Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konferencja Inaugurująca 7. Program Ramowy Badań i Rozwoju Technologicznego UE w Regionie Zachodnim Poznań, 15 stycznia 2007 r. Doświadczenia stypendysty.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konferencja Inaugurująca 7. Program Ramowy Badań i Rozwoju Technologicznego UE w Regionie Zachodnim Poznań, 15 stycznia 2007 r. Doświadczenia stypendysty."— Zapis prezentacji:

1 Konferencja Inaugurująca 7. Program Ramowy Badań i Rozwoju Technologicznego UE w Regionie Zachodnim Poznań, 15 stycznia 2007 r. Doświadczenia stypendysty Marie Curie Jacek Dach Akademia Rolnicza w Poznaniu, Instytut Inżynierii Rolniczej e-mail: jdach@au.poznan.pl

2 Sytuacja młodych naukowców w Polsce Problemy z finansowaniem badań prowadzonych przez młodych naukowców. Utrudniony (czasem niemożliwy) dostęp do nowoczesnej aparatury. Potrzeba kontaktów i współpracy międzynarodowej dla zaistnienia w nauce. Problem z zatrudnieniem dla doktorantów.

3 A jak to jest na Zachodzie? Powszechne wyjazdy doktorantów na krótko i długoterminowe staże do innych ośrodków naukowych lub/i przemysłowych. Bardzo szeroka oferta stypendialna dla chętnych. Zwyczajowe wyjazdy na post-doki celem podniesienia kwalifikacji naukowych, zdobycia nowych doświadczeń i przyspieszenia kariery zawodowej.

4 Stypendia Marie Curie – najlepsza akcja stypendialna w Europie 100% pokrycie kosztów przez KE. Możliwość pracy w najlepszych instytucjach naukowych, a tym samym nabycie szerokiego doświadczenia i cennych kontaktów osobistych. Świadczenia dla stypendysty (wynagrodzenie, koszty podróży, relokacji, badań) oraz fundusze dla instytucji. Prestiż dla stypendysty.

5 Jak stworzyć dobry wniosek? Wybór właściwej instytucji przyjmującej (hosta). Wybór dobrego tematu. Uwzględnienie poza naukowych aspektów wniosku. Wpadający w oko akronim. Zdążyć w terminie!!!

6 Doktorat: czerwiec 2000 r. Złożenie wniosku o stypendium MC: 10/03/2003 Akceptacja ekspertów KE: sierpień 2003. Grant Heavy metal removal from manure (akronim Light Manure). Rozpoczęcie 2-letniego stypendium: 15/06/2004. Instytucja przyjmująca (host): Agrotechnology & Food Innovations (dawny IMAG), Wageningen University & Research. Stypendium MCF jako trampolina do kariery naukowej

7 Warunki realizacji projektu Pełny dostęp do aparatury badawczej. Własne fundusze na badania (700 Euro/mies.). Współpraca z innymi naukowcami z hosta i spoza niego. Udział w innych badaniach prowadzonych w jednostce.

8 Bezpośrednie efekty pobytu na stypendium MC Zdobycie wiedzy i doświadczenia w szerokim zakresie badań. Zaproszenia do współpracy w ramach konsorcjów naukowych w 6 PR. Grant reintegracyjny: Technology of compost production from sewage sludge with reduction of ammonia emission and heavy metal content (Acronim CleanCompost) - 40 tys. euro wsparcia ze strony KE w okresie 1. roku po powrocie + dofinansowanie z MNiSW.

9 Zaproszenia do współpracy w ramach konsorcjów naukowych w 7 PR w ramach przyszłych projektów badawczych. Zaproszenia do uczestnictwa w konferencjach sieci naukowych. Uczestnictwo w komitetach naukowych międzynarodowych konferencji oraz sympozjów Komisji Europejskiej. Konsekwencja publikacji wyników badań w czasopismach z IF => prośby o recenzje artykułów w renomowanych czasopismach. Pośrednie efekty pobytu na stypendium MC

10 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Konferencja Inaugurująca 7. Program Ramowy Badań i Rozwoju Technologicznego UE w Regionie Zachodnim Poznań, 15 stycznia 2007 r. Doświadczenia stypendysty."

Podobne prezentacje


Reklamy Google