Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Starego i Nowego Testamentu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Starego i Nowego Testamentu"— Zapis prezentacji:

1 Starego i Nowego Testamentu
Galeria sław Starego i Nowego Testamentu

2 Adam i Ewa Adam i Ewa mieli mieszkać w Edenie. Bóg zakazał im jedynie kosztowania owocu z drzewa poznania dobra i zła. Za namową węża-kusiciela Ewa i Adam złamali zakaz. Za ten grzech Bóg ukarał ich wygnaniem z ogrodu i przekleństwem.

3 Mojżesz Postać biblijna, przywódca Izraelitów w okresie ich wyjścia z Egiptu i wędrówki do Ziemi Obiecanej. Żył prawdopodobnie w XIII-XII wieku p.n.e. (według Biblii 120 lat). Syn Amrama i Jokebed.

4 Noe Bóg postanowił sprowadzić powszechny potop, mający zgładzić ludzkość. Noe jako jedyny spośród ówczesnych zepsutych ludzi znalazł łaskę w oczach Boga. Dlatego Bóg oszczędził Noego. W tym celu kazał zbudować arkę, pomieścić w niej rodzinę i po parze wszystkich niepływających zwierząt, aby przeczekać katastrofę. Po ukończeniu Arki Bóg zesłał na ziemie nieustanny deszcz podniósł poziom wody tak że zakryła ona nawet najwyższe góry. Potop trwał 40 dni.

5 Król Salomon Prorok biblijny, król Izraela.
W ciągu siedmiu lat wybudował w Jerozolimie świątynię, zwaną później pierwszą świątynią jerozolimską.

6 Maria z Nazaretu (Maryja)
Żona cieśli Józefa i matka Jezusa Chrystusa, czczona w wielu wyznaniach chrześcijańskich i islamie. Wedle wzmianek w Ewangeliach, poczęła i urodziła syna pod wpływem Ducha Świętego. Nowonarodzone dziecię otrzymało imię Jezus.

7 Jezus Chrystus Centralna postać chrześcijaństwa. Według chrześcijan założyciel Kościoła, Zbawiciel. Dla większości wyznań i Kościołów chrześcijańskich Jezus jest także wcieleniem Boga w osobie Syna Bożego. W islamie uznawany jest za proroka.

8 Apostołowie Określenie najbliższych uczniów Jezusa Chrystusa powołanych przez niego osobiście i "wysłanych" do głoszenia jego nauk. Jezus powołał dwunastu mężczyzn, których przygotowywał do głoszenia jego nauk i którzy mieli go reprezentować w późniejszym okresie


Pobierz ppt "Starego i Nowego Testamentu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google