Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Leonardo Project F&B4YOU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Leonardo Project F&B4YOU"— Zapis prezentacji:

1 Leonardo Project F&B4YOU
SKORUPIAKI I MIĘCZAKI

2 SKORUPIAKI Drobne zwierzęta wodne wyposażone w skorupkę Mają:
Długi tułów i wachlarzowate płetwy ogonowe Krótki tułów, nie mają płetwy ogonowej Żyją w: Skaliste, błotniste lub piaszczyste dno morskie

3 Właściwości odżywcze Białka, nienasycone kwasy i witaminy z grupy B Bogate w cynk, magnez, fosfor, wapń, żelazo i jod Chude mięso (82g wody i 1-2g tłuszczu na 100g mięsa) Lekkostrawne!!!

4 Jasne niezapadnięte oczy Morski zapach Powinny być sprzedawane żywe!
Parametry świeżości: Twarde powłoki Jasne niezapadnięte oczy Morski zapach Powinny być sprzedawane żywe!

5 Sposoby gotowania: gotowanie z sosami, na patelni, pieczone
RAK Korpus: czerwono-fioletowa powłoka z wyrostkami na powierzchni, cztery pary nóg i dwa szczypce - do 8 kg - mięso wysokiej jakości Sposoby gotowania: gotowanie z sosami, na patelni, pieczone

6 Sposoby gotowania: na blasze, na patelni, mięso duszone w sosach.
Homar Korpus: duży skorupiak z dwoma dużymi szczypcami na dwóch przednich nogach. Niebiesko-czarna twarda skorupa - do 6 kg. Białe mięso. Sposoby gotowania: na blasze, na patelni, mięso duszone w sosach.

7 Sposoby gotowania: na blasze, na patelni, mięso duszone w sosach.
Krewetka Korpus: podzielony na głowę, tułów, ogon i 10 nóg. Krótszy niż 20 cm, szaro-brązowa powłoka. Sposoby gotowania: na blasze, na patelni, mięso duszone w sosach.

8 Sposoby gotowania: na patelni, smażone, pieczone lub w sosach.
Krewetka królewska Korpus: jak małe homary, różowo-czerwono-pomarańczowa powłoka. Mięso wysokiej jakości, nieco droższe. Sposoby gotowania: na patelni, smażone, pieczone lub w sosach.

9 Krab Korpus: cała zielono-brązowa powłoka, pięć nóg i dwa szczypce. Smaczne mięso. Sposoby gotowania: W zupach, sosach, na ruszcie. Jego mięso może być sprzedawane w puszkach.

10 Bezkręgowce z miękkim ciałem
MIĘCZAKI Bezkręgowce z miękkim ciałem Są to: Głowonogi Małże Ślimaki Żyją w: Skaliste lub piaszczyste dna morskie lub skaliste wybrzeża.

11 GŁOWONOGI Główne cechy Wewnętrzna skorupa u niektórych gatunków
Komplet ssących macek wokół dzioba Duża workowata głowa Parametry świeżości Biało-różowe mięso, żywe, jasne oczy, słony smak

12 Wapienna skorupka otwierająca się u nasady
MAŁŻE Główne cechy Wapienna skorupka otwierająca się u nasady Żywią się planktonem Parametry świeżości Muszą być żywe i mieć zamknięte zwieracze. Muszą być zaopatrzone pieczęcią miejsca, oceny, pochodzenia gatunku i datę ważności.

13 Muszla w kształcie stożka Parametry świeżości
ŚLIMAKI Główne cechy Muszla w kształcie stożka Parametry świeżości Mocna skorupka i morski zapach

14 Przygotowanie: przed gotowaniem należy zbić łagodnie mięso
OŚMIORNICA Tułów: okrągły, osiem ssących macek wokół otworu gębowego. Szary i w zielonkawo-żółte paski. Przygotowanie: przed gotowaniem należy zbić łagodnie mięso

15 KAŁAMARNICA Korpus: długi, różowo-fioletowy w kształcie rombu, płetwy z każdej strony. Wewnątrz worek z przejrzystej chrząstki. Delikatne, chude mięso. Sposoby przyrządzania: na patelni, gotowane, w sałatkach, smażone (cięcie worka wzdłuż pierścieni)

16 MĄTWA Korpus: zielono-żółty, kształt owalny, dookoła dziesięć macek, w białym worku z chrząstki znajduje się atrament. Mięso może być twarde więc trzeba je rozbić przed gotowaniem. W kuchni : smażone na patelni, grubsze do gulaszu. Atrament - sepia może być stosowana do sosu.


Pobierz ppt "Leonardo Project F&B4YOU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google