Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzieje Jezusa Chrystusa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzieje Jezusa Chrystusa"— Zapis prezentacji:

1 Dzieje Jezusa Chrystusa
Jezus Chrystus Dzieje Jezusa Chrystusa

2 Kim był Jezus Chrystus centralna postać chrześcijaństwa, założyciel Kościoła, który uznaje go jednocześnie za Boga i człowieka, współistotnego we wszystkim Bogu Ojcu.

3 Narodziny Jezus Narodził się w Betlejem 1r. p.n.e. Zgodnie z przekazem nowotestamentowym Jezus Chrystus urodził się w żydowskiej rodzinie, jako syn dziewicy Marii poślubionej Józefowi.

4 Ofiarowanie Jezus Ósmego dnia po narodzeniu Jezusa ofiarowano go w Świątyni w Jerozolimie.

5 Dzieciństwo Gdy miał 12 lat wykazy-wał niezwykłe zdolności jak na swój wiek. Jezus mówił językiem aramejskim, gdyż takim językiem mówiła ludność zamieszkująca region w którym się wychował.

6 Chrzest Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest w rzece Jordan od Jana Chrzciciela. Gdy modlił się, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na niego w postaci cielesnej jakby gołebica.

7 Nauki Jezusa Jezus wybrał sobie dwunastu specjalnych uczniów, to znaczy apostołów. Uczył, jak ludzie powinni się do siebie odnosić.

8 Cuda Jezus potrafił czynić cuda np. zamieniać wodę w wino, rozmnażać chleb, wskrzeszać umarłych. Największym jego cudem było jego własne zmartwychwstanie.

9 Pojmanie Jezusa Następnie pojmany w czasie modlitwy, uwięziony a potem skazany przez Poncjusza Piłata na ukrzyżowanie.

10 Ukrzyżowanie na krzyżu
Ukrzyżowanie Jezusa jest najważniejszym wydarzeniem w historii zbawienia. Jezus umierając na krzyżu odkupił grzechy ludzkości i otworzył bramy do Nieba. Ukrzyżowanie było naprawdę straszne i nawet trudno to sobie wyobrazić.

11 Zmartwychwstanie Obaj zajrzeli do środka, zobaczyli rozrzucone płótna i uwierzyli w zmartwych-wstanie Jezusa. Trzeciego dnia Maria Magdalena przyszła do grobu i zauważyła kamień odsunięty od grobowca. Pobiegła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał i oznajmiła im: „Zabrano Pana z grobu”.

12 Dziękuje za obejrzenie prezentacji
Ilona Radecka


Pobierz ppt "Dzieje Jezusa Chrystusa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google