Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ptaki BIRDS.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ptaki BIRDS."— Zapis prezentacji:

1 Ptaki BIRDS

2 Bocian biały Bocian biały (Ciconia ciconia), ptak z rodziny bocianowatych. Występuje w środkowej, wschodniej Europie, na Półwyspie Pirenejskim, Półwyspie Bałkańskim, w północnej Afryce, Azji Mniejszej i Azji Środkowej.

3 Osiąga 100 cm długości i 200 cm rozpiętości skrzydeł
Osiąga 100 cm długości i 200 cm rozpiętości skrzydeł. Samica jest nieco mniejsza od samca. Upierzenie obu płci jednakowe: głowa, tułów i brzuch białe, lotki skrzydeł czarne, dziób i nogi czerwone. Występuje na nizinnych terenach wilgotnych, z grupami drzew i niezbyt wysoką roślinnością zielną, często w pobliżu osad ludzkich. Odżywia się drobnymi bezkręgowcami, płazami, małymi gadami, rybami oraz drobnymi gryzoniami.

4 Bielik Bielik, birkut (Haliaëtus albicilla), ptak z rodziny jastrzębiowatych. Zasięgiem swojego występowania obejmuje zachodnią Grenlandię, Islandię, środkową i wschodnią Europę, Azję Mniejszą i Środkową. Zamieszkuje rozległe stare drzewostany w pobliżu dużych zbiorników wodnych oraz strome wybrzeża morskie.

5 Osiąga 95 cm długości, 250 cm rozpiętości skrzydeł oraz wagę do 6 kg
Osiąga 95 cm długości, 250 cm rozpiętości skrzydeł oraz wagę do 6 kg. Samica jest większa od samca. Ubarwienie obu płci jednakowe: głowa i szyja beżowe, potężny dziób żółty, grzbiet, skrzydła i brzuch ciemnobrunatne, ogon biały, klinowaty, skok nóg żółty, palce zakończone szponami.

6 Łabędź niemy

7 Łabędź niemy (Cygnus olor), ptak z rodziny kaczkowatych
Łabędź niemy (Cygnus olor), ptak z rodziny kaczkowatych. Osiąga 155 cm długości ciała, wagę 22,5 kg (najcięższy ptak fruwający) i 235 cm rozpiętości skrzydeł. Występuje na umiarkowanych szerokościach geograficznych Europy i Azji. Introdukowany w Ameryce Północnej, Afryce i Australii. Zamieszkuje większe zbiorniki wodne o dobrze rozwiniętej roślinności brzegowej i podwodnej, łącznie z zatokami morskimi.

8 Kormoran czubaty Kormoran czubaty (Leucocarbo aristotelis syn. Phalacrocorax aristotelis) – duży ptak wodny z rodziny kormoranowatych, zamieszkujący morskie wybrzeża, w zależności od podgatunku:

9

10 Pelikan różowy Duży ptak wodny z rodziny pelikanowatych, zamieszkujący wyspowo w południowej i wschodniej Afryce, na Bliskim Wschodzie, subkontynencie indyjskim, nad Morzem Kaspijskim, Aralskim, nad jezioremBałchasz, w górnym biegu Irtyszu, w delcie Dunaju, oraz być może na pograniczugrecko-albańskim. Do Polski zalatuje sporadycznie.

11 Czajka

12 Czajka (Vanellus vanellus) – średni ptak wędrowny z rodziny siewkowatych, zamieszkujący niemal całą Europę i umiarkowaną strefę Azji aż po Pacyfik. Zimuje wEuropie Zachodniej, wyspach wschodniego Atlantyku, w północnej Afryce, basenie Morza Śródziemnego, na Bliskim i Dalekim Wschodzie oraz w Indiach. Przeloty marzec-kwiecień oraz czerwiec i późniejsze miesiące.

13 Dzięcioł duży Dzięcioł duży (Dendrocopos major), ptak z rodziny dzięciołów, rzędułaźców. Zamieszkuje starodrzewia liściaste i lasy mieszane całej Europy oraz północnej i środkowej Azji

14 Żywi się owadami i ich larwami wykuwanymi ostrym dziobem z pni drzew, a w czasie ostrej zimy również nasionami drzew iglastych i leszczyny. Dzięki specjalnej budowie czaszki, dzioba i mięśni szyi częstotliwość uderzeń dzioba w pień drzewa może dochodzić do 18 razy na sekundę. Serie uderzeń o różnej częstotliwości służą również do porozumiewania się pomiędzy poszczególnymi osobnikami w lesie.

15 Czapla biała Czapla biała (Egretta alba), ptak z rodziny czapli. Występuje w cieplejszych rejonach wszystkich kontynentów, z wyjątkiem Antarktydy i skrajnie północnych terenów Eurazji i Ameryki Północnej.

16

17 Wykonał: Damian Polny


Pobierz ppt "Ptaki BIRDS."

Podobne prezentacje


Reklamy Google