Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ryby akwariowe Ania Grygierek kl.2b.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ryby akwariowe Ania Grygierek kl.2b."— Zapis prezentacji:

1 Ryby akwariowe Ania Grygierek kl.2b

2 Molinezja ostro usta Molinezja ostrousta – Poecilia sphenops. Jest to jedna z najbardziej popularnych ryb akwariowych. Nazwa Molinezja nie ma związku z występującym u tych ryb melanizmem (ubarwieniem czarnym lub ciemnoplamym). Ryby te są spokrewnionymi gatunkami, zaliczanymi do rodzaju piękniczkowatych. Gatunek ten swoją popularność zawdzięcza ufności i miękkim ruchom. Pochodzi z Meksyku, gdzie zamieszkuje niziny nad zatoką meksykańską, aż po Kolumbię. Do Europy została sprowadzona po raz pierwszy w 1899 roku, jednakże nie rozszerzyła się w akwarystyce na dużą skalę. Drugi raz została sprowadzona w 1908 roku, ale również nie zyskała na popularności. Już 2 lata później firma hodowlana z Magdenburga w Niemczech poinformowała o udanej próbie rozmnożenia.

3 Pyszczak Pyszczak, gębacz – nazwa stosowana w odniesieniu do ryby (głównie z rodziny pielęgnicowatych), która inkubuje (wylęga) ikrę we własnej jamie gębowej, a dokładniej w worku gardzielowym. Początkowo nazwa pyszczak była stosowana jedynie do gatunków pielęgnic (głównie afrykańskich tilapii[1] sensu lato), których samice inkubowały ikrę w pysku, a nazwą gębacz określano ryby z rodzaju Haplochromis[2][1][3]. Inkubację w pysku zaobserwowano również u gatunków z innych rodzin, a także u samców niektórych gatunków (m.in. samce z rodziny Ariidae[4]).

4 Złote rybki Złota rybka – ogólna nazwa licznych odmian hodowlanych chińskich populacji jednego z podgatunków karasia złocistego – Carassius auratus auratus – popularnie zwanego karasiem ozdobnym lub welonem, choć ta ostatnia nazwa odnosi się tylko do niektórych odmian o długich płetwach. Złote rybki to popularne na całym świecie ryby akwariowe. Były hodowane w basenach (sadzawki, oczka wodne) i akwariach w Chinach już od VII wieku n.e.

5 Występowanie [edytuj]
Występuje w Azji Południowo- Wschodniej (Półwysep Indochiński, Półwysep Malajski) na obszarze dorzecza rzek Menam i Mekong. Niekiedy spotykana w wodach o lekkim zasoleniu. Charakterystyka [edytuj] Ryba żyworodna, dość płochliwa. Dymorfizm płciowy [edytuj] Różnią się kształtem płetwy odbytowej. Bardziej żwawe kolory ma samiec. Dorasta do 7 cm, samice są większe (do 9 cm).

6 Akfarystka Akwarystyka – dziedzina wiedzy dotycząca hodowli wodnych zwierząt i roślin w akwarium, amatorskie lub zawodowe zajmowanie się hodowlą organizmów wodnych w akwariach. Ze względu na środowisko, z którego pochodzą hodowane organizmy wyróżnia się akwarystykę słodkowodną oraz morską. Osoba zajmująca się akwarystyką to akwarysta.


Pobierz ppt "Ryby akwariowe Ania Grygierek kl.2b."

Podobne prezentacje


Reklamy Google