Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolenia przygotowujące nauczycieli gimnazjów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolenia przygotowujące nauczycieli gimnazjów"— Zapis prezentacji:

1 Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych.

2 Szkolenia przygotowujące nauczycieli gimnazjów
Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych. Szkolenia przygotowujące nauczycieli gimnazjów do prowadzenia zajęć edukacyjnych w ramach projektu KPRM: „Komputer dla ucznia”

3 Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych.
Szkoleniami zostaną objęci wszyscy nauczyciele przedmiotów nieinformatycznych w gimnazjach.

4 Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych.
Cel ogólny: przygotowanie nauczycieli do efektywnego wykorzystania komputerów przenośnych (notebooków, laptopów, tablet PC), w tym do wykorzystania zasobów edukacyjnych z internetowych portali edukacyjnych (np. Scholaris, Polska Biblioteka Internetowa, itp.), nabycie umiejętności projektowania, przygotowania i prowadzenia zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem komputerów przenośnych z dostępem do Internetu.

5 Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych.
Cele szczegółowe: nauczyciele znają konfigurację sprzętową oraz oprogramowanie systemowe, narzędziowe i dydaktyczne, instalowane na komputerach przenośnych, nauczyciele efektywnie udostępniają uczniom materiały dydaktyczne poprzez stanowisko prezentacyjne (komputer, wideoprojektor, tablica interaktywna),

6 Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych.
nauczyciele znają i wykorzystują przykładowe zasoby edukacyjne w Internecie, nauczyciele wykorzystują przydatne zasoby portalu Scholaris (i innych) do edukacji zdalnej, nauczyciele projektują zajęcia, które będą prowadzone z wykorzystaniem programów dydaktycznych.

7 16 godzin dydaktycznych szkoleń stacjonarnych
Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych. Etapy szkoleniowe: I etap 16 godzin dydaktycznych szkoleń stacjonarnych II etap 24 godz. dydaktyczne kursu e-learningowego na zdalnym portalu edukacyjnym.

8 do 15 grudnia 2008 r. - 2000 nauczycieli,
Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych. Termin realizacji: I etap do 15 grudnia 2008 r nauczycieli, w roku 2009 – pozostali nauczyciele (ok ) II etap realizacja rozpocznie się w 2009 r.

9 popołudniowej – w ciągu min. 3 dni roboczych,
Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych. Szkolenia będą prowadzone tak aby nie dezorganizować pracy szkoły w formule: popołudniowej – w ciągu min. 3 dni roboczych, w dniach wolnych od pracy – sobota i niedziela;

10 Szkolenia będą prowadzone w grupach:
Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych. Szkolenia będą prowadzone w grupach: nauczycieli przedmiotów humanistycznych, nauczycieli przedmiotów ścisłych, nauczycieli języków obcych.

11 Grupy szkoleniowe będą liczyły do 15 osób;
Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych. Grupy szkoleniowe będą liczyły do 15 osób; Każdy uczestnik szkolenia będzie miał zagwarantowany samodzielny dostęp do komputera stacjonarnego i przenośnego z dostępem do sieci Internet; W trakcie szkolenia wykorzystywane będą komputery przenośne i projektory multimedialne oraz zestawy wzbogacone o tablicę interaktywną.

12 Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych.
Szkolenia będą prowadzone w siedzibie i z wykorzystaniem zasobów sprzętowych placówki realizującej projekt. Dopuszcza się przeprowadzenie części lub całości szkolenia na terenie gimnazjum z częściowym wykorzystaniem zasobów sprzętowych szkoły.

13 Każdy uczestnik szkolenia otrzyma:
Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma: materiały szkoleniowe w formie podręcznika; nośnik elektroniczny z multimedialnymi materiałami dydaktycznymi zawierającymi m.in. prezentacje multimedialne, filmy dydaktyczne i testy komputerowe odpowiadające programowi szkolenia;

14 www.kuratorium.lodz.pl edukacja informatyczna
Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych. edukacja informatyczna

15 Dziękuję za uwagę Piotr Patora Koordynator Edukacji Informatycznej
Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych. Dziękuję za uwagę Piotr Patora Koordynator Edukacji Informatycznej Kuratorium Oświaty w Łodzi


Pobierz ppt "Szkolenia przygotowujące nauczycieli gimnazjów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google