Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt systemowy nr POKL.09.02.00-16-017/09 pn. Innowacyjna szkoła zawodowa jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt systemowy nr POKL.09.02.00-16-017/09 pn. Innowacyjna szkoła zawodowa jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu."— Zapis prezentacji:

1 Projekt systemowy nr POKL.09.02.00-16-017/09 pn. Innowacyjna szkoła zawodowa jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

2 Projekt obejmie

3 Cele projektu Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności prowadzonych dla uczniów zajęć poprzez wykorzystanie nowoczesnych urządzeń technologii informacyjnej.

4 Korzyści udziału w projekcie. Udział w zajęciach na których wykorzystywane będą kamery aparaty cyfrowe, komputery stacjonarne i notebooki z dostępem do Internetu klocki LEGO MINDSTORMS

5 Nagrody dla uczniów 6 netbooków Asus Eee PC Seashell, zaliczanych do serii cienkich laptopów o bateriach wytrzymujących ponad 10h ! Do wygrania w 3 konkursach tematycznych. Niewielkie wymiary i waga (1,1 kg) zapewniają pełną mobilność - można zabrać go wszędzie gdzie się zechce.

6 120 kursów nadających dodatkowe uprawnienia. Prawo Jazdy kat. B, C, T Oraz inne kursy specjalistyczne zakończone certyfikatem, prowadzone przez zewnętrzne firmy

7 120 biletów na targi nowych technologii CeBIT. CeBIT Światowe Targi Technologii Informatycznych, Telekomunikacji, Oprogramowania oraz Usług odbywają się co roku na terenach targowych w Hannoverze w Niemczech. Aktualna edycja targów odbędzie się w dniach od 2 do 6 marca 2010 roku. W 2009 roku 4300 firm z niemal 70 krajów zaprezentowało na targach innowacje produktowe, zaś w charakterze zwiedzających przyjechało ponad 400 tys. przedstawicieli branży. Targom towarzyszy co roku bogaty program uzupełniający. Obejmuje on konferencje, tematyczne fora i panele dyskusyjne, sympozja, pokazy i prezentacje. Nadchodząca wystawa została podzielona na 4 podstawowe grupy: IT w biznesie - procesy i rozwiązania stosowane w biznesie, Infrastruktura ICT (Information & Communication Technologies), ICT przyszłości, Konferencje.

8 Hannover

9 CeBIT

10

11

12

13 Zaplanowane działania. Planujemy 2 tematyki zajęć: Droga do kariery (ePortfolio) – środowisko rozwoju osobistego, dzięki któremu możliwe jest dokumentowanie i prezentowanie etapów oraz osiągnięć procesu kształcenia uczniów i pracowników. Wstęp do mechatroniki, która jest połączeniem kilku dziedzin: elektroniki, mechaniki, robotyki i informatyki.

14 Mechatronika Mechatronika to nauka istniejąca na styku sześciu innych dziedzin wiedzy: mechaniki, elektroniki, informatyki, cybernetyki, automatyki i robotyki

15 Wstęp do mechatroniki – klocki LEGO Mindstorms

16 Droga do kariery (ePortfolio) Ja jako: 1.Uczeń 2.Kolega 3.Pracownik 4.Konstruktor – miłośnik robotyki Elektroniczne portfolio (e-portfolio, cyfrowe portfolio) to kolekcja cyfrowych elementów (tekst, pliki multimedialne, zdjęcia, filmy i inne) zebrana w całość (lub stale uzupełniana), zarządzana przez autora i często służąca prezentacji (zwykle przez Internet). Za pomocą e-portfolio, jego autor wyraża siebie oraz demonstruje swój rozwój. Uczestnicy projektu przedstawią siebie w czterech obszarach:

17 Do zobaczenia na zajęciach.


Pobierz ppt "Projekt systemowy nr POKL.09.02.00-16-017/09 pn. Innowacyjna szkoła zawodowa jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google