka nie mają w sobie żadnych kości. Mogą być w całości przyrządzane na różne sposoby, ale mogą również być pocięte na kawałki i wykorzystywane w gulaszu i zupach.

17 Udko z kurczaka Uda z kurczaka są najczęściej wykorzystywane w całości, pieczone w piecu. Skóra jest zostawiana, aby uzyskać smaczną chrupiącą skórkę. Przed pieczeniem często marynowane, dzięki czemu skóra ma wyjątkowy smak.

18 Pałki Pałki to kurze nogi. Często są one umieszczane w menu fast food, ale mogą być również serwowane w innych restauracjach - wtedy są one podawane inaczej.

19 Inne rodzaje drobiu Indyk Kaczka
Indyki są dużo większe i mięso z tych ptaków jest czasem używane w postaci przetworzonej w różnych potrawach. Pierś indyka może być podawana pieczona. Potrawy z indyka podaje się na ciepło lub na zimno. Kaczki są pieczone lub duszone, zwykle podawane w całości.

20 Zdjęcia w prezentacji pochodzą z domeny publicznej za pośrednictwem Internetu. Prezentacje są używane do celów edukacyjnych non-profit.


Pobierz ppt "Leonardo da Vinci Partnership: “Kitchen and Restaurant Guide for Starters” Mięso i drób."

Podobne prezentacje


Reklamy Google